Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Simson s51 by Szymon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Siema!
Simsonka kupiłem jakoś w lutym tego roku, po kapitalnym remoncie silnika (co widać...), z papierami i tjuningiem za równy 1000zł. Co do tjuningu to tak u właściciela, od którego odkupił go poprzedni właściciel: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Sims...duro/35507
Poprzedni właściciel ściągną ofiefke i trochę go ogarną, z tuningu to który został u mnie to: instalacja 12V, podwyższone zawieszenie,nowe amortyzatory z MZ,nowa kierownica,stopka,rura wydechowa i osłonka na nią,ogólnie sportowy wygląd,kosz sprzęgłowy s70,cylinder s60, nowy wal korbowy s70,
Silnik:
-cylinder 60ccm
-kosz sprzęgłowy s70
-gaźnik 16n3-4
-skrzynia biegowa 4
-wał korbowy s70
Ogólnie jest to składak, bo rama s50, a reszta s51, rura enduro i takie tam ale najważniejsze że się nie psuje i lać i jechać.

A tak wygląda już u mnie:
Miał jeszcze handybary, ale koło w lesie ujechało i się połamały...
Wreszcie się nauczyłem te zdjęcia wstawiaćSmile
Siekiera motyka czarna dżuma Szymonowi pękła guma Siekiera motyka drutu zwój ze trzy dychy poszły w ch.. chaszcze.Ładny simek.
Jakie plany na niego? Wracasz do oryginału czy zostawiasz jak jest? A może jakiś mocniejszy set?
Hahah widzę że tłok w temacie masz niezły Big Grin fajny simsonek Smile coś się zmieniło od czasu gdy przedstawiłeś go na forum czy tylko lejesz i jeździsz? Wink
Na razie zostawiam tak, może w przyszłości zrobię go na ideał, tylko że w wersji jakby miejskiej (niskie błotniki itd). W planach na teraz mam ogarnięcie elektryki (no... w lipcu do kogoś oddam :F), polepszenie hamulców, wymiana lewej kapy silnika, bo ta ma zalaną kontrolkę, naprawienie licznika, wymiana tylnego klosza, zrobienie jakiegoś dobrego trzymaka na akumulator no i tej dętkiBig Grin. Mocniejszego setu nie planuję, w lipcu najprawdopodobniej wpadnie wsk 125 - tam się pobawię w mody typu lepsze zabezpieczenia przed kradzieżą, opony kostki może jakiś plan głowicy czy polerka kanałów itd.
Od czasu przedstawienia... hmm... wymieniłem dętkę (dziś znów poszła kaput), linkę od licznika (ale się urwała), w zimę złamało mi się lusterko prawe, zgubiłem kluczyki w lesie ale znalazłem je niedawno, poczyściłem kolanko i złamał się naciąg łańcucha. Poza tym jazda wygląda rutynowo xD wyciągam go, zawsze odpala za drugim kopem i jadę.
Dętka wymieniona, tylko pogoda nie ta.

A zdjęcia pierwsza jakość :F
Ten tył trochę ogarnąć i będzie przyzwoity sim Wink
(12-03-2016 21:15:22)Michał napisał(a): [ -> ]Ten tył trochę ogarnąć i będzie przyzwoity sim Wink

Dokładnie, ten klosz to posklejany taśmą jest i uszczelniony plastikiem z butelki :F + błotnik za wysoko i nie ma miejsca na rejke niżej.
Pogoda dopisuje.Też się dzisiaj przejechałem, ale mi akurat nie dopisała :/
U mnie 16*C, przelotne opady, już nawet bez rękawiczek jeżdżę.
Jak komuś się już naprawdę nudzi... Big Grin
http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=016771d06d61
(Jeśli nie działa, to dajcie ten taki ślimak ładowania w lewym dolnym rogu)
tak, naprawdę mi się nudziło
Wszystko pięknie, ładnie...

Aż stało się coś strasznego.... wtf

Jak widać, złamała się blacha trzymająca tłumik. Udało mi się dorobić ten element, przy okazji zauważyłem że mam sporo nagaru w środku wydechu. Czas go wyczyścić.
Haha,mi dokładnie tak samo się złamało,tylko ja to pospawałem i jeździ do teraz Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie