Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ładowanie zanikanie
Autor Wiadomość
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #1
Ładowanie zanikanie
Mam taki problem odpalam motorek ładowanie ok 7 V rośnie wraz z dodaniem gazu kierunkowskazy stop OK po chwili jazdy coś się dzieje i napięcie spada poniżej 5V przestają działać kierunki i stop a z chwilą dodania gazu coraz bardziej spada. Gaszę go i brak nadal kierunków i stop ledwo co widać postoi z 30 minut i znów wszystko działa przejadę się kawałek i od nowa to samo co jest przyczyną tego ?? [/align]
07-06-2013 20:30:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Ładowanie zanikanie
Hmm albo to wina uszkodzonego akumulatora albo gdzieś Ci się robi zwarcie. Może w prądnicy lub w samej instalacji.

citroen-XM.pl
07-06-2013 21:50:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Ładowanie zanikanie
pod fotelem pod osłonka unitra ujrzałem takie coś

chyba to układ prostowniczy widoczne ślady że ktoś tu coś lutował i grzebał był przepalony biały kabel przylutowałem go do 1 scieżki akumulator ma teraz 5V po odpaleniu 6V jade pojeżdzić zobaczyć co będzie grane
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 22:18:02 przez EGON.)
07-06-2013 22:16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #4
RE: Ładowanie zanikanie
Wymień ten mostek na nowy, tradycyjny mostek prostowniczy, wydajność 2A wystarczy. Ten co masz, nie posiada części obudowy (elektronika nie lubi wilgoci!).

citroen-XM.pl
07-06-2013 22:21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Ładowanie zanikanie
teraz to już cuda jadę za chwile tyle swiatło świeci jak by miało z 40W wciskam stop gaśnie całkowicie włączam migacze to mruga stop a jak wciskam klakson to gaśnie tylne swiatło jednym słowem zaje.....
(07-06-2013 22:21:31)BigSoft napisał(a):  Wymień ten mostek na nowy, tradycyjny mostek prostowniczy, wydajność 2A wystarczy. Ten co masz, nie posiada części obudowy (elektronika nie lubi wilgoci!).

ma obudowę ale na zdjęciu ja odkręciłem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 22:34:07 przez EGON.)
07-06-2013 22:33:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #6
RE: Ładowanie zanikanie
Wymień mostek, bo sobie problemów narobisz Tongue Taki mostek w elektronicznym to koszt 2-5zł.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 22:35:43 przez BigSoft.)
07-06-2013 22:35:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Ładowanie zanikanie
działa ładowanie w końcu jeszcze był słaby styk przy bezpieczniku przy akumulatorze jaki ten mostek ma kupić w elektrycznym ? i jak podłączyć które kable gdzie ? będę wdzięczny jak podasz konkretny model
07-06-2013 23:52:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Ładowanie zanikanie
proszę potwierdzić mostek podłączam + i - to wiadomo a prąd zmienny do cewek które kolory kabli są od cewek ?
08-06-2013 01:56:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #9
RE: Ładowanie zanikanie
Z prądnicy wychodzą 3 kable od cewek ładowania. Brązowy - wspólny dla obu cewek i dwa żółte (każdy z nich to koniec jednej z dwóch cewek). Potem to idzie do wtyczki i dalej nie wiem jakie masz kolory. Prościej chyba będzie sprawdzić które kable masz podłączone do tego obecnego mostka Smile

Tutaj masz schemat KLIK

Jak widać jeden z przewodów idzie z prądnicy do kostki, a z kostki jest poprowadzony (i opisany na schemacie jako "żółty") bezpośrednio do jednego z wejść "~" w mostku oraz do złącza 17A w stacyjce. Brązowy, wspólny przewód jest poprowadzony bezpośrednio do drugiego z wejść w mostku "~". Kolejny jest doprowadzony poprzez kostkę do złącza 17 w stacyjce.

Nie patrz na opisy przewodów zaraz przy prądnicy na schemacie. Tam jest podane, że te przewody mają kolory kolejno od góry: niebieski, żółty, brązowy. W rzeczywistości nigdy nie spotkałem się z takim okablowaniem w żadnej prądnicy (a kilka ich mam) i zawsze było patrząc od góry wg schematu : żółty, brązowy, żółty.

Żółte przewody są poprowadzone dodatkowo przez stacyjkę, ponieważ w momencie gdy złącza 17 i 17A zostaną zwarte (pozycja 2 w stacyjce), dołączana jest wtedy druga cewka ładowania, czyli masz mocniejsze ładowanie ponieważ świeci wtedy ciągle lampa z tyłu.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2013 09:57:23 przez BigSoft.)
08-06-2013 09:54:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #10
RE: Ładowanie zanikanie
Masz poradnik krok po kroku na forum jak podłączyć mostek gretza. Wystarczy trochę wykazać inwencji twórczej i poszukać. http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=6759



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2013 11:08:59 przez Simon.)
08-06-2013 11:02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Ładowanie zanikanie
z tymi kolorami to tez u mnie się nie zgadza z tym co na schemacie. Wracając do tematu podłączenia mostka to mam takie kable przy mostku. Biały + / niebieski cewka / czarny - / zółty cewka / czy dobrze rozumiem ze podłączenie kabli od cewki nie ma znaczenia np biały/niebieski/czarny/zółty = biały/zółty/czarny/niebieski ? a po przekręceniu stacyjki na 2 stopień załącza ona 2 cewkę za przewód zółty ? Jeszcze takie pytanie jaka jest różnica w poborze prądu z akumulatora między stacyjką 1 a 2 ? (w zasadzie na 2 dochodzi chyba tylko oświetlenie prędkościomierza bo światła mają swoja cewkę i nie korzystają z akumulatora )
(08-06-2013 11:02:17)Simon napisał(a):  Masz poradnik krok po kroku na forum jak podłączyć mostek gretza. Wystarczy trochę wykazać inwencji twórczej i poszukać. http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=6759

szukałem ale nazwa mostek gretza nic mi nie mówiła powinna być wzmianka w temacie Ładowanie lub coś w tym stylu Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2013 19:37:02 przez EGON.)
09-06-2013 19:18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #12
RE: Ładowanie zanikanie
(09-06-2013 19:18:31)EGON napisał(a):  z tymi kolorami to tez u mnie się nie zgadza z tym co na schemacie. Wracając do tematu podłączenia mostka to mam takie kable przy mostku. Biały + / niebieski cewka / czarny - / zółty cewka / czy dobrze rozumiem ze podłączenie kabli od cewki nie ma znaczenia np biały/niebieski/czarny/zółty = biały/zółty/czarny/niebieski ?

Przy samym mostku nie ma znaczenia.

EGON napisał(a):a po przekręceniu stacyjki na 2 stopień załącza ona 2 cewkę za przewód zółty ?

Nie wiem jakie masz kolory. Ogólnie to jest zrobione tak, że jeden koniec którejś z cewek jest poprowadzony bezpośrednio do jednego ze złącz "~" w mostku prostowniczym. Do drugiego "~" w mostku poprowadzony jest wspólny przewód obu cewek. Teraz zauważ, że przy kostce na schemacie, przy pinie oznaczonym numerem "2" są narysowane dwa przewody. Jeden jest doprowadzony właśnie do mostka, a drugi z tego samego pinu biegnie w kierunku stacyjki. Przez tą stacyjkę zamykany jest obwód z końcem drugiej cewki w momencie gdy włączysz pozycję "2". Czyli tak:

- na stałe do mostka prostowniczego podłączone są przewody z pinu 1 i 2.
- po przekręceniu stacyjki na pozycję "2", do pinu 2 w kostce instalacji dołączany jest przewód drugiej cewki ładowania (pin 5)

Czyli cały czas ładuje jedna cewka, a jak włączysz "2" w stacyjce, to ładują dwie naraz. Nie potrafię tego tak przez neta wytłumaczyć, ale staram się, choć zdaję sobie sprawę, że nie każdemu to może wydawać się zrozumiałe. Jeśli trzeba to narysuję schemat jak to działa, taki prosty z samym obwodem ładowania.


EGON napisał(a):Jeszcze takie pytanie jaka jest różnica w poborze prądu z akumulatora między stacyjką 1 a 2 ? (w zasadzie na 2 dochodzi chyba tylko oświetlenie prędkościomierza bo światła mają swoja cewkę i nie korzystają z akumulatora )

Różnica jest taka, że na pozycji 1 masz dostępny zapłon, światło stop, kierunkowskazy i klakson, a na pozycji dwa włącza się podświetlenie licznika i światło pozycyjne. Nie do końca masz rację z tym, że światła mają swoją cewkę. Swoją cewkę (a właściwie dwie połączone równolegle) ma tylko i wyłącznie przednie światło i to ono powinno świecić dopiero po uruchomieniu silnika. Reszta oświetlenia czyli światło stop, kierunkowskazy, pozycyjne, podświetlenie licznika powinny działać z akumulatora. To samo tyczy się klaksonu.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2013 20:26:54 przez BigSoft.)
09-06-2013 20:24:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BigSoft za ten post.
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Ładowanie zanikanie
Ok nie mam więcej pytań wszystko jasne. Akumulator naładowałem prostownikiem jutro jadę szukać mostka w elektrycznym
09-06-2013 20:31:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Ładowanie zanikanie
mostek gretza już dawno zamontowałem ale jest tak że jak naładuje akumulator prostownikiem do ok. 6.3 V to po ok 60 km jazdy (na światłach działa tyle + podś. licznika + stop + kierunki) napięcie spada do ok 6V , na odpalonym silniku ładowanie jest na poziomie ok 8V ale nie wiem jak to się zachowuje w ciągu jazdy. Wygląda to tak że mimo działającego ładowania muszę i tak doładowywać akumulator co jakiś czas czy ten typ tak ma ?
27-07-2013 12:21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #15
RE: Ładowanie zanikanie
Zmierz sobie co się dzieje z ładowaniem na postoju, jak dodajesz gazu. Najlepiej bez świateł, a potem na światłach. Teoretycznie jeśli jest ładowanie, to napięcie nie powinno spaść poniżej 6V, a wręcz rosnąć do ok 7-7,5V. Przydało by się wpiąć szeregowo amperomierz pomiędzy + akumulatora a np główny przewód do bezpiecznika. Wtedy jednocześnie mierząc napięcie i natężenie prądu dowiemy się jak mocne masz to ładowanie, bo jeżeli bilans prądu (pobieranego z akumulatora przez odbiorniki i dostarczanego do akumulatora z prądnicy) wyjdzie na minus, no to ten akumulator zawsze będzie niedoładowany. Może to być i urok tego modelu (a w zasadzie urok prądnic bez regulatora napięcia), ale pewności nie mam, bo kiedyś gdy miałem Charta z 6V, to nie sprawiał mi jakichś tam problemów. Przynajmniej nie przypominam sobie.

PS. Dużo zależy też od tego w jakim terenie jeździsz.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2013 13:14:34 przez BigSoft.)
27-07-2013 13:14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35867
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 146
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 82
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 364
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 96
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 318
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1521
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 104
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1500
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1703
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10931
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 701
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 178

Reklama