Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 Romka '84
Autor Wiadomość
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #46
RE: Ogar 200 Romka '84
Tak właśnie o tym myślałem. Najpierw zobaczę nitro / acetonem a potem będę myslal. Na razie do składania daleko aczkolwiek chciałbym go jeszcze w tym roku zrobić.
13-10-2023 13:07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #47
RE: Ogar 200 Romka '84
Aktualizacja ( mała )

Mało się dzieje, bo i mało czasu, ale zamówiłem większość elementów potrzebnych do odbudowy nadwozia.

Majster mi naprawił błotnik jak i podnóżek



Dzisiaj zawiozłem wszystkie blachy do piaskowania i malowania proszkowym epoksydem, a wczoraj zamówiłem lakier. Moooże do końca miesiąca uda się pomalować. Sprawdziłem też koła, przednie biło mocno bo źle opona siedzi, mam nadzieję że to kwestia ułożenia lub dętki bo jest to Stomil '06 w pięknym stanie. Ogólnie będzie trochę zabawy z doprowadzeniem tych kół do stanu używalności. Najgorzej że w tym tygodniu mam drugie zmiany co w zasadzie uniemożliwia wzięcie się za coś. Może w przyszłym tygodniu coś konkretniejszego porobię. Od razu kolejne pytanie: Z przodu miałem chlapacz bez napisu gładki, z tyłu Predom-Romet. Przedni to rzemiosło czy takie były?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2023 12:37:45 przez romek.)
17-10-2023 12:36:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #48
RE: Ogar 200 Romka '84
U mnie oryginalne błotniki mieli napis przód tył,w 2351 mam błotnik chyba chlapacz nie ma napisów gładki jest

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
17-10-2023 14:48:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MotoPasjonat Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Marcel
Skąd: Częstochowa
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #49
RE: Ogar 200 Romka '84
Powinien mieć napisy, przynajmniej wszystkie oryginały które widziałem - co prawda juz na niskiej główce - miały
17-10-2023 19:25:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #50
RE: Ogar 200 Romka '84
Kolejne z pytań. Miałem zostawić siedzenie nieruszane z racji tego że pokrowiec jest w bdb stanie (w jednym miejscu jest pęknięta wierzchnia warstwa skaju ale ma 39 lat) i z racji tego że pod spodem zachował się taki smaczek



Ale po przyjrzeniu się zobaczyłem że jest taki knyf


Biorąc pod uwagę że jedno mocowanie tylne jest urwane i najlepiej je przyspawać od środka to wychodzi że najlepiej będzie rozebrać te siedzenie, a jak rozbierać to i pomalować już nie będę dawał do piaskowania tylko się zmatowi papierkiem ściernym a metkę delikatnie odkleję i potem nakleję ja pod przeźroczysta taśma.

A pytanie jest takie, ten element ze zdjęcia to mają być po prostu prostokątne otwory czy tam jakieś języczki trzeba zrobić ?

Ps. Farba ze schowka zeszła przy pomocy nożyka a z siedzenia szczotka , cif i paznokcie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2023 20:31:44 przez romek.)
22-10-2023 20:28:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #51
RE: Ogar 200 Romka '84
Języczki powinieneś mieć przy ramie. Ta naklejkę jeśli uda się odkleić w całości zalaminuj i do schowka z oryginalnymi częściami od tego egzemplarza i dorob identyczna na wzór i przyklej w tym miejscu nową. Jest udokumentowane zdjęciami, więc w przyszłości nikt Ci nie zarzuci że sobie wymyśliłeś taką metkę.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
23-10-2023 01:59:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #52
RE: Ogar 200 Romka '84
Lakier odebrany, dobierany na wzór oryginalnego błotnika ze śmietnika, zobaczymy jak wyjdzie po pomalowaniu



Skromne efekty dzisiejszej pracy, chromy najpierw na mokro folią aluminową, potem papierkiem wodnym 2500 i na koniec pastą aluchrom. Mają pewne drobne skazy i tak, ale nic strasznego. W końcu to 39 letni chrom, a nawet z tymi skazami wstydu nie robi.
Oryginalny kranik wziąłem z motorynki, a wcześniej był w moim T1 Wink był sprawny, jedynie rezerwa była zatkana więc po przeczyszczeniu zostanie w Ogarze. Łożyska główki skompletowane (miseczki delikatnie przepolerowane), cewka delikatnie też spolerowana jak i przełącznik. Musiałem sięgnąć do zapasów po nowy z komuny odbłysnik, bo ten z Ogara tak polerowałem że starłem cały chrom czy co to jest.




Jeśli chodzi o resztę chromów, to kolanko mam nowe, tłumik muszę najpierw rozebrać i wypalić a koła porządnie umyć (jutro to zrobię). Nie będę rozszprychowywał kół, bo to bez sensu, zwłaszcza że nie umiem ich zaplatać ani nie ma u mnie nikogo kto by umiał. Może jedynie zostaną wycentrowane jeśli będzie taka potrzeba. Bębny tylko przetrę potem włókniną. Szkiełkowanie zostawiam dla pasjonatów renowacji z grupek na fejsie, mój Ogar ma jak najbardziej przypominać stan fabryczny. Natomiast z tylnymi amortyzatorami jeszcze myślę co zrobić, bo tam chrom jest zniszczony.

A tutaj jeszcze takie smaczki



Żarówka niestety 12V i spalona w połowie, a już mi się serce radowało jak zobaczyłem ten dumny napis



Klakson z rocznika, i jest sprawny, chciałem go otworzyć ale to bez sensu.

Co tu jeszcze, rozebrałem siedzenie, jest pęknięte też z przodu, i w sumie to chętnie bym zobaczył zdjęcie takiej podstawy jak ma wyglądać jej przednia część dokładnie. Rozglądam się za ładnym licznikiem starszego typu oraz (marzenie) oryginalnymi linkami gazu i licznika w dobrej cenie. W ogóle dzisiaj dzwonili że do odbioru graty z piaskowania ale nie chce mi się tam dziś jechać, jutro odbiorę. I kolejne pytanie, wiem że były cewki 6V i 8V , czy to ma jakieś znaczenie? W sensie czy cewka 8V będzie dobra do tej słabszej prądnicy? Bo mam właśnie 8V i się zastanawiam czy to robi różnicę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2023 17:05:35 przez romek.)
24-10-2023 17:02:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
MotoPasjonat Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Marcel
Skąd: Częstochowa
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #53
RE: Ogar 200 Romka '84
Dzialaj dzialaj, czekamy na efekty
Co do blachy siedzenia, nie widzialem jeszcze takiej która by nie była pęknieta Big Grin
Później albo jutro mogę Ci wstawic fotke mojej, mimo ze tez ma pekniecia



Sam sie zastanawiałem, czy te blaszki które idą w stronę gąbki, rzeczywiscie powinny byc tak skierowane, czy powinni sie licować z przednia linią blachy, jednak te zagięcia nie wyglądaja jakby powstałe same, badz z kogos ze tak to ujme '' szybka ingerencja ''. Moze joozek lub ktos inny sie wypowie, jak to dokładnie powinno wygladac.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2023 21:21:46 przez MotoPasjonat.)
24-10-2023 21:09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #54
RE: Ogar 200 Romka '84
A dobra już. Chyba trzeba wam pokazać jak siedzenie do ogara może wyglądać, normalnie blacha wygląda normalnie się siedzi, a wy że gdzieś pęknięte i śmietnik oo.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
24-10-2023 21:29:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #55
RE: Ogar 200 Romka '84
Praktycznie codziennie ostatnio coś robię do przodu. Elementy z malowania proszkowym epoksydem odebrałem i przez kilka dni matowiłem papierem wodnym. Ku uciesze małżonki robiłem to w domu. Nie mam zdjęć, zresztą nie ma co pokazywać. W malowaniu lub transporcie ucierpiał jednak jeden z chwytów błotnika przy ramię który trzeba było przyspawać. Aktualnie schnie szpachel na baku i błotnikach po czym zostaną te elementy jeszcze prysniete zwykłym podkładem i w końcu kolor.

Wziąłem się za ratowanie kół, na pierwszy ogień poszło przednie koło które wyglądało dość tragicznie. Próbowałem najpierw folia aluminiową je zrobić ale słabo to szło, oczywiście robiłem to też w domu w wannie i małżonka podpowiedziała mi pewien środek czystości domowy który ładnie dał radę. Potem pasta aluchrom i jako tako koło zrobione, no na wzerach chromu nie odtworzy ale myślę że jednak wstydu nie robi, może gdzieś trafię kiedyś lepsze Ori koło to podmienie. Tylne jest nieco lepsze.




Muszę jeszcze kupić nowe łożyska i nowa dętkę (bo z tyłu ktoś wsadził 19tke) i dać do wycentrowania.

Oddałem też wysyłkowo trochę gratów do ocynku. Najgorzej że zapomniałem o mocowaniu cewki i pokrywce iskrownika. Coś się wymyśli na te elementy. A szukałem nawet starych śrub bez cech żeby je ocynkowac coby było jak w ori

Korzystnie bo za 50 zł + koszt wysyłki kupiłem też licznik, był dziewiczy i sprawny ale ja go otworzyłem i tak, teraz muszę wziąć smar jakiś z garażu żeby go przesmarować (tak, to też robię w domu a akurat nic nie mam pod ręką ) i zacisnąć ramkę, chyba najlepiej na prasie. Wymieniałem w nim wskazówkę i właśnie ramke.



Blacha siedzenia została też już naprawiona i czeka na malowanie z resztą elementów.


No i tak się powoli żyje na tej wsi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2023 22:46:07 przez romek.)
31-10-2023 22:44:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #56
RE: Ogar 200 Romka '84
Koła dla mnie sprawiedliwe, sam takich szukam bo chrom na moich już dawno powiedział pa pa,

To wannę musisz teraz ładnie umyć żeby w lype nie było od żony ;-)

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
01-11-2023 00:50:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #57
RE: Ogar 200 Romka '84
Z tym licznikiem to do tokarza podjedź Pan. Wrzuci w tokarkę i jeśli ma taki uchwyt z łożyskiem, czy tam rolkq to ładnie pięknie pozagina od szczała.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
01-11-2023 19:41:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motokamel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 123
Imię: Artur
Skąd: Śląsk
Pojazd: Romet Pony
Post: #58
RE: Ogar 200 Romka '84
Fajnie, że masz warunki (i jakiś poziom akceptacji żony Smile) na takie dziania w domu.
Jeżeli tylne koło jest lepsze od przedniego, które pokazałeś, to faktycznie centrowanie im wystarczy. Z tego co widzę pozostałe chromy też fajnie udało Ci się wyprowadzić. Ja lubię takie z delikatnym zębem czasu niż całkiem nowe.
Do licznika masz jakiś specjalny smar ?
01-11-2023 20:01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #59
RE: Ogar 200 Romka '84
Licznik zagne na prasie Wink myślę go jeszcze wybielić woda utleniona w żelu, a smar to raczej dam byle jaki z tego co widziałem tam był jakiś brązowy, dam chociażby STP bo mam do malucha puszkę.

Tylne koło jest dużo lepsze z przednim tego nie widać dobrze na tym zdjeciu ma jednak wzery ale wole te oryginalne koło niż zamiennik+ problem byłby z jego zmontowaniem. Bo u mnie nikt takich rzeczy nie robi. Samo centrowanie to jeszcze mi szwagier ogarnie.q

Żona generalnie nie lubi Rometów ale cóż Wink musi z tym zyć.

Kolejne z pytań, na przyszłość w zasadzie, puszka z filtrem to jest jakoś w ogóle umocowana do ramy czy ma być tylko wsadzona pod tą blachę?
01-11-2023 21:34:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #60
RE: Ogar 200 Romka '84
Ani w jafce ani w ogórku w katalogu/instrukcji nie jest przewidziane mocowanie puszki, ona trzyma się na ,,Słowo honoru”

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
01-11-2023 23:03:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35688
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 51
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 330
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 281
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1493
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 79
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1475
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1685
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 558
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10842
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 677
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 167
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 204
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16443

Reklama