Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
jaki motorower kupić na początek
Autor Wiadomość
andrewdobryziomek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Bartosz
Skąd: Busko-Zdrój
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
jaki motorower kupić na początek
Witam, za 3 miesiące kończę 15 lat i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś motoroweru. Byłby to mój pierwszy motorower, chociaż jeździłem już na ogarze 200. Zależy mi na bezawaryjności. Budżet to ok. 1300 zł.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2020 12:47:20 przez andrewdobryziomek.)
16-05-2020 12:44:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: jaki motorower kupić na początek
Jeśli chcesz bezawaryjność, to raczej nie celuj w stare motorowery rometu, bo jednak często mają swoje humorki. Ogar 200 wg mnie ma lepszy silnik niż pozostałe (czyli inne dezametu). te chińskie silniki FMB są łatwe i tanie w naprawie, a też nie psują się jakoś bardzo, a do tego mają spore możliwości tuningu. Jednak jeśli masz chodź odrobinę chęci do podłubania przy "motorku" to bierz Ogara 200, albo innego klasyka rometu Wink

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
16-05-2020 12:48:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
andrewdobryziomek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Bartosz
Skąd: Busko-Zdrój
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: jaki motorower kupić na początek
własnie ja celuję tylko w klasyki ogar, jawa i inne tylko nie wiem na co się zdecydować. Mogę też trochę przy nim
podłubać, a mój tata w przeszłości jeździł takimi klasykami więc z chęcią mi pomoże go naprawić. Będę nim jeździł tylko po polnych drogach.
16-05-2020 12:57:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
klodian2002 Offline
Majster
*


Liczba postów: 376
Imię: Klaudiusz
Skąd: Wielki Wełcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: jaki motorower kupić na początek
Ja w wieku ok 11 lat miałem kadeta, z którym przez ponad 2 lata nie było nic dłubane, do dziś pamiętam jak od drugiego palił przy -15 stopni. Teraz, już prawie 5 lat mam 223, jako małolat zachwalałem, bo i simsona brałem na prostej, bo mocniejszy od kadeta, 3 biegi itd. ale powiem ci że z czasem zmieniłem zdanie, mam prawko, japonię do daily, i zamiast Ogara 200 wolałbym 205, mniej grzebania i jakiś sentyment po kadecie do 023 pozostał. I tak, niby mam kadeta, kupiłem jakoś 2 lata temu, ale do dziś czeka na remont Tongue A co do simsona, to jest to całkiem inna bajka, jeżeli chodzi o codzienną jazdę, to przebija wszystkie romety , no może prócz charta Wink . Ogólnie temat rzeka, co człowiek to opinia. Na twoim miejscu celowałbym w wsk, jeżeli tylko po polnych drogach. Kwestia twojego budżetu i planów na przyszłość.

Moje sprzęciki Smile
Ogar 200 87r
Kadet 110 Automatic 90r|Peugeot 205 1.0B 91r.
Kadet M780 86r
Komar 2350 75r |Karpaty 50
50-T1 79r.
16-05-2020 13:22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
andrewdobryziomek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Bartosz
Skąd: Busko-Zdrój
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: jaki motorower kupić na początek
zastanawiałem się nad chartem, ale mój tata twierdzi, że są awaryjne i więcej się je naprawia niż nimi jeździ, a wsk w tych pieniądzach ciężko wyrwać
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2020 13:26:01 przez andrewdobryziomek.)
16-05-2020 13:23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DumDum Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 123
Imię: DD
Skąd: Mogilno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: jaki motorower kupić na początek
Jeśli chcesz tym jeździć i ma być mało awaryjne to niestety celuj raczej w konstrukcje przynajmniej z końcówki lat 90. Ewentualnie Simson. W dzisiejszych czasach Romet średnio nadaje się do codziennej jazdy. Raczej do stania i ładnego wyglądania.
Raczej unikaj 4T bo przy tej pojemności możesz zapomnieć o dynamice.
16-05-2020 14:13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
damian94 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Damian
Skąd: Podlasie
Pojazd: Romet Chart
Post: #7
RE: jaki motorower kupić na początek
Twój tata się nie zna Tongue. Też słyszałem że Chart się psuje ale przez ten czas jak mam swojego (będzie chyba 11 lat) to pchałem go tylko jak skończyła się świeca. Albo paliwo. Tak na dobrą sprawę to problemy możesz mieć z układem zapłonowym - mechanicznie silnik jest bardzo prosty i trwały. Zapłon ewentualnie możesz zastąpić takim od turbozabytków. Będziesz miał w razie czego łatwo dostępne elementy, dużą moc i 12v co jest bardzo przydatne.

Z motorowerów z tamtych lat do jazdy na co dzień to Charty albo Simsony ze względu na komfort (którego taki Ogar nie oferuje).
16-05-2020 15:30:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #8
RE: jaki motorower kupić na początek
Na awaryjność w charcie nie nardzekam Big Grin śmiało polecam
16-05-2020 23:21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
XPek_84 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 36
Imię: Szymon
Skąd: Jarocin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: jaki motorower kupić na początek
Jak masz dostatecznie powykręcane w bani i masz chęć do majsterkowania to ogar 200 jest na codzień jak znalazł ja swoim latam na spokojnie do pracy i po mieście, ale warto zastosować jakieś małe modyfikacje jak lepszy gaźnik czy cylinder po tuningu czy zawieszenie z charta dla komfortu i większego zaufania do sprzętu, ale jak nie chce ci się modzić to bierz charta, ale ja pozostanę fanbojem jawki Wink
17-05-2020 01:41:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
trzcinka Offline
Technik
*


Liczba postów: 509
Imię: Paweł
Skąd: Sulmierzyce
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: jaki motorower kupić na początek
Ja również bym brał charta, do 1300 jeszcze da się znaleźć w dobrym stanie charta. Ale Simson w tej cenie w dobrym stanie to graniczy z cudem
17-05-2020 01:58:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: jaki motorower kupić na początek
Miałem Charta, nie psuł się, jeśli chodzi Chart/Simson to ja osobiście wybrałbym Simsona ale w tych pieniądzach nie kupisz dobrego. Charta obecnie też już ciężko dorwać za tą cenę. Z klasyków to jedynie ogar 200 i jawki, skoro nie chcesz nic nowego, ewentualnie japońską klasykę typu DT ale w tej cenie też ciężko jeśli zależy Ci na dokumentach. Jakbyś dozbierał trochę to otwiera Ci się szeroki wybór.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
17-05-2020 02:05:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
TheKocur Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 386
Imię: Łukasz
Skąd: Sieczka (EPI)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: jaki motorower kupić na początek
Jeżeli nie masz zamiaru grzebać to bierz 4t, one nie psują się tak, a jeżeli już to części są tanie, a na 72cmm to to jedzie. Chyba że lubisz stare motorki to chart lub Simson. One są już godne polecenia, chociaż w tej cenie to raczej nic ciekawego nie znajdziesz. Niestety do charta są droższe i trudniej dostępne części. Romety z polskim silnikiem 023 to według mnie na starcie odpadają, bo na tak małej mocy i 2 biegowym silniku to po prostu nie da się jeździć i V max 40km/h. Ogar 200 to jednak ma te 3 biegi i pójdzie spokojnie te 60km/h. Ale niestety ma swoje humory dotyczące gaźnika lub zapłonu. Inny gaźnik i zapłon gwarantuje bezawaryjna jazdę. Do tego przychodzi możliwość łatwego tuningu. A co do dostępności części to jest tego pełno i nie jest drogie.

Świeca BOSCH, Ogara pchosz :F
17-05-2020 10:02:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: jaki motorower kupić na początek
motorowery z 017/023: Dużo zabawy w dłubaniu, nawet pomimo wsadzenia cdi i innego gaźnika (mówię z swojego przykładu)

chart: Jeszcze tani, ale problem z częściami

Simson: zapomnij z taki pieniądzmi

jawa 50/mustang/ogar 200: więcej mocy, jeszcze tanie



bym szukał coś z tym silnikiem jawa, bo jeszcze tanie
jednakże prawda jest taka, że co byś z tej listy wybrał - będziesz dłubał mniejszej czy większej skali i tak- ale to może i dobrze, bo czegoś się nauczysz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2020 10:21:59 przez Norweski Zomowiec.)
17-05-2020 10:20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: jaki motorower kupić na początek
A ja powiem inaczej: bierz cokolwiek co Ci się spodoba. Każde stwierdzenie "dziś się nie nadaje do jazdy" to bzdura. Trabant też się dziś nie nadaje do jazdy, więc przejechałem nim w trzy lata kilkanaście tysięcy kilometrów. Jeśli chcesz to możesz jeździć nawet Fordem T, o ile tylko będziesz wystarczająco uparty i przyjemność z jazdy przewyższy jego wady. A bezawaryjność to mit. Są konstrukcje lepsze i gorsze, zdarzają się wady fabryczne i złe rozwiązania, ale najważniejsza jest dbałość właściciela i stan pojazdu. Z biegiem czasu rozwiąnia mechaniczne, wymagające dbałości i okresowej kontroli zostały wyparte przez elektronikę (choćby w przypadku załponu), ale przecież bez problemu można wymienić stare na nowe, inne.
Inna sprawa to moc silnika, możesz ją podnieść, ale w pewnym momencie zaczną padać kolejne podzespoły, które nie są zaprojektowane pod wyższą moc. Tu musisz dokonać decyzji przy zakupie. Przy czym nawet S38 spokojnie daje sobie radę z tym, żeby dotoczyć się na miejsce. A nie ukrywajmy, to tylko motorower, prawie najniższe ogniwo w drogowym łańcuchu pokarmowym, z samochodami ścigać się nie będziesz.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
17-05-2020 10:32:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2976
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165785
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 102
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 54
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53811
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama