Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Skalpelowa RS-ka :D
Autor Wiadomość
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Skalpelowa RS-ka :D
ojjj cicho, ale mentalnie 90 Tongue nie no wiem ze to nie jest prawda, bo china to china jest. 70ccm to 60 itd Smile jak go porobie to zagoszcze Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
12-05-2014 12:54:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Skalpelowa RS-ka :D
No więc tak Panowie. Dziś popatrzyłem trochę. W Gwoli ścisłości. Rozrusznik kręci tym "kołem zamachowym", na świece również daje iskrę. Raz już tak nawet przyłapał delikatnie. świeca jest mokra czy po przejażdżce, czy nawet po nocy stania. Sprzęt jest większą zagadką niż by się mogło zdawać Big Grin Ale powoli jakoś go szyfruje Big Grin

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
12-05-2014 15:30:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #18
RE: Skalpelowa RS-ka :D
(12-05-2014 09:01:07)skalpel155 napisał(a):  
(12-05-2014 00:46:53)Marwerick napisał(a):  może bendiks(sprzegło rozrusznika) padło

Jakby bendix siadł to by wgl nie kręcił. Dziś zobacze pod innym aku (mam od malucha 12V i chyba ponad 40Ah)


(12-05-2014 07:14:08)lincoln_88 napisał(a):  Malinka czyli pseudo 90 co masz to jest na prawdę 74 cm. Wał seryjny da radę przy tym, ale nie dłużej niż 2-3 sezony. Łożyska jak nie są chińskie to też dają radę. Do tego najlepiej dokupić tylko jakiś firmowy tłok, bo ten od tej "90-tki" nie powala jakością wykonania, a tak to nie musisz grzebać w silniku jak wszystko działa.

Dzięki za info Smile 2-3 sezony to akurat, bo zapewne jak zrobie prawko to będę ją sprzedawał Smile No ale łożyska to musowo by było trzeba, bo jak powiedział że łożyska wsadził zwykłe to się za głowę złapałem aż.. Rozumiem do jakiegoś kibla czy coś, ale nie do sprzętu markowego, który kręci się dosyć wysoko.. Już do rometa lepsze wsadzają Tongue

Zapewniam Cię, że w moim "kiblu" łożysk "zwykłych" nie uświadczysz Wink No to nieźle, jak gościu wsadził na wał zwykłe łożyska... U kuzyna w RS'ce też był na początku niezły (za przeproszeniem) bajzel, bo - oryginalny zapłon Ducati (tak, Ducati) gościu wywalił i wstawił "czajne" 0-0, oraz filtr powietrza (WtF?!) z traktora po tuningu... Głupota nie zna granic, niestety Tongue



12-05-2014 22:41:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Skalpelowa RS-ka :D
iglice dalem na najwyzszy ząbek, po przejażdżce pali na rozrusznik. a jak nie chce to tak jak w romecie, pod świece kapkę i od raz łapie. Przy okazji dowiedzialem się kilku rzeczy o niej i czekam na dalsze info, bo ponoć jeden gość od nas ją trochę robił...Nic pozytywnego w tym co usłyszałem nie było, i w sumie to co usłyszałem to i tego się domyślałem.. Maniana jak 150.. Tylko jechać i zapie*dolić zanim się rozmnoży.. robić to raz a konkretnie, a nie jak w tym przypadku. Co do zapłonu od Ducati, to u mnie też jest więc nic nowego Smile no jedynie co to filtr coś warty, Malossi. nowy kosztuje 120zł bodajże. Czekam na info dot. silnika, żeby mi żaden bubel nie wyskoczył wtedy kiedy bym nie chciał.. A teraz właśnie się biorę za uchwyty fotela bo połamane, i powoli ogarniam to co mogę zrobić własnymi siłami bez nakładu $$$ Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2014 15:21:40 przez skalpel155.)
13-05-2014 15:20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #20
RE: Skalpelowa RS-ka :D
a nie mowilem ze iglicaWink

xyz
13-05-2014 16:47:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Skalpelowa RS-ka :D
To że gaźnik za bogaty to już było wiadomo Tongue gdzie to jak oryginalnie siedzi 14mm a tu 21mm.. armagiedon. grunt że pchać nie trzeba koniecznie i żę wiem że rozrusznik działczy. Fotel już naprawiłem. Pospawałem te plastikowe uchwyty, i nawet jeden plastik już w stickera wpadł Big Grin Także już robię go pod siebie troche Smile Co dziwne, nie użyłem jeszcze szpachli, może dla tego że mam go dopiero 3 dzień best

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
13-05-2014 18:12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Skalpelowa RS-ka :D
Więc tak, Przejażdżka by sprawdzić to to przy okazji, z tata w asekuracji. po 7km zaczęło mu furczeć przy dodawaniu gazu, tak jakby brakowało paliwa. później zaczęło buczeć i coraz mniej jechał. podejrzewam że zapłon odcinał. jakoś przejechałem tak łącznie 15km. Po 15km już tak się zaczęło dziać na 4 biegu, 5 nie było co wrzucać. na 19kilometrze (700m do celu) już trochę podku*wiony na całokształt którego się i tak spodziewałem (chciałem awarii jakiejkolwiek żeby nie rozbierać bez powodu Big Grin ) No i pomyślałem "Skoro już się tak pie*doli jak nim delikatnie jade, to go przebutuje" best Jedyna Depa, Dwója Depa, Trója Depa, Czwóra ledwo co zapięta i urwało ten jakże "idealny" spaw byłego właściciela Smile Nie wytrzymał REZO chyba Smile Spostrzeżenia, Nie mam linki obrotka i założonego licznika więc nie wiem przy ilu obrotach, ale dosyć późno budzi się do życia, problemy z Rozrusznikiem (Czasem kręci, czasem cyka przekaźnik. Rozrusznik dobry bo rozbieralem, czyściłem i podłączałem pod aku bezpośrednio i kręci) I obstawiam że to może być wina modułu, wkońcu zapłon sam z siebie nie odcina od tak sobie. No i w dzień po kupnie jechałem nim taką samą trasę (20km) i jechałem 65km/h i to na luzaku, bylo czuć że jeszcze ma. teraz było 60km/h i już było wąsko z gazem. Jak ktoś ma jakieś propozycje prócz winy zapłonu to mile widziane Smile

A teraz rzeczy przyjemniejsze. Po rozebraniu jest lepiej niż się spodziewałem. No ale wałek zdawczy jest chyba od wersji 6 biegowej. Jest grubszy od tego co siedział u mnie, nie wiem czy działać z tym coś, czy szukać takiego jak ten stary (trudne do dostania)




Jak ogarne co z wałkiem to zabieram się za szukanie jakichś łożysk i simmerów, co najmniej FAG, PPL czy cuś w tym stylu, w końcu silnik innego wykonania, nowszej produkci, niech ma Smile a później walka z elektryką którą już dostałem, i wyglądem Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
22-05-2014 22:59:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Skalpelowa RS-ka :D
no no, szybka połóweczka, czas i na mnie. Ja najszybciej w weekend Big Grin
co do tych odcinek to ja bym gadał z bigsoftem, Moduł ogólnie mówiąc bym sprawdził

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
22-05-2014 23:07:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kokosek za ten post.
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Skalpelowa RS-ka :D
o dzięki za podpowiedź, pójdę tym tropem jak na kompa wejdę Smile wygodniej formułować zdania wtedy mam Smile
A połóweczka owszem szybka. Żebym miał wałek który jest identyczny to tylko kwestia zakupu łożysk, a tak to jeszcze z tym wałkiem myśleć trzeba co zrobić Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014 23:55:16 przez skalpel155.)
22-05-2014 23:53:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #25
RE: Skalpelowa RS-ka :D
Pospawaj :F

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
24-05-2014 09:53:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Skalpelowa RS-ka :D
Nie będę popełniał błędów byłego właściciela, oszczędzę epitetów jakie mi się suną na myśl.. Wał miał być dobry, jest krzywy. Rama ma spaw. Wał to dziś jak kolega oglądał to mi pokazał że jest krzywy, bo szczerze to nawet nie miałem na to czasu spojrzeć przy połówce. Jestem na etapie walki o hajs, albo sprawa zejdzie na drogę prawną, bo troche se w kulki poleciał. o spawanej ramie nie było mowy, wał miał być dobry, rozrusznik nie kręcił "bo aku padło" itd. Po telefonie w sprawie ramy jeszcze bezczelnie sugeruje że może sobie ją sami pospawaliśmy itd.. Więc na razie robota czeka.

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
24-05-2014 12:39:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #27
RE: Skalpelowa RS-ka :D
Tego to ja bym nie przepuścił, na policje o ile wszystkie papiery dobre.

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
24-05-2014 15:31:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Skalpelowa RS-ka :D
No więc powoli. przyszła paczka z mielocha, ale wymiar wewnętrzny okazał się za duży, a na stronce nie było tego wymiaru, więc wymiana. Jak zamówiłem było na drugi dzień, jak wymienić to w piątek nadałem przesyłke z formularzem wymiany zgodnie z ich instrukcją i do dziś nie mam zębatki, przez co robota stoi, bo pod co wałek zregenerować..
Przymiarkę plastików zrobiłem, nawet jakoś wygląda.
Bak odmalowany, był piękny połysk, ale pomalowałem bezbarwnym i raptem zniknęło, jakieś anomalie, ale i tak jest lepiej niż było
Tłumik pospawany, przedmuchów było w ciul Big Grin
Kierownica zdjęta, idzie do pocięcia oraz nawiercenia na Fi10 i pójdzie w oryginalne mocowania, tak pobieżnie przymierzyłem, to na dłuższą trasę napewno będzie wygodniej niż na tym prostym pręcie.



*na zdjęciu bez baku i kanapy kierowcy Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2014 13:48:41 przez skalpel155.)
13-06-2014 13:46:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pompuś
Unregistered

 
Post: #29
RE: Skalpelowa RS-ka :D
Wreszcie zaczyna przypominać apke ! Big Grin
13-06-2014 13:59:49
Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Skalpelowa RS-ka :D
(13-06-2014 13:59:49)Pompek napisał(a):  Wreszcie zaczyna przypominać apke ! Big Grin

Wreszcie zaczyna przypominać cokolwiek co wygląda Big Grin Skoro nie jest taka sprawna, to niech chociaż wygląda Big Grin jeśli mam do wyboru pchać ją wyglądającą jak pół d*py zza krzaka, a pchać jak plastikowe pół d*py zza szopy, to wole to drugie Big Grin

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
13-06-2014 14:13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35815
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 25
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 355
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 87
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 304
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1511
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 98
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1491
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1697
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 570
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10894
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 694
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 174
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 223

Reklama