Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
BIKES/ MTB/ STUNT :D
Autor Wiadomość
olo09 Offline
olo98
*


Liczba postów: 227
Imię: Denis
Skąd: Opole
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Heh robiłem foto na fotograficzne i se myślę wrzucę mojego Horneta Big Grin
Na fotach Dawid.XD XD hahahahah Big Grin
Ps. linux to może być spowodowane tym że mam kiepski amor Xcm 100mm
i tym, że od roku nie jeździłem Big Grin Kiedyś jakoś to lepiej szło.


Załączone pliki Miniatury
   

Set:
-60/5/2/2M (równe 60cc nie 55 czy 58 ^^)
-DELLoRTo 17.5
-Spawak
-CDI
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2014 00:25:52 przez olo09.)
03-03-2014 00:14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo olo09 za ten post.
Reklama
ArturDabrowski290 Offline
SIMSON PAŁER REJSING
*


Liczba postów: 181
Imię: Artur
Skąd: Sarzyna
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Ja posiadam dwa rowerki, jeden jest obecnie w serwisie.
Pierwszy to hexagon x5, bardzo fajny rower, używam go raczej do normalnej jazy, ale na tylnym kole czasem polatam z kolegi Big Grin Drugi rower to jest kross level a2, obecnie jest w serwisie. Dostałem go na komunie, ale za łebka to jakoś tak się nie dbało o ten rower i doprowadziłem go do masakrycznego stanu, nawet amortyzator zatarłem :F Przed tym jak oddałem go do serwisu to był rower do stuntu i takiego tłuczenia, tam gdzie go rzuciłem tam leżał Big Grin
Jutro postaram się dodać fotki tych rowerów.

Co godzinie ktoś na świecie zaciera tłok MZA- pomyśl o tym [*]
03-03-2014 00:24:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Ja kiedyś jeździłem też rowerem, ale miałem tyle wypadków, że uznałem że to zbyt niebezpieczne i dałem se siana. Rower też doprowadziłem do baaardzo złego stanu - krzywe pedały, przedni widelec był tak wygięty, jakbym z kimś na czołówkę wjechał, połamane klamki, hamulce, które nie hamowały... długo by wymieniać. Może trochę historii poopowiadam, to będzie ciekawiej Smile

Dostałem rower i miałem wtedy z 10 lat. Na podwórku wtedy to był typowy "rower do skakania" - rama z amortyzowanym tyłem, pełno żelastwa, itp. Coś jak tramwajarza. No to skoro mam rower do skakania to czemu nim nie poskakać? Pojechaliśmy z kolegami na grabinę (taki duży las wokół koronowa) i gdy już w końcu podjechaliśmy pod jakąś tam górkę, moim oczom ukazała się trasa potocznie zwana "długą" - prowadziła praktycznie od starego dworu do ulicy w grabinie. Była długa i dość wymagająca, a ja pierwszy raz widziałem takie coś - pojeździłem, pooglądałem, pierwsze przejazdy bez jako - takich szkód. Im dłużej tam siedziałem, tym inne trasy odwiedzaliśmy. Była taka długa jedna prostopadła do drogi, dość szeroka i bez żadnych wyskoków - zwyczjny zjazd. Dość mocno przyczyniła się do tego, że odpuściłem sobie taką jazdę rowerem, ale o tym później. Była też taka jedna, na którą mówili "step up" - zjazd w kształcie litery U, czyli zjeżdżamy z jednej ztrony, wjeżdżamy na drugą, potem nawrotka i cały speed na dół, żeby z tej 'wjazdowej' strony wybić się i jak najwyżej wyskoczyć. Z tej drugiej strony były 2 możliwości zjazdu - taka rampa, jaką wstawił lagoon i prosty zjazd. Ja na tej rampie nie jeździłem, bo się po prostu bałem. Tam się fajnie skakało, miło to wspominam, tylko raz tam sobie jajka zbiłem, niemiła sprawa Sad. Tam mi się właśnie pedały pokrzywiły.
No i tak jeździliśmy, jeździliśmy, było coraz fajniej, robiliśmy własne wyskocznie, codziennie po szkole na grabinę się jechało poskakać i z 2 godziny tam siedzieliśmy. Jednak pewnego razu pojechałem tam SAM - nigdy wcześniej sam się tam nie pojawiałem. Długą miałem już oklepaną, ale okazało się, że na trasie stanęła nowa wyskocznia: nisko/zjazd/wysoko - tak wyglądało przedtem. Tym razem było tak: nisko/zjazd/wyskok/wysoko (mam nadzieję, że sobie to jakoś zobrazowaliście Smile ) Do tego było ślisko. Pojechałem mniej więcej do połowy długości długiej (ruszałem od "pionowej" , czyli górce o nachyleniu nieco większym, niż 45 stopni), stamtąd ruszałem, ładnie sjechałem i w tym momencie stanął przede mną felerny wyskok. Przeceniłem trochę swoje umiejętności, chciałem go ominąć i przejechać bokiem, ale coś mi nie wyszło i gdy przejeżdżałem bokiem hopki wpadłem w poślizg i się przewróciłem. Przejechałem kilka metrów na brzuchu i uderzyłem głową w drzewo rosnące przy trasie (byłem jeszcze trochę rozpędzony i na moje nieszczęście nie miałem kasku). Doznałem szoku, popłakałem się, wsiadłem na rower i poczmychałem do kolegi. Głowa mnie bolała jak cholera, ale wstrząsu nie miałem. W końcu się uspokoiłem i za jakiś czas wszystko wróciło do normy.
Wcześniej wspominałem o trasie prostopadłej do drogi w grabinie - wzdłuż tej drogi biegł kanał, który miał odprowadzać wodę - taki mały rów z betonami po bokach, chyba mnie rozumiecie. Byłem tam tylko z 1 kolegą i chciałem sobie z niej zjechać, a tego dnia lub wczoraj/przedwczoraj padał deszcz (było ślisko). Po drodze na górę okazało się, że trasa starszym była widać za prosta i tam również powstała hopka. Gdy już zjeżdżałem na dół, zdałem sobie sprawę, że ta hopka również jest dla mnie zbyt niebezpiecznia. Chciałem skręcić i poczułem uślizg koła. Wtedy byłem osrany ;/ jechałem dość szybko, chyba około 30km/h, a zarówno przednia, jak i tylna opona można powiedzieć, że były łyse jak w ścigaczu - gdzieś tam jakiś żłobek i to wszystko. Czyli było masakrycznie źle. Gdy już przejeżdżałem koło tej hopki, spostrzegłem, że dość szybko zbliżam się do drogi, za którą jest taka duża skarpa (około 10 metrów wysokości, a na niej pełno kijów i drzewek). No to daję po hamulcach, ale niewiele mi to pomogło. Wtedy już wiedziałem, że to skończy się źle. próbowałem hamować, ale to taka walka z wiatrakami. Przejechałem obok drugiej hopki, wjechałem do betonowego rowu z tą samą prędkością, z którą zjeżdżałem z góry, przeleciałem przez kierownicę, pieprzłem o coś barkiem i wyłożyłem się na samym środku drogi jak długi, oczywiście cały od błota. Nie wiem, co mi się stało, ale tak bolało, że nawet najmniejszy ruch ręką spowodował taki ból, że zwijałem się aż. Wstałem, wyplułem błoto z buzi, podeszłem do roweru i myślałem, że mnie krew zaleje - widełki są tak skrzywione, że dotykają pedałów. No cóż, znowu wsiadłem na rower i szorując butami o przednie koło, popizgałem z płaczem do domu.
Ręką nie mogłem ruszać przez ponad 2 tygodnie, może miałem skręconą, może mi torebka stawowa pękła, nie wiem, nawet nie byłem z tym u lekarza. Już podczas powrotu do domu wiedziałem, że to była moja ostatnia wizyta w grabinie po to, żeby se poskakać.
No, to chyba na tyle Smile Może jeszcze kiedyś się zebiorę w sobie i pojadę sobie pojeździć po hopkach, na razie nie mam ani chęci, ani odpowiedniego rowera. Komentujcie Tongue

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
03-03-2014 01:57:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Latos za ten post.
Dawid.xD Offline
Technik
*


Liczba postów: 655
Imię: Dawid
Skąd: Opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
(03-03-2014 00:14:29)olo09 napisał(a):  Heh robiłem foto na fotograficzne i se myślę wrzucę mojego Horneta Big Grin
Na fotach Dawid.XD XD hahahahah Big Grin
Ps. linux to może być spowodowane tym że mam kiepski amor Xcm 100mm
i tym, że od roku nie jeździłem Big Grin Kiedyś jakoś to lepiej szło.

Buahahahahhahahaha dobrze że chociaż twarz zamazałeś xD
A co do rowerka, super się nim jeździ, jest bardzo lekki i ogólnie Big Grin
Za tą kasę co go kupił to bardzo sie opłacało Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2014 18:31:35 przez Dawid.xD.)
03-03-2014 18:29:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
olo09 Offline
olo98
*


Liczba postów: 227
Imię: Denis
Skąd: Opole
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Latos miałeś ostre przeżycia, ja zawsze unikałem miejsc dla zaawansowanych. Jest tutaj u nas koleś który połamał takiego horneta co ja mam ale, na jego molo wchodzilem na czworaka, ze 3-4m w dół. No dlatego jego trasy typu hard omijałem dużym łukiem Big Grin

Set:
-60/5/2/2M (równe 60cc nie 55 czy 58 ^^)
-DELLoRTo 17.5
-Spawak
-CDI
09-03-2014 12:25:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #21
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
A tutaj moja nowa stunciaa :3


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2014 21:44:11 przez chart21050.)
09-03-2014 21:43:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
olo09 Offline
olo98
*


Liczba postów: 227
Imię: Denis
Skąd: Opole
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D

Set:
-60/5/2/2M (równe 60cc nie 55 czy 58 ^^)
-DELLoRTo 17.5
-Spawak
-CDI
11-03-2014 15:50:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Magister Niedostępny
Technik
*


Liczba postów: 572
Imię: Bartek
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Lajklem:-)
11-03-2014 16:14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #24
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Ja mam Wigry i moim najlepszym trikiem jest umiejętność znalezienia
miejsca do parkowania pod moją szkołą... (horror!die)

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
11-03-2014 16:51:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zozolowsky Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Kamil
Skąd: Kozłów
Pojazd: Inny Romet
Post: #25
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Hymmm, widzę że chłopaki mają coś pojęcie o stuncie ;D. Teraz zamówiłem Bop Stonebreaker 15' no i nie wiem czy nadaje się do stuntu xd. Jak ktoś ma tego MTB to niech coś powie na jego temat a najbardziej mnie ciekawi to czy jest ciężki.. :/ i właśnie tego się boje.
23-06-2014 15:06:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Grelus23 Offline
Mechatronik / CNC Operator
*


Liczba postów: 379
Imię: Mateusz
Skąd: Pabianice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Ja obecnie jeżdżę na rowerze brata bo swojego nie posiadam. [rozpierniczyłem i z resztą mały jest] Mam w planie kupno roweru Giant Revel 4. Ja tak samo jak wy lubię na gumę wrzucić, robię pseudo-stoppie[tylko staję na przednim a nie jadę na nim] I jak u wuja jestem to jego Jubilatem 2 na koło wrzucam Tongue

Romet Ogar 200 '88 - Po paru latach postoju wrócił do żywych
23-06-2014 16:16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Friit Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Maciej
Skąd: Szczecinek
Pojazd: Romet Pony
Post: #27
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
10 lat jeździłem w streecie i dircie bmx/mtb o czym pisaliśmy w temacie dh/fr itp i jestem zdania jak 95% riderów "wolałbym w ogóle nie mieć roweru niż jeździć na nim w stuncie" :-D nie wiem czemu tak jest ale niech ktoś napisze na forum bmx lub mtb a sam się przekona ilością hejtów ^^ mi się to osobiście nie podoba ale lepsze to niż picie i ćpanie pod klatką.
P.s. Jazda na przednim kole z pomocą hamulca to endo a bez hamulca to nose manual.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2014 20:21:31 przez Friit.)
23-06-2014 20:18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Friit za ten post.
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #28
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Nie wiem jak wy ale ja po prostu lubię sobie postuntować Big Grin Przez ten czas ogarnąłem parę trików, nie obeszło się bez gleb Big Grin Ale powiem tyle, prawdziwa jazda na kole się zaczyna z hamulcami hydraulicznymi, można dużo bardziej sobie pozwolić na triki bo rower bardziej nas słucha Smile

08-07-2014 19:56:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawid.xD Offline
Technik
*


Liczba postów: 655
Imię: Dawid
Skąd: Opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #29
RE: BIKES/ MTB/ STUNT :D
Kolega ostatnio kupił nowego Krossa Hexagona V2, oczywiście trzeba było go ochrzcić, kolega stuntował a ja robiłem stoppie za którymś tam razem przesadziłem i przeleciałem przez kiere hahahaha Zrobiłem to kilka rysek, lekko skrzywiła się kier ale co tam xd

09-07-2014 15:12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Dzisiaj 13:34:14
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 446
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 386
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 110
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13601
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 93
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36093
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 207
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 113
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 140
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1570
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 141
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1549
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1739
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 629
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 11156

Reklama