Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Autor Wiadomość
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Właśnie, skoro Pan Edzio jest w dowodzie, niech spisze z Tobą umowę i tyle. Po co reszta właścicieli skoro to on jest w dowodzie?

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
20-01-2013 14:39:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
On to może by spisał, ale podczas rozmowy pojawił się ten jego zięć czy kto to tam był. I on zaraz zaczął gadać, że nie nie nie, z jakiej racji jak on go sprzedał synowi i ogara nie ma tu od 15 lat i tak dalej. Jakby się bał że chcę ich oszukać czy coś... Też byłem zawiedziony.

Teraz w ogóle dochodzi sprawa czy to w ogóle ta sama rama co wbita w dowód... Ech, chyba kupiłem typowego "kundla" i jedynym wyjściem będzie kupno innej ramy. Bo ogiego za nic nie sprzedam. Długo o nim marzyłem i teraz nie mam zamiaru się poddać!

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-01-2013 00:09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek Niedostępny
Klubowicz
*


Liczba postów: 1,740
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #18
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
To spróbuj zagadać znowu. Nie wiem.. może postaw flaszkę na stół. Wytłumacz im dokładnie kilka razy.

21-01-2013 00:11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Co Ty, nie da rady... Widać że są z typowej "bogatej" rodziny. Ten koleś był stanowczy i skutecznie mnie zbywał. Tłumaczyłem, że tak będzie najlepiej i tak dalej, ale on swoje "To już się nas nie tyczy. Komarka sprzedaliśmy 15 lat temu i już to nie nasza sprawa. Z tym nie do nas.. " i tak dalej. Nadęty bufon.

Dziadek sam był zdezorientowany i pytał go co ma zrobić... Żeby nie ten koleś to pół biedy, a może bym coś ugadał. Ale tak nie da rady. Szkoda.
Sprawdziłem na spokojnie numery. Zgadzają się! Wink Także rama jest w porządku. Po prostu zmyliły mnie gdzieniegdzie ślady czerwonej farby. Ale na szczęście wszystko gra.

A teraz pytanie o OC. Bo doszły mnie słuchy, że mimo iż w dowodzie jest pan Edmund, to OC mogę kupić nowe, na siebie. Da się tak? Pamiętajcie że nie mam wszystkich umów.

Czy może lepiej po prostu zapłacić nową składkę OC ? Ale od daty wygaśnięcia poprzedniej minęło już 21 dni. Nie będzie z tym problemu?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 00:49:40 przez Quake96.)
21-01-2013 00:15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #20
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
(21-01-2013 00:15:24)Quake96 napisał(a):  A teraz pytanie o OC. Bo doszły mnie słuchy, że mimo iż w dowodzie jest pan Edmund, to OC mogę kupić nowe, na siebie. Da się tak? Pamiętajcie że nie mam wszystkich umów.
OC weźmiesz już na siebie. Ale upewnij się najpierw że da się zarejestrować, bo inaczej szkoda kasy na polisę pojazdu bez papierów.

(21-01-2013 00:15:24)Quake96 napisał(a):  Ale od daty wygaśnięcia poprzedniej minęło już 21 dni. Nie będzie z tym problemu?
Chyba działa coś jak "automatyczne przedłużanie umowy"
http://net.eurotax.pl/analizy/prawo/deta...leID=14159
więc upewnij się jak jest u Ciebie. Pójdź do agenta danej ubezpieczalni i żądaj informacji. Za coś w końcu biorą kasę.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
21-01-2013 02:49:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Ale chodzi o to, że z rejestracją to chyba nic nie zrobię :/ Prędzej kupię na wiosnę/lato drugą ramę z dokumentami. Ale do tego czasu chcę mieć ważne OC żeby nie wyłapać dodatkowych $$ mandatu w razie co.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-01-2013 02:58:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
No to przedłuż aktualne OC, i o nic się nie martw

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
21-01-2013 03:16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #23
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Ja do niczego nie namawiam, ale skoro poprzedni właściciele mają sprawę gdzieś to ja po prostu znalazłbym kartkę zżółkłego papieru i naskrobał brakującą umowę.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
21-01-2013 03:23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #24
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
A oni w WK nie sprawdzają ciągłości umów? w sensie że nie kontrolują czy dokument jest prawdziwy?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-01-2013 03:25:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #25
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Nie sądzę, ale nawet jeśli, to co zrobią? Zadzwonią do poprzedniego właściciela i spytają "czy tego i tego roku sprzedał pan taki pojazd tej osobie". A oni powiedzą że tak i pozamiatane. Choć jakby chcieli każdą umowę weryfikować to chyba by pół Polski w WK pracowało.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
21-01-2013 03:28:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Zazwyczaj nie. Jeśli właściciel nie zgłosił sprzedaży w WK, to problemu być nie powinno. Gorzej jak w aktach leży druga umowa, z inną osobą. Słyszałem o takim przypadku już.

Ja i tak jestem za opłaceniem OC na właściciela z dowodu Smile

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 03:29:31 przez Tomasso94.)
21-01-2013 03:28:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
No ja też jestem za OC. Ale jest też inny problem. A zwie się dowód rejestracyjny.

Jest stary, pieczątka WK to już prawie nie istnieje, część napisów też. Nie wiem jak długo jeszcze cokolwiek będzie widoczne... A na dodatek ma wbity bezterminowy przegląd.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-01-2013 03:31:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #28
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
(21-01-2013 03:31:58)Quake96 napisał(a):  No ja też jestem za OC. Ale jest też inny problem. A zwie się dowód rejestracyjny.

Jest stary, pieczątka WK to już prawie nie istnieje, część napisów też. Nie wiem jak długo jeszcze cokolwiek będzie widoczne... A na dodatek ma wbity bezterminowy przegląd.

ooo, to się sprawa komplikuje... Chyba trzeba będzie umowę spisać :F Spytaj się pana Edzia czy zgłaszał sprzedaż pojazdu do WK Wink

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
21-01-2013 03:33:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #29
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
O kurde, znowu tam jechać i go nachodzić? Wymiękam. I tak już wytraciłem wszystkie drobne odłożone na wachę na głupie bilety MZK. Poza tym wątpie żeby pamiętał czy to zgłosił, bo on ledwo sobie przypomniał o jaki motor chodzi. W końcu 15 lat czasu i 82 lata wieku robią swoje...

Poza tym tu brakuje co najmniej dwóch, jak nie więcej umów. Bo Edzio sprzedał 15 lat temu (w sumie oddał, ale z tego co wiem to pisali umowę K/S) Ogara synowi (syn teraz mieszka w Dąbrowie Chełmińskiej). A co syn zrobił z nim to nie wiadomo. Ale Syn posiadał go chyba jeszcze w 2012r. bo to z jego konta bankowego było opłacane OC (mam kwitek z potwierdzeniem przelewu na OC przez syna Edzia).

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-01-2013 03:36:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #30
RE: Papierkowy "burdel" z Ogarem :(
Odświeżam, bo przy kontroli u panów niebieskich wyszło trochę ciekawostek...

Po pierwsze, policjant po kontroli powiedział, że Ogar nie jest zarejestrowany i w ogóle nie był. Jak to niby możliwe? Mam przecież dowód rejestracyjny z 89 roku, gdzie są pieczątki i data wpisu, oraz oryginalną tablicę rejestracyjną. Czy podczas tej całej kontroli coś im się nie pomyliło?

Bo podejrzewam, też taki manewr, że ktoryś z poprzednich właścicieli przed sprzedażą ogara, wyrejestrował go po prostu, ale zgłosił zagubienie dokumentów i tablicy. Jednak jest kilka argumentów przeciw tej hipotezie:

- Poprzedni właściciel (ten zaraz przede mną) jeździl ogarem i też go podobno złapali. Było to w 2012 roku. I z tego co się dowiedzialem, to popatrzeli tylko w dokumenty i go puscili. Dziwi mnie to bo czemu nie zapytali o kartę motorowerowa (a tej nie miał) no i co się okazało dopiero teraz, nawet w 2012 Ogi nie miał OC.

- Od policjanta wyraźnie uslyszalem, że nie tylko ogar jest wyrejestrowany, ale on WCALE nie byl rejestrowany, nigdy. Toć to bzdura, bo skąd niby dowód i tablica?

Przypomniał mi się też jeden fakt, który może w sumie potwierdzić prawdopodobieństwo wyrejestrowania:

- Otóż gdy rozmawiałem z pierwszym właścicielem, to z tego co jeszcze mu w pamięci świtało, to oddał on ogara synowi, a ten syn sprzedał go potem jakiemuś facetowi który prawdopodobnie był policjantem . No i faktycznie najstarsza z posiadanych umów jest pomiedzy jakimś starszym facetem (jak wierzyć PESELowi to ma ok. 42 lata bodajże teraz) a młodym kolesiem. Umowa spisana jest chyba na początku 2012 roku, co w sumie jest ciekawe, bo właśnie już w 2012 roku ogar nie został dalej ubezpieczony. Nie wiem jak było przed 2012, ale w 2012 nie miał OC, a i jakoś na początku 2012 Ogi zaczął wpadać w łapska samych dresow itd itd. Do 2012 w posiadaniu byl u tego starszego gościa (to pewnie ten policjant).

Dlatego sądzę, że mogło być tak, że ten policjant miał Ogara, ale przed sprzedażą go wyrejestrował i sprzedał (mimo że w umowie jest wpisany numer rejestracyjny pojazdu) już bez OC. To też by wyjasnialo dlaczego nie mam wcześniejszych umów, bo być może oddał je przy wyrejestrowaniu. I to wyjasniało by ich brak...

Ale zastanawia mnie w takim razie, że gdyby owa hipoteza sie potwierdziła, to jak ja mam zarejestrować teraz Ogiego? Jeśli rzeczywiście wyrejestrował go ten policjant to czy do zarejestrowania potrzebuje tylko umów pomiedzy nim a kolejnym włascicielem oraz następnym? nie potrzeba starszych umów?

Poza tym co z OC? Mam kontakt z poprzednim właścicielem, więc mogę nawet zrobić tak, że spiszę umowę z nim jeszcze raz ale z obecną datą. To w sumie oznaczałoby, że brak OC przed datą spisania umowy mnie nie obchodzi i nie zapłacę kary za zaległości?

No i jeszcze jedno... Gdzie mam teraz iść, żeby dowiedzieć się co z tym całym burdlem? Gdzie powiedzą mi jasno i klarownie jak wygląda sytuacja? Chcę się dowiedziec, czy ogar faktycznie został wyrejestrowany, kiedy, oraz jak mam go teraz zarejestrować?

Bo z dzisiejszej kontroli nic sie nie dowiedziałem na ten temat mimo iż o to pytałem...

BTW. To możliwe żeby ten policjant wyrejestrował tego ogara (będąc wg umow jego właścicielem) mimo że byl zarejestrowany na pierwszego właściciela? Czy musiałby to zrobić pierwszy właściciel?

Proszę was, pomóżcie mi i doradźcie co dalej robić? Moze kontaktowac sie z ostatnią osobą z umów k/s czyli tym prawdopodobnym policjantem? Czy iśc do jakiegoś urzędu i tam wypytać?

Aaaa! No i jeszcze sprawa OC! Tutaj naprawdę jest niezły burdel...

Otóż... Jak się okazało, to OC prawdopodobnie wygasło nie 31.12.2012 tylko 31.12.2011r. Dlaczego?

Bowiem kwitek z PZU (ten mały świstek, taki biały) owszem jest datowany cytuję "Ważne od: 31.12.2011 do: 31.12.2012", ale nie jest on wogóle przybity pieczątką. Na dodatek w papierach mam też gotowy druczek do wpłaty pieniedzy za OC (automatycznie wypełniony). Na nim widnieje "Termin płatności: 31.12.2011" On również nie jest przybity, co wskazuje jednoznacznie, że nikt nie przedłużył OC na rok 2012 i skończyło się ono w 2011r.

Ale! Jest jeden mały szczegół, który miesza tutaj szyki. Otóż w stercie umów papierów itd. mam również "Elektroniczne potwierdzenie wpłaty". Jest to wpłata składki OC (kwota 34,00 PLN) wykonana przez syna pierwszego własciciela w dniu 2012.01.24 co wskazywałoby, że jednak ubezpieczenie było jakoś przedłużane... Ale to też dziwi, bo jest to tylko wpłata składki, a nie calej kwoty ubezpieczenia. Składka wynosiła 34zł, a całe ubezpieczenie bodajże 126zł.

Wiec o co kaman z tym potwierdzeniem? I jak to w końcu jest? Ubezpieczenie w 2012 było czy nie? Jeśli nie, to po co ta składka?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2013 03:54:30 przez Quake96.)
09-03-2013 03:42:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35881
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 153
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 365
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 99
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 320
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1524
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1501
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1705
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10941
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 704
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 178

Reklama