Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Autor Wiadomość
Pigwa99 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Kacper
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Cześć,
wystawiłem na sprzedaż Ogara 205, kupionego parę miesięcy temu od prywatnej osoby, która dostała go w rozliczeniu za WSK. Ta osoba nie znała, tudzież nie podzieliła się żadną przeszłością, nie miała dokumentów(prawdopodobnie zgubione), ogółem nic nie wiadomo o tym pojeździe. Nie wiem czy miał OC, czy go wyrejestrowali, nic. Nie spisywaliśmy umowy w pełnym tego słowa znaczeniu, mam zapisane na kartce, że "zakupiony, w dniu takim i takim, za kwotę taką i taką" i podpisy(podpisane na pewno imieniem i nazwiskiem gościa, a nie żadnym wymyślonym, ale bez nr dowodów osobistych. Nie zgłaszałem kupna do urzędu, ze względu na brak wiedzy czy trzeba i czy "warto".
Jak wygląda kwestia sprzedaży? Wystawiłem go z opisem "do rejestracji na zabytek" bo wg. mojej wiedzy taka rejestracja jest możliwa, ale dopiero przez osobę która kupi ode mnie po spisaniu normalnej umowy(z zawartą informacją o braku dokumentów itd.). Jaka jest szansa, że przy chęci rejestrowania go urząd będzie mnie szukał ze względu na brak ciągłości OC albo czegoś takiego? Czy taka rejestracja w tym konkretnym przypadku jest w ogóle możliwa? Czy opłaca mi się go sprzedawać, czy zrobię sobie tym tylko więcej problemów?
Pozdrawiam i wierzę w Was Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2021 17:25:19 przez Pigwa99.)
28-02-2021 17:23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
arturwietnamczyk Offline
Rometo-maniak
*


Liczba postów: 410
Imię: Artur
Skąd: biała prudnicka
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Jak nie masz rejestracji to nie masz OC, chyba że na numery ramy, ale i tak niemożna nim jeździć po drogach publicznych, po drugie jeśli nie znasz przeszłości pojazdu to raczej bym żadnej umowy nie podpisywał, ewentualnie taką jaką sam masz z poprzednim właścicielem, po trzecie denerwują mnie opisy "rejestracja tylko na zabytek" szczególnie jeśli sprzedający nie zna podstaw takiej rejestracji lub pojazd to ulep.

~~~~~~~~~~~~~~
Komar 2352W- niedzielne wozidło. , Romet ATV 250
Simson sr50 Heart
Simson s50B w częściach na razie,
Romet pony 301 Big Grin
Romet kadet 780
Romet ogar 205
Romet 50t1
Tyler uni-sport (Romet lider)
28-02-2021 22:49:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
nie panikuj.

Jak już tak bardzo się boisz to nie wychylaj się z pisaniem umowy, no chyba że kupujacy wyraźnie tego zażąda.

Jak to fajnie teraz brzmi, rejestracja na zabytek, kiedyś brak papierów to brak papierów.
28-02-2021 22:51:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bacablue Offline
Nowy
*


Liczba postów: 34
Imię: Mariusz
Skąd: WSC
Pojazd: Romet 100
Post: #4
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Witam. Sprawdź nr Vin na stronie UFG, zobacz czy na ten nr jest coś opłacone. U mnie pokazuje dwa pojazdy - mój i jakiś Rex 50. Ale to szukając po Vin. Jak wpiszę nr rejestracyjny i Vin to pokazuje tylko mojego Rometa.
Pozdrawiam.
Mariusz
01-03-2021 00:23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Nie spisuj umowy i tyle, o tej poprzedniej też nie wspominaj. I tak i tak sprzedasz, kiedyś nikt na to nie zważał brak papierów to to brak papierów był i tyle a teraz wielkie halo. Każdego tak sprzedaję bez problemu. Kupującemu ta umowa do niczego nie potrzebna, może sobie ją spisać z kim chce skoro żadnych papierów nie ma na tego rometa.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2021 14:39:51 przez Odrestaurator.)
01-03-2021 14:39:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Tak btw, to ogłaszanie pojazdu jako "rejestracja na zabytek" zamiast napisać, że brak papierów, to ostra januszerka. Połowy tych wraków z olx rzeczoznawca nawet nie tknie bez całościowej renowacji.
01-03-2021 15:02:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo ananas za ten post.
Pigwa99 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Kacper
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Komar
Post: #7
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
(01-03-2021 00:23:13)bacablue napisał(a):  Witam. Sprawdź nr Vin na stronie UFG, zobacz czy na ten nr jest coś opłacone. U mnie pokazuje dwa pojazdy - mój i jakiś Rex 50. Ale to szukając po Vin. Jak wpiszę nr rejestracyjny i Vin to pokazuje tylko mojego Rometa.
Pozdrawiam.
Mariusz
Dziękuję za radę, na pewno sprawdzę Smile

(01-03-2021 15:02:04)ananas napisał(a):  Tak btw, to ogłaszanie pojazdu jako "rejestracja na zabytek" zamiast napisać, że brak papierów, to ostra januszerka. Połowy tych wraków z olx rzeczoznawca nawet nie tknie bez całościowej renowacji.
Po pierwsze, mój jest w stanie co najmniej dobrym, i tak naprawdę trzeba go tylko pomalować i podregulować. Po drugie, w ogłoszeniu jest napisane o braku papierów

(01-03-2021 14:39:29)Odrestaurator napisał(a):  Nie spisuj umowy i tyle, o tej poprzedniej też nie wspominaj. I tak i tak sprzedasz, kiedyś nikt na to nie zważał brak papierów to to brak papierów był i tyle a teraz wielkie halo. Każdego tak sprzedaję bez problemu. Kupującemu ta umowa do niczego nie potrzebna, może sobie ją spisać z kim chce skoro żadnych papierów nie ma na tego rometa.
A załóżmy sytuację, że go nie sprzedam, i chciałbym rejestrować bez umów itp. Czy jest to możliwe? I czy wtedy zwyczajna umowa spisana z moim kolegą nie grozi karami za brak OC?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2021 16:45:47 przez Pigwa99.)
01-03-2021 16:42:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Temat wygląda tak, uprzedzam ze to co pisze jest przeczytane, sam tego nie przerabiałem. Wszystko zalezy czy pojazd jest w cepik. Oczywiście cały czas piszemy o rejestracji jako pojazd zabytkowy

Opcja 1- pojazdu nie ma w cepiku. Może tak być jeśli był kiedyś rejestrowany (a raczej zgłaszany bo do chyba 1993 motorowerow się nie rejestrowało a zgłaszało, oczywiście tabliczki rejestracyjne do tego były) to jest gdzieś w papierowej księdze i nie został wprowadzony, może być tak że został wyrejestrowany (do 1997 można było na życzenie) a może być i tak że nie był zarejestrowany nigdy, bo i tak się zdarzało często. Do rejestracji potrzeba ci jakiś dowód własności i w tej sytuacji podobno umowa nie musi być z osobą na którą był zarejestrowany, bo nie ma jak tego zweryfikować, zarówno ty jak i urząd nie jest de facto w stanie tego zrobić.

Druga sytuacja - pojazd jest w cepik. W takiej sytuacji z tego co wiem to postępowanie w sądzie o zasiedzenie.

Jak sprawdzić z grubsza cepik pisałem kiedyś na forum, poszukaj, ale musiałbyś znać numer rejestracyjny :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2021 18:50:30 przez romek.)
01-03-2021 18:45:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojakrob Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 245
Imię: Robert
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Sprzedaż bez dokumentów, bez znanej przeszłości, bez umowy
Tylko gdzie to sprawdzisz?
W WK nie da się

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław
01-03-2021 20:55:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 90
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 46
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 553
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165761
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama