Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 17:14:18)Marwerick napisał(a):  a to te bezpośrednie napełnianie jest lepsze jak takie tradycyjne że mieszanka przez cylinder do wału idzie

Wszystkie nowe silniki 2t mają bezpośrednie napełnienie. Bez tego silnik a raczej wał nie wytrzyma wysokich obrotów. Również osiągnięcie elastycznego i wysokoobrotowego silnika jest trudne bez bezpośredniego napełnienia.
Tak jeszcze do kolegi który dziwi się że wydaję piniądze na charta. Mogłem faktycznie za te pieniądze kupić jakiś inny seryjny motor to fakt, ale to nazywa się hobby i dzięki temu mam motor jakiego nie ma nikt inny, dodatkowo udowadniam sobie i innym, że w Polsce też można coś oryginalnego stworzyć. Wiesz ile stuningowanych simsonów jeździ po niemczech?
28-07-2013 18:05:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo hohowski za ten post.
Reklama
janusz94 Niedostępny
Rezonator
*


Liczba postów: 65
Imię: Janusz
Skąd: wlkp
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Jeszcze lepsze efekty daje power porting stosowany niegdyś przez yamahe jedyny minus to spalanie, bo wtedy paliwo jest zasysane 2 razy w jednym cyklu spalania.
A wracając do wontku tego charta to silnik ciekawy, dobrze zrobiony i wyważony wał więc nie ma prawa się rozpaść Wink
28-07-2013 18:21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gt10r5 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 144
Imię: Michał
Skąd: Zawadzkie
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #18
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Tuning silnika 027 przez Ciebie nabiera nowego znaczenia.
Jakie przewidujesz spalanie ( pi razy oko) ?

Bardzo bym Cię prosił o trochę więcej info związku z bezpośrednim napełnianiem. Co do tego otworu gdzie jest zamontowany króciec od gaźnika. Jakie ma znaczenie jego wielkość. Są na to jakieś wytyczne?
28-07-2013 18:25:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Co do bezpośredniego napełnienia to popatrz na zdjęcia tam wszystko widać. Otwódo skrzyni korbowej ma wymiar około 15x30 mm. W charcie gniazdo na membranę od AM6 jest prawie gotowe, trzeba je tylko troszkę pomniejszyć aby pozbyć się zbędnej pustej objętości.
Janusz mam pytanie masz jakiś pomysł na zmniejszenie dziury reso? Pierwszy cylinder na prowizorycznym kolanku chodził lepiej niż obecny gdzie wszystko jest jak w książce a dziura jest dużo większa. Tamten pierwszy silnik miał jeszcze tłoka z dwoma pierścieniami co miało spore znaczenie. Mam zamiar przydławić wydech zadyfuzorem i zobaczyć reakcję silnika. Wiem że zrobię mu coś w rodzaju blokady ale liczę na zmniejszenie dziury.
28-07-2013 18:38:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LukaszzT1 Offline
Komarzysta :F
*


Liczba postów: 2,082
Imię: Łukasz
Skąd: Lubzina (RRS)
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Zaje*isty chart Smile Ciagle patrze na niego i nie moge sie napatrzeć Smile

Romet 50-T1 1980r(Sprzedany)
Romet 50-T1 1981r (Sprzedany)
Romet ogar 200 1988r(Sprzedany)
Cezet 175 487.0 1988r(Sprzedana)
Simson Sr50 1987r
Polonez Caro Plus 1.6 Gli 1997r
28-07-2013 19:27:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
janusz94 Niedostępny
Rezonator
*


Liczba postów: 65
Imię: Janusz
Skąd: wlkp
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Chcesz mniejszej dióry to wykonaj velocity stacks pod swój gaźnik i do tego spawaczek na łagodnych kątach i dużej ilości stopniowania to wykożystasz maksymalnie potencjał silnika ale wtedy spalanie też nie będzie na poziomie 3-4l/100km tylko w okolicach 5-6l/100km.
Jakby ktoś nie wiedział co to velocity stacks to najprościej tłumacząc coś w rodzaju dyfuzora dolotu, który powoduje znaczny wzrost cisnienia w układzie dolotowym co w znacznym stopniu likwiduje dzióre przed rezo. Awiadomo większe ciśnienie to więcej powietrza wykorzystanego do spalania mieszanki, czyli więcej mocy i lepsza elastyka.
Jedyny problem to odpowiednie zaprojektowanie tego vs bo od dłuższego czasu szukałem wzorów na to i nic poza wyjaśnieniem zasady działania i pozytywnych jak i negatywnych aspektów tego patentu znaleść nie mogłem niestety :/
28-07-2013 19:34:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Takie wątki to się fajnie czyta - dużo wiedzy można pozyskać. Mam pytanie odnośnie tego napełniania jeszcze - dlaczego bez bezpośredniego zasilania wał nie wytrzyma takich obrotów? Czy chodzi tutaj o lepsze smarowanie niż w przypadku tradycyjnego napełniania?

citroen-XM.pl
28-07-2013 19:41:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BigSoft za ten post.
Wojta Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Wojtek
Skąd: Skoczów
Pojazd: Romet Komar
Post: #23
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Może jak chcesz zrobić coś wyjątkowego to zamiast gaźnika użyć wtrysku takie jakie są stosowane w aprili sr di-tech?
Widziałem charty z turbinami, z podłączeniem nitra i innymi patentami ale nie spotkałem się jeszcze z żadnym projektem na wtrysku. ( jeżeli macie jakieś linki to chętnie przejże .. Smile)

Jest:
Aprilia RX 80cc, 2004r
Aprilia Pegaso 125cc, 2000r
Zipp Pro 125cc, 2012r
Yamaha DT 200cc, 1990r
Romet Komar 50cc, 1975r ( w częściach )
http://www.naprawiam-mini.xaa.pl/
28-07-2013 19:50:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #24
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 19:34:40)janusz94 napisał(a):  Chcesz mniejszej dióry to wykonaj velocity stacks pod swój gaźnik i do tego spawaczek na łagodnych kątach i dużej ilości stopniowania to wykożystasz maksymalnie potencjał silnika ale wtedy spalanie też nie będzie na poziomie 3-4l/100km tylko w okolicach 5-6l/100km.
Jakby ktoś nie wiedział co to velocity stacks to najprościej tłumacząc coś w rodzaju dyfuzora dolotu, który powoduje znaczny wzrost cisnienia w układzie dolotowym co w znacznym stopniu likwiduje dzióre przed rezo. Awiadomo większe ciśnienie to więcej powietrza wykorzystanego do spalania mieszanki, czyli więcej mocy i lepsza elastyka.
Jedyny problem to odpowiednie zaprojektowanie tego vs bo od dłuższego czasu szukałem wzorów na to i nic poza wyjaśnieniem zasady działania i pozytywnych jak i negatywnych aspektów tego patentu znaleść nie mogłem niestety :/

Spawaka zrobię do cylindra od Minarelli. Wszyscy piszą o łagodnych kątach wydechu a tu okazuje się że jak miałem ostre kolanko na wydechu to silnik szedł jak wariat i nie miał praktycznie dziury, nie wiedziałem o czym piszą do mnie niektórzy mówiąc że na skrzyni 3 biegowej silnik będzie wpadał w dziurę reso, a teraz wiem o co chodziło. Tak na prawdę to zmieniłem kolanko wydechowe na prawidłoweczyli łagodne oraz założyłem tłoka z jednym pierścieniem i rozczarowałem się. Spalanie wzrosło moc spadła a dziura znacznie zwiększyła się. Wiem z własnych doświadczeń że za luźny wydech w dwusówie to duże spalanie. Patrząc na ZT Tuning ich najlepszy wydech różni się od tego słabszego jedynie kilkunastocentymetrową rurką łączącą dyfuzor z końcówką. Jest to ewidentne zwiększenie oporów za dyfuzorem.
Za tydzień pobawię się tym wydechem.
28-07-2013 19:53:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojta Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Wojtek
Skąd: Skoczów
Pojazd: Romet Komar
Post: #25
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Cytat:Mam pytanie odnośnie tego napełniania jeszcze - dlaczego bez bezpośredniego zasilania wał nie wytrzyma takich obrotów? Czy chodzi tutaj o lepsze smarowanie niż w przypadku tradycyjnego napełniania?
Daje krótszą drogę do napełnienia się mieszanki nad tłok i efektywniejsze napełniane, oczywiście smarowanie też Wink
Chyba coś pokręciłem jak coś to mnie sprostujcie.

Jest:
Aprilia RX 80cc, 2004r
Aprilia Pegaso 125cc, 2000r
Zipp Pro 125cc, 2012r
Yamaha DT 200cc, 1990r
Romet Komar 50cc, 1975r ( w częściach )
http://www.naprawiam-mini.xaa.pl/
28-07-2013 20:03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #26
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 19:41:29)BigSoft napisał(a):  Takie wątki to się fajnie czyta - dużo wiedzy można pozyskać. Mam pytanie odnośnie tego napełniania jeszcze - dlaczego bez bezpośredniego zasilania wał nie wytrzyma takich obrotów? Czy chodzi tutaj o lepsze smarowanie niż w przypadku tradycyjnego napełniania?

Dokładnie tak, wszystkie wyżyłowane dwusówy nawet stare profesjonalne piły mają takie zasilanie. Jak zdejmiesz cylinder z takim zasilaniem to widać gołym okiem różnicę w smarowaniu wału i jego łożysk. Wszystko ocieka olejem. Wał jest lepiej smarowany i chłodzony za razem. Dlatego silniki np. Aprilli wytrzymują tak wysokie obroty, ich wały nie różnią się niczym od wał9w starszych silników. Tak ja uważam i raczej nie mylę się.
(28-07-2013 19:27:32)LukaszzT1 napisał(a):  Zaje*isty chart Smile Ciagle patrze na niego i nie moge sie napatrzeć Smile

Dzięki ale uprzedzam kosztował mnie kilka tysięcy nie wspomnę o czasie jaki w niego włożyłem z bratem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2013 20:06:26 przez hohowski.)
28-07-2013 20:03:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LukaszzT1 Offline
Komarzysta :F
*


Liczba postów: 2,082
Imię: Łukasz
Skąd: Lubzina (RRS)
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Ja sobie zdaje sobie sprawę ile w niego włozyłeś kasy i serca,bo to widać po Romecie Smile

Romet 50-T1 1980r(Sprzedany)
Romet 50-T1 1981r (Sprzedany)
Romet ogar 200 1988r(Sprzedany)
Cezet 175 487.0 1988r(Sprzedana)
Simson Sr50 1987r
Polonez Caro Plus 1.6 Gli 1997r
28-07-2013 20:10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #28
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 20:10:50)LukaszzT1 napisał(a):  Ja sobie zdaje sobie sprawę ile w niego włozyłeś kasy i serca,bo to widać po Romecie Smile

Ale muszę dodać że jeśli ktoś ma kasę to zabawa jest przednia. Musieli byście zobaczyć jakie oczy kiedyś zrobił kierowca Aprilli jak go brat chartem pogonił. Był minimalnie lepszy ale za rok zrobię silnik który przeskoczy seryjne aprille.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2013 20:16:43 przez hohowski.)
28-07-2013 20:15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LukaszzT1 Offline
Komarzysta :F
*


Liczba postów: 2,082
Imię: Łukasz
Skąd: Lubzina (RRS)
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Najwiekszym minusem jest to ze nie kazdy ma stały dopływ gotówki,i to blokuje wszytskie pomysły przeróbek silników u młodych ludzi,bo w poznijesyzm wieku to kazdy kupuje samochód albo jakiegos sciga,a nie bawi sie w tuningi 50ccm,A ten chart jest twój czy wspólny z bratem??

Romet 50-T1 1980r(Sprzedany)
Romet 50-T1 1981r (Sprzedany)
Romet ogar 200 1988r(Sprzedany)
Cezet 175 487.0 1988r(Sprzedana)
Simson Sr50 1987r
Polonez Caro Plus 1.6 Gli 1997r
28-07-2013 20:32:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #30
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(28-07-2013 20:32:08)LukaszzT1 napisał(a):  Najwiekszym minusem jest to ze nie kazdy ma stały dopływ gotówki,i to blokuje wszytskie pomysły przeróbek silników u młodych ludzi,bo w poznijesyzm wieku to kazdy kupuje samochód albo jakiegos sciga,a nie bawi sie w tuningi 50ccm,A ten chart jest twój czy wspólny z bratem??

Wspólny. Ja mam 40 lat BMW i zamiar kupienia motocykla też tej marki ale chartem chętnie też bawie się. To tski powrót do młodości.
28-07-2013 20:39:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 517
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165714
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama