Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z silnikiem 023
Autor Wiadomość
de_gumis Offline
Nowy
*


Liczba postów: 29
Imię: De Gumiś
Skąd: Zielona Góra
Pojazd: Romet Pony
Post: #37
RE: Problemy z silnikiem 023
(08-01-2022 09:40:46)Debesta napisał(a):  Krociec gaznika zeszlifowałeś na równo? Moze syf jest w baku i zapycha gaznik?

Syfu raczej nie ma - był ale usunąłem już jakiś czas temu. Przez szlifowanie kroćca gaźnika masz na myśli nie sam gaźnik, ale krociec cylindra?

(08-01-2022 16:11:40)Spaceman164 napisał(a):  
(08-01-2022 11:34:42)romek napisał(a):  Miałem podobną akcję też z chińskim 60cm3. Doraźnie pomogło zatkanie jednego z otworów w puszce szmerów ssania. Z tego co slyszalem, to te cylindry mają wadliwie wykonane kanały i trzeba by go zdjąć i podszlifowac tak żeby się zgrywaly z karterami. Przytykając dolot robimy większe podciśnienie i jakoś to wtedy idzie.

No niestety, kolega co też ma Ogara 200 (Kubsonic23 jest tutaj również na forum) kupił cylinder chiński i okna w środku były krzywe, trochę mniejsze niż oryginalne i co najgorsze co tyczy się wszystkich chińskich zamienników czy to 223 czy dezamet okno ssące zamiast być na ukos tzn. pod kątem to jest na wprost co powoduje, że większość mieszanki ucieka razem ze spalinami i przez to jest mniej mocy, noi wiadomo tuleja cylindra też ma krótszy żywot niż oryginalna, nie zamontował tego cylindra.
A możesz polecić jakiś zestaw tłok + cylinder. Najlepiej 60cc, ale może być też 50cc byle jakość była wysoka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2022 13:46:51 przez de_gumis.)
09-01-2022 13:44:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 02-12-2021, 09:32:28
RE: Problemy z silnikiem 023 - wazniak96 - 02-12-2021, 10:57:01
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 02-12-2021, 13:18:13
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 02-12-2021, 14:24:31
RE: Problemy z silnikiem 023 - kamil9480 - 02-12-2021, 17:26:48
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 02-12-2021, 19:59:30
RE: Problemy z silnikiem 023 - romek - 02-12-2021, 19:53:49
RE: Problemy z silnikiem 023 - Wodnik - 03-12-2021, 01:09:50
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 04-12-2021, 12:15:14
RE: Problemy z silnikiem 023 - Wodnik - 04-12-2021, 15:40:40
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 05-12-2021, 20:49:35
RE: Problemy z silnikiem 023 - romek - 05-12-2021, 21:00:22
RE: Problemy z silnikiem 023 - trzcinka - 07-12-2021, 14:04:53
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 18-12-2021, 09:08:56
RE: Problemy z silnikiem 023 - Debesta - 18-12-2021, 10:54:38
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 19-12-2021, 15:38:32
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 19-12-2021, 22:32:27
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 20-12-2021, 23:09:23
RE: Problemy z silnikiem 023 - trzcinka - 21-12-2021, 14:37:58
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 21-12-2021, 23:45:29
RE: Problemy z silnikiem 023 - trzcinka - 22-12-2021, 13:42:28
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 25-12-2021, 11:40:20
RE: Problemy z silnikiem 023 - tramwajarz - 22-12-2021, 22:52:55
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 08-01-2022, 09:32:12
RE: Problemy z silnikiem 023 - Debesta - 08-01-2022, 09:40:46
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 09-01-2022 13:44:36
RE: Problemy z silnikiem 023 - romek - 08-01-2022, 11:34:42
RE: Problemy z silnikiem 023 - Spaceman164 - 08-01-2022, 16:11:40
RE: Problemy z silnikiem 023 - romek - 08-01-2022, 20:23:47
RE: Problemy z silnikiem 023 - Debesta - 08-01-2022, 20:45:55
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 09-01-2022, 14:10:09
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 09-01-2022, 14:30:25
RE: Problemy z silnikiem 023 - Paweł123 - 09-01-2022, 15:20:35
RE: Problemy z silnikiem 023 - Debesta - 09-01-2022, 15:38:13
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 09-01-2022, 18:15:45
RE: Problemy z silnikiem 023 - Spaceman164 - 09-01-2022, 21:51:03
RE: Problemy z silnikiem 023 - łogór 200 - 10-01-2022, 11:47:19
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 18-01-2022, 15:10:04
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 27-04-2022, 00:28:04
RE: Problemy z silnikiem 023 - Motokamel - 27-04-2022, 20:09:01
RE: Problemy z silnikiem 023 - de_gumis - 28-04-2022, 08:43:28


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 521
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3154
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 804
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 209
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 589
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 653
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34733
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 117
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 183
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 509
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5238
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 196
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 401
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 420
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 884

Reklama