Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
JC50Q-8 "Knight"
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 586
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #1
JC50Q-8 "Knight"
Serwus!

Dziś chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy nabytek - tytułowego Knight'a.
Ponad rok szukałem dla siebie jakiejś 50-tki do jazdy na co dzień, jak to mówią - takiego 'daily'... Obejrzałem kilka TZR-ek, Junaków, Simsonów, Zumico i innych, ale tak na prawdę odkąd zobaczyłem ogłoszenie tego motoroweru, a było to w sierpniu - nie wyszedł już on z mojej głowy. Nie udało mi się go wówczas nabyć, ale numer z ogłoszenia miałem i miesiąc temu zadzwoniłem - tydzień później stałem się jego szczęśliwym posiadaczem Wink
Na dowód tego szczęścia, choć nie mam w zwyczaju - zrobiłem nam selfie, w trasie podczas postoju:



OK, słów parę o tym motocyklu.
Jincheng Knight 50 to w zasadzie kopia produkowanej (tu nie mam pewności) w latach 1995-2002 Hondy Magny Fifty (na zdjęciu poniżej).



"Mała Magna" choć początkowo odbierana jako efekt specyficznego poczucia humoru Japończyków, szybko została doceniona za swoją prezencję - Honda de facto "przeskalowała" proporcje "dorosłych" motocykli i nie wyszło im to źle. Dość wspomnieć, że powstał nawet model w skali (1:6) tegoż motoroweru, produkowany przez firmę Tamiya...

Po zakończeniu produkcji przez Japończyków chińska wytwórnia Jincheng prawie od razu zaczęła składać Knighty - niemal idealne kopie modelu Fifty. Najistotniejsze różnice to kanapa - w Japonii bądź co bądź zdawali sobie sprawę z osiągów i w oryginale siodło było jednoosobowe, mniej na oko "puszyste" od wersji z Chin - Knight jest motorowerem dwuosobowym. Poza tym "Rycerz" otrzymał też tylną felgę o cal większą i w nieco innym kształcie. Silnik Hondy nie posiadał także rozrusznika, co akurat zrozumiałe - ten w Knight-cie jest jakimś nieporozumieniem: sposób poprowadzenia wydechu wymusza bardzo dziwną pracę dźwigni, przez co ciężko jest porządnie "kopnąć"...
Mój egzemplarz nie posiadał też "daszka" nad przednim reflektorem - poza tym jest cały w oryginale. Dostałem także wraz z motorowerem oryginalną instrukcję użytkowania, a to niesamowity plus - po pierwsze, mało jest o tych motorowerach informacji w sieci (przynajmniej w znanym mi alfabecie) i niektóre są wręcz sprzeczne, po drugie - wpisy serwisowe ujawniły, że motocykl został jako nowy sprzedany w Szczecinie, czyli przywieźliśmy go niejako do domu Wink



Pojechaliśmy po niego z koleżką do Zielonej Góry, ale zabraliśmy po drodze też jego Malaguti na serwis gwarancyjny do Kłodawy pod Gorzowem - czyli w sumie po drodze. W ten sposób Knight wracał do nowego-starego domu pod niezłą obstawą Smile





Przyznam, że nieco ryzykowałem, ponieważ nigdy na żywo nie widziałem tego modelu i bałem się nieco, że będzie mu bliżej do czegoś w rodzaju King Łoś Czopera, ale nic z tych rzeczy. Oczywiście mój kolega Broda, słusznej postury człowiek, wygląda na nim nieco zabawnie, pamiętać należy jednak że to przecież motorower. No i dla mojej postury jest jak szyty na miarę. A prezentuje się on tak:



Nie brak mu oczywiście mankamentów - z konsoli na zbiorniku schodzi chrom, miejscami na ramie widać rude piegi, a instalacja elektryczna była "łatana". Niemniej to raczej kosmetyczne sprawy, akurat na zimową porę, poza tym w ogólnym rozrachunku wypada wcale dobrze jak na 2004-ty rok oraz made in china...
Póki co tylko go uruchomiliśmy na krótko, na baterii z Malaguti. Choć ten wydech wygląda jak jakaś wuwuzela, to trzeba przyznać, że całkiem dobrze brzmi.
Na wrażenia z jazdy przyjdzie jeszcze pora, dziś chciałem Wam po prostu tą ciekawostkę przybliżyć, a na zakończenie jeszcze jedno zdjęcie już zadomowionego Knight'a:



Pozdro600
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2021 20:29:31 przez Jorginsson.)
30-12-2021 20:28:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 30-12-2021 20:28:02
RE: JC50Q-8 "Knight" - bkrukl - 30-12-2021, 23:31:00
RE: JC50Q-8 "Knight" - joozek - 30-12-2021, 23:43:47
RE: JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 31-12-2021, 01:40:09
RE: JC50Q-8 "Knight" - joozek - 31-12-2021, 11:28:42
RE: JC50Q-8 "Knight" - Dawdzio - 31-12-2021, 23:25:46
RE: JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 01-01-2022, 00:37:43
RE: JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 03-01-2022, 16:58:41
RE: JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 04-02-2022, 02:35:27
RE: JC50Q-8 "Knight" - Jorginsson - 21-02-2022, 23:46:55


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 451
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 65
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 484
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34370
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2969
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 53
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 257
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 165
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 698
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 239
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama