Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na światłach gaśnie
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,006
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #35
RE: Na światłach gaśnie
(16-09-2013 21:14:49)adex_smile napisał(a):  najlepiej by było gdyby znalazł się elektryk który wiedział co jest przyczyną i dlaczego się tak zachowuje.

Bo ja nie chcę w ciemno wymieniać po kolei części.
Na te głupiego złoma wydałem 600 zł + moja własna robota i lakierowanie oraz jeszcze rejestracja Sad .

600zł to i tak nie dużo jak na takiego "głupiego złoma" jak to stwierdziłeś. Oczywiście mam na myśli całkowity koszt remontu tego typu pojazdu, który został wyprodukowany lata temu i ma prawo odmówić posłuszeństwa, a nie indywidualne podejście do wartości pieniądza.

Pytałeś wyżej po co jest kondensator - otóż głównie po to, aby nie wypaliło Ci w chwil kilka styków przerywacza. Kondensator jest elementem "gaszącym" zakłócenia powstałe w wyniku zwierania i rozwierania styków, przez które płynie dane natężenie prądu. Prościej - by nie iskrzyło na stykach przerywacza (iskrzenie powoduje poza wypalaniem styków też to, że silnik nie pracuje poprawnie, bo praca układu zapłonowego jest zakłócona).

Wszystko w tym temacie już chyba było napisane jeśli chodzi o zapłon, jeżeli nadal oczekujesz jeszcze czegoś, to proszę, skan prosto z książki "Motorowery Romet - obsługa i naprawa":


Od siebie dodam, że możliwe są jeszcze uszkodzenia typu słabe magneto (lub luźne magnesy/magnes) lub przebicie w cewce zapłonowej.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2013 17:21:18 przez BigSoft.)
17-09-2013 17:20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Na światłach gaśnie - adex_smile - 05-09-2013, 22:41:19
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 05-09-2013, 22:44:33
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 05-09-2013, 22:51:21
RE: Na światłach gaśnie - nie_mientki - 05-09-2013, 23:10:20
RE: Na światłach gaśnie - Tomasso94 - 05-09-2013, 23:11:20
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 05-09-2013, 23:13:58
RE: Na światłach gaśnie - BigSoft - 05-09-2013, 23:29:20
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 05-09-2013, 23:38:37
RE: Na światłach gaśnie - nie_mientki - 05-09-2013, 23:50:37
RE: Na światłach gaśnie - Tomasso94 - 06-09-2013, 00:07:53
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 06-09-2013, 00:15:08
RE: Na światłach gaśnie - Tomasso94 - 06-09-2013, 00:19:03
RE: Na światłach gaśnie - Mysiu - 06-09-2013, 00:23:41
RE: Na światłach gaśnie - kokosek - 06-09-2013, 00:24:45
RE: Na światłach gaśnie - nie_mientki - 06-09-2013, 00:29:19
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 06-09-2013, 00:25:35
RE: Na światłach gaśnie - BigSoft - 06-09-2013, 00:29:56
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 06-09-2013, 00:35:26
RE: Na światłach gaśnie - BigSoft - 06-09-2013, 16:51:37
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 09-09-2013, 08:57:42
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 09-09-2013, 14:38:44
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 11-09-2013, 22:36:16
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 11-09-2013, 22:39:24
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 15-09-2013, 23:17:20
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 16-09-2013, 15:54:00
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 16-09-2013, 20:38:28
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 16-09-2013, 20:45:22
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 16-09-2013, 20:55:00
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 16-09-2013, 21:05:38
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 16-09-2013, 21:14:49
RE: Na światłach gaśnie - Tomasso94 - 16-09-2013, 21:25:01
RE: Na światłach gaśnie - szopen45 - 16-09-2013, 21:32:27
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 16-09-2013, 21:32:59
RE: Na światłach gaśnie - mularczyk129 - 16-09-2013, 21:35:59
RE: Na światłach gaśnie - BigSoft - 17-09-2013 17:20:59
RE: Na światłach gaśnie - adex_smile - 22-09-2013, 14:04:24


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 451
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 485
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34411
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2969
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 259
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 699
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama