Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Kłejkowy Owad - Komar 2350
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Pyr pyr, wrum, wrum :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,793
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #35
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350
Dzisiaj miałem okazję skorzystać z grzechotki z przedłużką i nasadkami, więc zabrałem się za mały przegląd Owada. Wszystko wskazuje na to, że facet nie kłamał. Wał nie ma żadnych luzów (no poza tymi na boki, ale to norma, wiadomo Wink ). Tłoka nie było, ale dostałem jakiś wraz z gratami do Komara, więc chciałem go spróbować chociaż przypasować. Okazało się że to tłok do chyba 55ccm, bo jest zdecydowanie za duży i nie wchodzi w żaden z 3 cylindrów od S38, które posiadam. Co do samego cylindra znajdującego się w Komarze... Jest równie styrany co te dwa, które dostałem "w gratisie". Na dodatek z kanału dolotowego od gaźnika, wygrzebałem resztki tawotu :F Ogółem, cylek nadaje się do wymiany, ale na szczęście wał jest okej. Po wymianie cylka i tłoka, owadzik powinien zacząć brzęczeć Smile

Oczywiście poza tym trzeba dokupić parę rzeczy. Zestaw naprawczy gaźnika (w moim nie ma przepustnicy, oraz iglicy), linki, oraz trochę kabli do podłączenia stacyjki i świateł. No ale powoli zaczynam kompletować maszynę, bo wczoraj wyrwałem bardzo ładne siedzenie, które dzisiaj wylądowało w Komarze. Zawsze jakiś krok do przodu Big Grin

Komarek podczas prac:




Ale mam też kilka pytań. Otóż nie znam się kompletnie na S38, a muszę się dowiedzieć czy czegoś/czego brakuje...

Gaźnik:



Czy poza przepustnicą i iglicą musi być tu coś jeszcze? Co musi być w tym miejscu pod iglicą? Jakaś śrubka czy co?

Silnik:



Czy zapłon wygląda na kompletny? Rozumiem, że te dwa kable złączone razem, są od świateł, a ten drugi osobny jest od gaszenia? Czemu kabel gaszenia jest na końcu "zalutowany" ? Ma to jakiś cel?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
17-08-2013 20:45:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 18:54:27
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - MIREK.M2 - 13-08-2013, 18:57:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 19:00:23
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - alek736 - 13-08-2013, 19:00:55
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 19:02:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - kamil97 - 13-08-2013, 19:09:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - koi7 - 13-08-2013, 19:40:03
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - MrF4k - 13-08-2013, 19:54:42
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Semmao - 13-08-2013, 20:03:22
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Katsu - 13-08-2013, 20:21:05
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Geimpek - 13-08-2013, 20:30:25
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - MIREK.M2 - 13-08-2013, 21:06:34
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 21:21:34
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - alek736 - 13-08-2013, 23:15:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 23:25:46
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 13-08-2013, 23:46:44
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 14-08-2013, 13:59:49
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Stasiek - 14-08-2013, 15:03:48
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 14-08-2013, 18:29:04
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Caro94 - 15-08-2013, 13:55:42
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Przemek - 15-08-2013, 14:23:07
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 15-08-2013, 16:19:35
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 15-08-2013, 17:40:59
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 15-08-2013, 18:01:17
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 15-08-2013, 18:04:25
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Przemek - 15-08-2013, 18:40:46
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 15-08-2013, 20:58:51
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 15-08-2013, 21:28:23
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 17-08-2013 20:45:08
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 25-08-2013, 02:37:29
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 17-08-2013, 21:00:12
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 17-08-2013, 22:36:46
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 17-08-2013, 23:39:34
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 18-08-2013, 00:17:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 18-08-2013, 00:33:46
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 18-08-2013, 00:59:46
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Pompuś - 18-08-2013, 16:13:22
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 18-08-2013, 16:43:59
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Pompuś - 18-08-2013, 16:49:43
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 18-08-2013, 16:55:20
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Pompuś - 18-08-2013, 16:58:21
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 18-08-2013, 17:17:33
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 19-08-2013, 00:49:32
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 19-08-2013, 23:13:11
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 19-08-2013, 23:25:52
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - maly - 19-08-2013, 23:32:00
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 19-08-2013, 23:38:22
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 19-08-2013, 23:53:33
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 20-08-2013, 00:13:07
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 20-08-2013, 00:30:20
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 24-08-2013, 18:36:57
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Pompuś - 24-08-2013, 19:36:08
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 25-08-2013, 03:14:40
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Taśma - 25-08-2013, 03:35:12
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Błażej - 25-08-2013, 11:59:19
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 21-11-2013, 05:01:20
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 28-01-2014, 05:49:51
RE: Kłejkowy Owad - Komar 2350 - Quake96 - 01-03-2014, 02:02:45


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Dzisiaj 12:36:40
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 10
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 408
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34290
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2933
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 33
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 206
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 155
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 416
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 292
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 312
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 626
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 226
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6389

Reklama