Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Los Komara
Autor Wiadomość
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,356
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #1
Los Komara
Jak kiedyś pisałem, posiadam Komara 2350 z 1975 roku. Jest to mój pierwszy pojazd, jaki kupiłem i wyremontowałem. Niestety, po nabraniu ciut większego doświadczenia i większej wiedzy (niewiele, ale zawsze :F) mogę ukazać wiele niedociągnięć w tym procesie: odpadający lakier, rdza (po remoncie!), brak przeprowadzenia cynkowania, chromowania czy wymiany niektórych części. Co najgorsze, Komar nie odpala! Iskra jest, paliwo jest, ale załapać nie chce ani na sekundkę... Podejrzewam złe ustawienie zapłonu, jedyne co zostało... Oprócz tego kopniak źle odskakuje (nie taka sprężyna, jak trzeba), luźne łożysko przy zębatce zdawczej, brudny łańcuch, krzywe linki czy ciężko wchodząca jedynka. Ale to nie koniec! Tragicznie zaszpachlowane wgniecenia na baku, "ugryziony" błotnik tylny, ucięte mocowanie wydechu (tak akurat było, jak go kupowałem), nieoryginalny przód (oryginał kupiłem, leży w szopie i czeka na rozkręcenie i piaskowanie), blokujący się hamulec tylny... Najlepiej byłoby przeprowadzić mu drugi remont - dać porządny lakier, dobrze zaszpachlować co trzeba, wymienić przód i błotnik tylny, odrestaurować koła, wydech, ponaprawiać silnik, dorobić mocowanie do wydechu...
I tutaj właśnie mam kłopot - Komar to nie jest sprzęt warty majątku, więc każdy większy wydatek nie jest zbytnio opłacalny. Jak myślicie, wyremontować go znów? Zrobić to tak, jak trzeba? Czy lepiej dać sobie spokój, sprzedać go, zamienić, ewentualnie wymienić silnik i sobie nim pojeździć? Się po miesiącu mu lakier rozsypie, hamulce doszczętnie wyrobią, koła pokrzywią i będzie gorzej, jak przed remontem... O ogólnym wrażeniu nie wspominając. Doradzicie?
Parę zdjęć:



Hamulec tylny - tak powinno być? Bo coś mi się tu nie zgadza... To chyba nie jest oryginał?

Ucięte mocowanie wydechu:



22-11-2012 18:30:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Los Komara - Artur - 22-11-2012 18:30:36
RE: Los Komara - SapeK - 22-11-2012, 18:42:46
RE: Los Komara - arecki16 - 22-11-2012, 18:49:36
RE: Los Komara - Pitu - 22-11-2012, 18:56:59
RE: Los Komara - Rudy102 - 22-11-2012, 19:08:59
RE: Los Komara - Artur - 22-11-2012, 19:18:55
RE: Los Komara - Rudy102 - 22-11-2012, 19:22:19
RE: Los Komara - Artur - 22-11-2012, 19:32:14
RE: Los Komara - mati123307 - 22-11-2012, 20:41:09
RE: Los Komara - Artur - 22-11-2012, 20:58:14
RE: Los Komara - Artur - 22-11-2012, 23:22:39
RE: Los Komara - Artur - 23-11-2012, 21:45:53
RE: Los Komara - maczos - 23-11-2012, 22:33:06
RE: Los Komara - Artur - 23-11-2012, 22:45:08
RE: Los Komara - arecki16 - 24-11-2012, 01:02:24
RE: Los Komara - mikizpl - 24-11-2012, 01:13:00
RE: Los Komara - Artur - 24-11-2012, 11:02:38
RE: Los Komara - Artur - 26-11-2012, 21:26:40
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 27-11-2012, 12:20:57
RE: Los Komara - Artur - 27-11-2012, 16:49:38
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 27-11-2012, 20:30:45
RE: Los Komara - mikizpl - 27-11-2012, 19:17:12
RE: Los Komara - Artur - 27-11-2012, 20:50:45
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 28-11-2012, 01:35:01
RE: Los Komara - koi7 - 28-11-2012, 14:10:30
RE: Los Komara - alek736 - 28-11-2012, 16:57:57
RE: Los Komara - Artur - 28-11-2012, 17:40:41
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 28-11-2012, 19:04:25
RE: Los Komara - Recanion - 28-11-2012, 17:53:05
RE: Los Komara - Artur - 28-11-2012, 20:49:26
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 28-11-2012, 22:52:33
RE: Los Komara - Artur - 28-11-2012, 23:11:09
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 28-11-2012, 23:13:28
RE: Los Komara - Artur - 01-12-2012, 23:52:43
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 02-12-2012, 01:37:57
RE: Los Komara - Artur - 05-12-2012, 18:12:04
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 05-12-2012, 19:07:51
RE: Los Komara - Artur - 05-12-2012, 19:27:12
RE: Los Komara - janosikmz19822 - 05-12-2012, 19:53:47
RE: Los Komara - Artur - 05-12-2012, 20:06:40


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 464
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3144
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 190
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 565
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 646
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34693
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 109
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 171
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 494
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 397
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 414
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 852

Reklama