Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Rejestracja Rometa 50 t 1 bez dokumentów
Autor Wiadomość
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,468
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Rejestracja Rometa 50 t 1 bez dokumentów
(07-09-2017 02:10:55)Gomulsky napisał(a):  Proszę bardzo Art. 145. § 1. ust. 2 KPA, sfałszowanie umowy jest przestępstwem z art. 270. K.K. i w tym wypadku wznowienie postępowania rejestracyjnego jest jak najbardziej realne i WK może spokojnie wydać decyzję odmowną, a ostatecznie właściciel takiego pojazdu zostaje z ręką w nocniku.

Tylko, że do wznowienia postępowania jest potrzebny prawomocny wyrok sądu. Sprawa się ciągnie kilka lat i to z powództwa cywilnego! Przestępsto z KK zgłoszone do prokuratury nie zostanie wszczęte w przypadku takiego pojazdu. Na dodatek to powód musi udowodnić przed sądem kto i na jakim etapie dopuścił się fałszerstwa. Żaden obywatel nie jest w stanie sprawdzić pełnej historii pojazdu, zakup takiego z jedną umową nie równa się od razu paserstwu. Wręcz przeciwnie, można potem wnieść o odszkodowanie.

(07-09-2017 02:10:55)Gomulsky napisał(a):  Jak pytasz o opinię rzeczoznawcy:
ustawa Prawo o ruchu drogowym art. 79 ust. 4 pkt. 3

Zły przepis przytoczyłeś. Tyczy się pojazdu UNIKATOWEGO. My rozmawiamy o ustępie wyżej. POJAZD ZABYTKOWY. Temat już oklepany na forum. Pojazd zabytkowy nie określa ustawa PORD, ale jak PORD definiuje:

Cytat: [...] pojazd zabytkowy – pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany
do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków [...].

Jest tylko jedna sytuacja, kiedy konserwator odsyła do rzeczoznawcy - kiedy może mieć uzasadnione wątpliwości co do pojazdu, czyli generalnie jak rejestrujesz pojazd ekstremalnie rzadki, bądź bardzo stary, wtedy rzeczoznawca musi ocenić jego oryginalność i pochodzenie. W pozostałych przypadkach jest to próba wyłudzenia, są wyroki NSA w takich sprawach. Jeżeli konserwator odsyła Cię po opinie, to spytaj wprost czy poleca jakiegoś rzeczoznawcę, jeśli da Ci konkretny namiar, to już sprawa dla policji. Zwykłe naciągactwo.

Poczytaj na forum wątki Motonity o rejestracji. Ja przeszedłem tą drogę. Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2017 11:35:03 przez Semmao.)
07-09-2017 11:33:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Semmao za ten post.
Reklama
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Rejestracja Rometa 50 t 1 bez dokumentów
(07-09-2017 11:33:35)Semmao napisał(a):  Tylko, że do wznowienia postępowania jest potrzebny prawomocny wyrok sądu. Sprawa się ciągnie kilka lat i to z powództwa cywilnego! Przestępsto z KK zgłoszone do prokuratury nie zostanie wszczęte w przypadku takiego pojazdu. Na dodatek to powód musi udowodnić przed sądem kto i na jakim etapie dopuścił się fałszerstwa. Żaden obywatel nie jest w stanie sprawdzić pełnej historii pojazdu, zakup takiego z jedną umową nie równa się od razu paserstwu. Wręcz przeciwnie, można potem wnieść o odszkodowanie.
Bo? Prokuratura po zgłoszeniu ma wszcząć postępowanie wyjaśniające, a dopiero jeśli wystąpią przesłanki wszcząć postępowanie karne. Sfałszowanie umowy świadczącej o prawie własności jest odrębnym paragrafem (którym prokuratura jak najbardziej może się zająć), a dochodzenie praw przez pierwotnego właściciela odrębnym.
Ale tak jak mówiłeś, taka sytuacja jest skrajnością, gdyż poprzedni właściciel takiego pojazdu, który np. został skradziony, po x latach już pewnie dawno przestał go szukać a w normalnych warunkach nawet nie ma możliwości skonfrontować historii i danych pojazdu, z danymi w posiadanych przez niego dokumentach świadczącymi o posiadaniu przez niego prawa własności do tego pojazdu. A ewentualne szukanie przez urząd poprzedniego właściciela to szukanie igły w stogu siana, więc nikt tego nie robi, ale prawnie taka ewentualność istnieje. I trzeba się z nią liczyć.

(07-09-2017 11:33:35)Semmao napisał(a):  Jest tylko jedna sytuacja, kiedy konserwator odsyła do rzeczoznawcy - kiedy może mieć uzasadnione wątpliwości co do pojazdu, czyli generalnie jak rejestrujesz pojazd ekstremalnie rzadki, bądź bardzo stary, wtedy rzeczoznawca musi ocenić jego oryginalność i pochodzenie. W pozostałych przypadkach jest to próba wyłudzenia, są wyroki NSA w takich sprawach. Jeżeli konserwator odsyła Cię po opinie, to spytaj wprost czy poleca jakiegoś rzeczoznawcę, jeśli da Ci konkretny namiar, to już sprawa dla policji. Zwykłe naciągactwo.
A to już zależy od konkretnego konserwatora i jego widzi mi się, skoro w przepisach nie ma skonkretyzowanej ilości zarejestrowanych w kraju pojazdów, która kwalifikuje pojazd jako nie ekstremalnie rzadki, to w tym układzie dla konserwatora nawet oklepany do granic możliwości 126p może być ekstremalnie rzadki i wymagać opinii rzeczoznawcy. NSA w naszym systemie prawnym może się swoimi wyrokami co najwyżej podetrzeć, gdyż u nas nie obowiązuje prawo precedensu i sędziowie mogą się sugerować wyrokami NSA i SN, ale nie muszą orzekać zgodnie z nimi.
(07-09-2017 11:33:35)Semmao napisał(a):  Zły przepis przytoczyłeś. Tyczy się pojazdu UNIKATOWEGO. My rozmawiamy o ustępie wyżej. POJAZD ZABYTKOWY. Temat już oklepany na forum. Pojazd zabytkowy nie określa ustawa PORD, ale jak PORD definiuje:

Cytat: [...] pojazd zabytkowy – pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany
do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków [...].
A czym są te odrębne przepisy? Bo w ustawie o ochronie zabytków jest dokładnie taka sama definicja co w PoRD. Fakt faktem, pojazd zabytkowy, może być jednocześnie historycznym i unikatowym. Ale tak jak napisałem powyżej (Ty z resztą też), żeby uzyskać wpis do rejestru zabytków można spotkać się z sytuacją konieczności udowodnienia zabytkowości, pojazdu, który chcesz zarejestrować, a w tym przepadku tylko opinia rzeczoznawcy wchodzi w grę. Ostatnio na innym forum przerabiał to pewien jegomość, który wyciągał ze złomu PNa Trucka, bez opinii rzeczoznawcy, nawet nie było mowy o wydaniu pojazdu ze szrotu, a co dopiero mówić o wpisie do rejestru zabytków, wieczystym BT i rejestracji w WK.
07-09-2017 13:29:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojtas1804 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 59
Imię: Wojtek
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #18
RE: Rejestracja Rometa 50 t 1 bez dokumentów
Ale kocioł... Tongue
Nic nadal nie rozumiem... haha
09-09-2017 02:18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 200 luźna klam...
Ostatni post: Jakub.200
Dzisiaj 21:24:21
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 66
[Wiki] Romet 50-T-1 (2370...
Ostatni post: Kacperek_77u
Dzisiaj 16:26:31
» Odpowiedzi: 82
» Wyświetleń: 117112
Kolejny UNIWERSAL
Ostatni post: TomaszBator
Dzisiaj 09:21:05
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 60
Kupie części do Romet 237...
Ostatni post: Kacperek_77u
Wczoraj 13:54:20
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 226
Końcówka tłumika ogar 200
Ostatni post: Pablo321
Wczoraj 12:53:27
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Paleta kolorów rowerów Ro...
Ostatni post: romek
11-04-2026 22:16:00
» Odpowiedzi: 119
» Wyświetleń: 266135
Kolekcja mojego sprzętu
Ostatni post: Wojtasik
11-04-2026 12:26:07
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 30836
Priblem z wybijaniem tule...
Ostatni post: romek
11-04-2026 08:21:31
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 137
Problem z wybiciem tulej ...
Ostatni post: Piotr_z_komarkiem
10-04-2026 21:49:24
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 104
Brak możliwości zmiany bi...
Ostatni post: Bob_Harley
10-04-2026 20:37:01
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 198
ROMET 2370 50-T-1 1977 -...
Ostatni post: romek
10-04-2026 19:42:27
» Odpowiedzi: 280
» Wyświetleń: 165695
Koszty malowania i usunie...
Ostatni post: romek
10-04-2026 19:36:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 187
siemson
Ostatni post: Ditu
10-04-2026 01:03:52
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 146
Remont Sokoła
Ostatni post: Motokamel
09-04-2026 19:58:21
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177
Romet Minsk 125 kody laki...
Ostatni post: Patryk i jego Ogar
09-04-2026 18:21:36
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3166

Reklama