Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Seicento czy Civic???
Autor Wiadomość
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #31
RE: Seicento czy Civic???
Cienias 900 to dobre autko, strasznie twardy motor, tylko o blachy trzeba zadbać, najlepiej w ocynku kupić, samemu usunąć rdzę, zabezpieczyć i śmigać bezawaryjnie. (a na to wszystko mam dowody XD) Jeździ u mnie taki jeden co ciągle do końca na każdym biegu a v max tego cieniasa to ok 145 km/h (tak więc wszystko sprawdzone :F) Nie dawno wymienił silnik ale po 10 latach takiej jazdy to jednak mogło się zepsuć. Jak jeździł na tamtym silniku to coś jakby syczału, szurało, cieżko kreślić co ale taniej jest wymienić motor na drugi niż remontować jak się nie chce tuningu robić.

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
11-09-2014 08:24:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #32
RE: Seicento czy Civic???
Ja tylko od siebie dodam, że szwagier ma cc700 i zapakowanym we czterech lecieliśmy nim na prostej 110km/h loo Także te silniki aż tak słabe znów nie są i jakoś dają radę Tongue

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014 14:21:25 przez Quake96.)
11-09-2014 14:20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #33
RE: Seicento czy Civic???
(11-09-2014 14:20:55)Quake96 napisał(a):  Ja tylko od siebie dodam, że szwagier ma cc700 i zapakowanym we czterech lecieliśmy nim na prostej 110km/h loo Także te silniki aż tak słabe znów nie są i jakoś dają radę Tongue

700 tak, ale tylko na Polskim gaźniku. Japońskie gaźniki wychodziły rozregulowane odrazu z fabryki Smile



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
11-09-2014 16:16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #34
RE: Seicento czy Civic???
Jak cienias to albo 900 albo SPORT 1.1 Big Grin

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
11-09-2014 16:37:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #35
RE: Seicento czy Civic???
Spośród Seja i Civica to bym brał Seicento; Civic będzie zajeżdżony, bo to jeden z topowych modeli wśród gówniażeryjnej hołoty, która redukuje poniżej 4 k, bo "nie jedzie"... ale i Seicento to nie jest dobry samochód. Punto fajna sprawa, Bravo są tylko 3 drzwiowe, więc jeśli w planach masz wożenie innych to kiepsko. Zachodnie wozy będą stare w tych pieniądzach, a musisz liczyć koszty rejestracji i ewentualnych napraw po kupnie, bo ideała do jazdy to raczej nie dostaniesz, chyba, że ze sprawdzonego źródła.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
11-09-2014 16:40:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Lagoon za ten post.
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #36
RE: Seicento czy Civic???
(11-09-2014 16:40:40)Lagoon napisał(a):  Spośród Seja i Civica to bym brał Seicento; Civic będzie zajeżdżony, bo to jeden z topowych modeli wśród gówniażeryjnej hołoty, która redukuje poniżej 4 k, bo "nie jedzie"... ale i Seicento to nie jest dobry samochód. Punto fajna sprawa, Bravo są tylko 3 drzwiowe, więc jeśli w planach masz wożenie innych to kiepsko. Zachodnie wozy będą stare w tych pieniądzach, a musisz liczyć koszty rejestracji i ewentualnych napraw po kupnie, bo ideała do jazdy to raczej nie dostaniesz, chyba, że ze sprawdzonego źródła.

Bravo owszem 3 drzwiowe, ale przecież z tyłu dalej są siedzenia Smile.
I nie ma problemu, z podkurczonymi nogami czy czymś takim.

Mientki jak VW to tylko Golf III w TDI.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014 18:24:51 przez Simon.)
11-09-2014 18:23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #37
RE: Seicento czy Civic???
On golfa nie chce, ale w golfie płacisz za markę.
A pro po golfuf to 2 mają bardzo mocne blachy

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
11-09-2014 19:24:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
darek23 Offline
Never Give Up!
*


Liczba postów: 322
Imię: Darek
Skąd: Kozienice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #38
RE: Seicento czy Civic???
Na rynku jest pełno samochodów do 6k. Jedne mniej drugie bardziej zajeżdżone niezależnie od marki. Nieraz trafisz na takiego seicento które jest bardziej skatowane od takiego civica. Zależy od właściciela. Jednakże auta z niższej półki są tańsze więc bardziej popularne wśród młodych kierowców. Jeśli chcesz japończyka polecam toyote corolle, nissana almera/primera czy choćby mazde 626. Wszystkie spokojnie znajdziesz w tej cenie. Z własnego doświadczenia wiem że nie warto kupować 3 drzwiówek. Więc to jak najbardziej odradzam. Małe, mało praktyczne wręcz niewygodne. I pamiętaj że w tej cenie nie kupisz auta idealnego. Każde będzie miało mniejsze lub większe mankamenty. Pare linków dla przykładu:
http://allegro.pl/toyota-corolla-e10-199...77119.html
http://allegro.pl/mazda-626-1-8-16v-klim...67221.html
http://otomoto.pl/nissan-almera-zadbany-...78701.html
http://otomoto.pl/nissan-primera-klima-e...90745.html
12-09-2014 00:09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #39
RE: Seicento czy Civic???
bartoszek, za co płacisz w golfie? Bo chyba coź źle widzę. A po 2 "Daj człowieka znajde na niego paragraf" to ja mówię "Daj golfa, znajdę na nim rdze".

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
12-09-2014 00:24:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Seicento czy Civic???
darek tyle ze z tych 3 japończyków co ześ wymieni to są modele takie jak kiedyś były japończyki że mechanika przeżywała nadwozie
12-09-2014 00:36:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
darek23 Offline
Never Give Up!
*


Liczba postów: 322
Imię: Darek
Skąd: Kozienice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #41
RE: Seicento czy Civic???
Marwerick, a znajdź mi teraz samochód w którym tak nie jest? Jeśli się dba o wszystko, wymienia na czas to w każdym samochodzie tego doświadczysz. Fakt faktem rdza u japończyka jest na porządku dziennym i każdego kiedyś zje. Jeśli blacha byłaby w ocynku byłyby to samochody idealne. U nas niszczy je głównie zima - generalnie nie były pod tym względem odpowiednio konserwowane w fabryce, bo japończycy nie mają takich warunków atmosferycznych jak u nas więc o tym nie pomyśleli. Mechanika to wielki plus wszystkich japończyków, są dużo wytrzymalsze, fakt faktem części są troche droższe, wiem z doświadczenia ale to bez przesady. Teraz rynek części jest ogromny więc ceny poszły w dół, zakup części eksploatacyjnych jest zaledwie o paręnaście złotych droższy niż do takiego golfa czy innych. Za to odwdzięcza się niezawodnością, komfortem i przyjemnością z jazdy. Przerabiałem vw polo, skode felicie, fiata uno i seaata toledo, po przesiadce do primery od razu czuć ogromną różnice, tamtymi autami jeździłem po ok roku każdym(uno i felicia ojca ale w sumie ja więcej nimi jeździłemSmile) każdy miał problemy z rdza i to dość poważne + do tego siadały niektóre osprzęty silnika (alternator, pompa wody, cewki zapłonowe). Japończyka mam 2,5 roku w swoich rękach, rdza znikoma ( przedni błotnik) a poza wymianami części eksploatacyjnych i regularną wymianą płynów żadnych problemów, nic się nie psuje. Buda się dobrze trzyma, podłoga zdrowa(zakonserwowałem po zakupie) i jak narazie nie zamierzam zmieniać bo samochód mi pasuje, podoba mi się i się nie psuje. Więc nie rozumiem ludzi którzy mówią: nie kupuj japończyka bo części drogie. Droższe ale za to wymieniasz dużo rzadziej, chyba że kupisz totalne padło zajeżdżone przez niewyżytego małolata.
12-09-2014 09:30:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #42
RE: Seicento czy Civic???
(12-09-2014 09:30:38)darek23 napisał(a):  Marwerick, a znajdź mi teraz samochód w którym tak nie jest? Jeśli się dba o wszystko, wymienia na czas to w każdym samochodzie tego doświadczysz. Fakt faktem rdza u japończyka jest na porządku dziennym i każdego kiedyś zje. Jeśli blacha byłaby w ocynku byłyby to samochody idealne. U nas niszczy je głównie zima - generalnie nie były pod tym względem odpowiednio konserwowane w fabryce, bo japończycy nie mają takich warunków atmosferycznych jak u nas więc o tym nie pomyśleli. Mechanika to wielki plus wszystkich japończyków, są dużo wytrzymalsze, fakt faktem części są troche droższe, wiem z doświadczenia ale to bez przesady. Teraz rynek części jest ogromny więc ceny poszły w dół, zakup części eksploatacyjnych jest zaledwie o paręnaście złotych droższy niż do takiego golfa czy innych. Za to odwdzięcza się niezawodnością, komfortem i przyjemnością z jazdy. Przerabiałem vw polo, skode felicie, fiata uno i seaata toledo, po przesiadce do primery od razu czuć ogromną różnice, tamtymi autami jeździłem po ok roku każdym(uno i felicia ojca ale w sumie ja więcej nimi jeździłemSmile) każdy miał problemy z rdza i to dość poważne + do tego siadały niektóre osprzęty silnika (alternator, pompa wody, cewki zapłonowe). Japończyka mam 2,5 roku w swoich rękach, rdza znikoma ( przedni błotnik) a poza wymianami części eksploatacyjnych i regularną wymianą płynów żadnych problemów, nic się nie psuje. Buda się dobrze trzyma, podłoga zdrowa(zakonserwowałem po zakupie) i jak narazie nie zamierzam zmieniać bo samochód mi pasuje, podoba mi się i się nie psuje. Więc nie rozumiem ludzi którzy mówią: nie kupuj japończyka bo części drogie. Droższe ale za to wymieniasz dużo rzadziej, chyba że kupisz totalne padło zajeżdżone przez niewyżytego małolata.

Właśnie jestem podobnego zdania i dlatego jestem za Hondą. Mam jednak sporo wątpliwości ale na szczęście dużo czasu na zastanowienie :F

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
12-09-2014 18:35:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jurson Offline
Nowy
*


Liczba postów: 77
Imię: Kamil
Skąd: Suwałki
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #43
RE: Seicento czy Civic???
jesli chcesz chociaz troche poczuc przyjemnosci z jazdy bierz honde jak chcesz poczuc sie jak dowoziciel pizzy, kobieta lub jakby to powiedzial clarkson("jakie smutne musi byc zycia wlasciciela tego samochodu") bierz fiata..
12-09-2014 23:04:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dlugiLBN Offline
Lakiernik
*


Liczba postów: 699
Imię: Daniel
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #44
RE: Seicento czy Civic???
Bierz hondę !!! Mazda czy nissan ma lipną blachę.Mój civic z 95 ma podłogę jak z fabryki aż dziwne Big Grin Parę dni temu robiłem nissana primiere z 2000 roku to 5 łat w podłodze,2 w nadkolach przód i zero progów także honda z japońców najlepsza Big Grin Za 6 koła to kupisz ładnego civica VI tylko bez LPG Exclamation 6 L/100 benzyny to niedużo,a gaz wiadomo zima zaraz coś się zacznie pierniczyć,no i jeszcze benzynę i tak trzeba lać na odpalanie i w ogóle szkoda silnika Cool Będziecie jeździć we trzech to po 10 zł zrzuta na wachę i ogień :F A fiat to gówno bez porównania do hondy pod żadnym względem Rolleyes

Po po 7 latach i 20 benzyniakach kupiłem diesla :F

I NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIE Big Grin

BMW E32
CIVIC EJ9

Komar 2350 w trakcie kompletowania
Ogar 200 w całości do remontu
12-09-2014 23:23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Seicento czy Civic???
(12-09-2014 23:23:39)dlugiLBN napisał(a):  a gaz wiadomo zima zaraz coś się zacznie pierniczyć,no i jeszcze benzynę i tak trzeba lać na odpalanie i w ogóle szkoda silnika

Ale głupi jesteś.

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
12-09-2014 23:39:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:48:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 275
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 23:31:16
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 236
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Wczoraj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 60
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1463
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1658
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 552
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10749
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 665
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 158
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 192
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16398
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 164
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 245
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1127

Reklama