Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
wypadek bez karty
Autor Wiadomość
bubel500 Offline
Mechannik
*


Liczba postów: 1,011
Imię: Szymon
Skąd: Suwałki
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 18:29:29)Wojtek3362 napisał(a):  Mam nadzieje że wlepią ci nawet parę tysięcy, debili jeżdżących bez uprawnień nie brakuje.
Twoja gadka mnie dobija, niech się wezmą za tych co jeżdżą samochodami bez uprawnień, co za zagrożenie robi chłop na Romecie a chłop w samochodzie?
20-01-2014 18:54:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo bubel500 za ten post.
Reklama
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #17
RE: wypadek bez karty
Prawda, samochodem może narobić więcej szkód, ale to nie znaczy że zwykłym poczciwym rometem żadnej takiej nie narobi. Całe szczęście że nie ma już możliwości jazdy "na dowód", było to po prostu debilne prawo. Potem jeżdżą tacy, przepisów nie znają, wyprzedzają z prawej, szkoda gadać...

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
20-01-2014 18:58:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Sr-ka Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 363
Imię: Łukasz
Skąd: Grzegorzew
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 18:58:50)Wojtek3362 napisał(a):  Całe szczęście że nie ma już możliwości jazdy "na dowód", było to po prostu debilne prawo. Potem jeżdżą tacy, przepisów nie znają, wyprzedzają z prawej, szkoda gadać...

Dokładnie, dobrze że wycofali bo kurde czasami to nie wiedziałem za kim jadę Big Grin Jest znak 10t przed drogą która prowadzi na osiedle, pytam się takiego jednego typa co on znaczy. A on mówi że to jest ograniczenie do 10km/h Dodgy

Stare dobre czasy...
Romet pony
Romet ogar 200

Aktualnie:
Simson Sr50 86r
Temat: http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7475
20-01-2014 19:22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 18:23:34)kamil200310 napisał(a):  pierwszy pas po lewej, niestety jestem już pełnoletni lecz nadal się uczę.

(20-01-2014 18:44:26)nie_mientki napisał(a):  
(20-01-2014 18:40:40)Bartek.K napisał(a):  Skoro jesteś pełnoletni to przecież można motorowerami jeździć na dowód osobisty. Chyba że coś pozmieniali po zmianach w przepisach.

Jeśli ma inną kategorię(A,B,C...) to tak.

Jeśli skończył po wejściu w życie ustawy(a to ze dwa lata chyba będzie-poprawcie jeśli się mylę) to nie może.
Nie jestem pewien, ale nadal nie mająca karty, a posiadając dowód można jeździć motorowerem. I nie ważne czy przed czy po ustawie... Może powiem inaczej, mam kolegę, który jeździ na dowód i nie posiada karty. Póki co został zatrzymany kilka krotnie, i nie dostał mandatu itp.
I co ja powiem?? Wyłóż kasę i załatwiaj dobrego prawnika!!! Ja do dziś żałuję, że nie załatwiłem sobie prawnika gdy miałem wypadek który był ewidentnie z winy drugiego kierowcy, który zapewne miał dobrego prawnika lub znajomości. Ale co by nie było, załatw sobie prawnika a jeszcze dostaniesz odszkodowanie za które kupisz sobie 4 kible czy 10 rometów. Big Grin


(20-01-2014 18:58:50)Wojtek3362 napisał(a):  Prawda, samochodem może narobić więcej szkód, ale to nie znaczy że zwykłym poczciwym rometem żadnej takiej nie narobi. Całe szczęście że nie ma już możliwości jazdy "na dowód", było to po prostu debilne prawo. Potem jeżdżą tacy, przepisów nie znają, wyprzedzają z prawej, szkoda gadać...
No w szkole tak mnie dużo na uczyli że ja nie mogę... Jak na kartę motorowerową zdawałem... Gdybym sam się nie uczył to do dziś nie wiedział bym kto na krzyżówce ma pierwszeństwo!
Ale, podoba mi się z jednej strony to, że wprowadzili AM... Liczę że będzie mniej dzieci nie umiejących kompletnie jeździć, pchało się do miasta czy wgl. jeździło. Ale z drugiej strony, nabieram obaw że będzie właśnie więcej podobnych wypadków jak tutaj. :/

A co do samego wypadku, wedle przepisów najpierw powinien zmienić pas ruchu i następnie wykonać manewr skrętu sygnalizując wcześniej zamiar skrętu.
Kolejna sprawa, powinien się upewnić czy ktoś nie jedzie po jego prawej stronie. Najwidoczniej olał ciebie jadącego na kiblu.
Ty masz brak uprawnień do kierowania. Powiem ci tak, jeżeli on nie ucierpiał w żaden sposób w tym wypadku (nie miał złamania itd) , to masz większe szanse na wygranie sprawy, oraz duże odszkodowanie jeżeli ty masz złamanie lub inny trwały uszczerbek na zdrowiu (dobrze jest na zmyślać że boli cię kręgosłup, głowa co dzień i że będziesz bał się w przyszłości poruszać kominikacją drogową)
Dodając, jeżeli ty masz brak uprawnień, to masz faktycznie przechlapane... Bo teoretycznie nie powinno cię tam być. I dlatego ci polecam, zatrudniaj dobrego prawnika, daj mu nawet 15-20% zysku z odszkodowania, a załatwi ci tak, że jeszcze na tym zarobisz!!! ^^

Mówię to ja, który miał wypadek i do dziś żałuje że wiedziałem o tym wszystkim tak bardzo mało.
20-01-2014 19:36:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adrian@99 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 91
Imię: adrian
Skąd: Kielce
Pojazd: Romet Pony
Post: #20
RE: wypadek bez karty
Dobrze,że wycofali na dowód osobisty ,ale ja np.już nie mogłem zdawać na kartę bo już było za póžno,a boje się jezdzić bez uprawnień lecz ja chce przejechac . W jedną strone 6km ,gdzie nie ma żadnych krzyżowek a wyjedzie policja i mnie zatrzyma i wlepi mandat,nie opłaca mi się robić am bo taniej mi wyjdzie kupno motoru....Powinna zostać możliwość zdawania karty w szkole ,ale może po prostu dokładniej sprawdzać osoby zdające.
20-01-2014 19:39:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #21
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 19:36:43)Boszu napisał(a):  No w szkole tak mnie dużo na uczyli że ja nie mogę... Jak na kartę motorowerową zdawałem... Gdybym sam się nie uczył to do dziś nie wiedział bym kto na krzyżówce ma pierwszeństwo!

Mnie w szkole przepisów nie uczyli, musiałem sam się nauczyć. Ale teoria była normalna, test, nie pamiętam ile pytań ale chyba 40, i można mieć tylko 5 błędów. Zdałem chyba za 7 razem :F ale dzięki temu nauczyłem się chyba wszystkiego, zdałem bez błędów Smile

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
20-01-2014 19:42:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 18:58:50)Wojtek3362 napisał(a):  Prawda, samochodem może narobić więcej szkód, ale to nie znaczy że zwykłym poczciwym rometem żadnej takiej nie narobi. Całe szczęście że nie ma już możliwości jazdy "na dowód", było to po prostu debilne prawo. Potem jeżdżą tacy, przepisów nie znają, wyprzedzają z prawej, szkoda gadać...

(20-01-2014 19:22:04)Sr-ka napisał(a):  
(20-01-2014 18:58:50)Wojtek3362 napisał(a):  Całe szczęście że nie ma już możliwości jazdy "na dowód", było to po prostu debilne prawo. Potem jeżdżą tacy, przepisów nie znają, wyprzedzają z prawej, szkoda gadać...

Dokładnie, dobrze że wycofali bo kurde czasami to nie wiedziałem za kim jadę Big Grin Jest znak 10t przed drogą która prowadzi na osiedle, pytam się takiego jednego typa co on znaczy. A on mówi że to jest ograniczenie do 10km/h Dodgy
Bo to raz z prawej wyprzedzałem w korkach?? Big Grin Jak jest miejsce między pojazdem a chodnikiem to czemu by nie skorzystać?? ^^ Niekiedy i chodnikiem się śmigało. Tongue
Najgorsze jest to, że niektórzy nie znają podstaw jak zakaz wjazdu, pierwszeństwa na krzyżówkach czy chodź by zasady lewej ręki.

I zapewne, gdyby przepytać tych którzy mają kartę, mają dowód i mają AM czy A1. To znali by kilka prostych zasad, kilka prostych znaków które często się spotyka i tak samo czy rozwiązali by kilka prostych krzyżówek w czasie max 5s które mamy zwykle na analizę kto ma pierwszeństwo. (chodź teoretycznie powinniśmy to już wiedzieć widząc znak przed krzyżówką)

A teraz, przyznać się kto zauważył że napisałem "lewej ręki" zamiast "prawej ręki" ^^
20-01-2014 19:43:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: wypadek bez karty
Lewej ręki?

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
20-01-2014 19:45:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo wojtekr35 za ten post.
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #24
RE: wypadek bez karty
Nie no, w korkach to niech sobie wyprzedzają, chodzi mi raczej podczas jazdy. Mój kumpel też zawsze wyprzedzał z prawej, do czasu jak dzięki temu skasował skuter... Mój ojciec też by jednego zahaczył, ale na szczęście zauważył go.

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
20-01-2014 19:47:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: wypadek bez karty
Powiem tyle. Skoro leżałeś na asfalcie i cokolwiek Ci się stało, to koleś z auta miał zasrany obowiązek wezwać policję.

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
20-01-2014 19:50:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Tomasso94 za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 19:42:08)Wojtek3362 napisał(a):  
(20-01-2014 19:36:43)Boszu napisał(a):  No w szkole tak mnie dużo na uczyli że ja nie mogę... Jak na kartę motorowerową zdawałem... Gdybym sam się nie uczył to do dziś nie wiedział bym kto na krzyżówce ma pierwszeństwo!

Mnie w szkole przepisów nie uczyli, musiałem sam się nauczyć. Ale teoria była normalna, test, nie pamiętam ile pytań ale chyba 40, i można mieć tylko 5 błędów. Zdałem chyba za 7 razem :F ale dzięki temu nauczyłem się chyba wszystkiego, zdałem bez błędów Smile

Heh, u nas wszyscy zdali za 1-wszym razem teorię (test). Ale to dlatego, że nie można było opuszczać swojego miejsca, nie można rozmawiać, ale można zaglądać do kolegów i koleżanek siedzących obok o 3 miejsca. I dzięki mnie, zdało z 8 osób (prawie pół klasy, drugie pół zdało dzięki drugiemu kumplowi który też ogarniał wszystko) I u nas nie wiem ile błędów było dopuszczalne, bo nikt błędu nie miał. Tongue
Ale i tak najlepsza praktyka... Koleżanka sraczem wpadła, każdy miał tak. Start, 0,5m zatrzymać się, rozglądnąć się, start, zrobić pół okręg lekkim slalomem, zatrzymać się, rozglądnąć, start i zatrzymać. Dodam, że zdały to osoby które pierwszy raz wsiadły na skuter (jak ja) i osoby które wgl. pierwszy raz jechały czymś innym, niż rower...
(20-01-2014 19:47:03)Wojtek3362 napisał(a):  Nie no, w korkach to niech sobie wyprzedzają, chodzi mi raczej podczas jazdy. Mój kumpel też zawsze wyprzedzał z prawej, do czasu jak dzięki temu skasował kibel... Mój ojciec też by jednego zahaczył, ale na szczęście zauważył go.

To co to za kibel który osiąga aż tak duże prędkości żeby z prawej móc wyprzedzać?? Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2014 19:53:37 przez Boszu.)
20-01-2014 19:51:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #27
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 19:36:43)Boszu napisał(a):  Nie jestem pewien, ale nadal nie mająca karty, a posiadając dowód można jeździć motorowerem. I nie ważne czy przed czy po ustawie...
"Osoby, które skończyły 18 lat przed wprowadzeniem nowych przepisów (czyli przed 19 stycznia 2013 roku), nadal będą mogły jeździć bez prawa jazdy. Wynika to z tego, że kierowcy, którzy osiągnęli pełnoletność przed tą datą utrzymują dawne przywileje na zasadzie praw nabytych."
Źródło:
http://moto.wp.pl/kat,45754,title,sracze...aid=1120ed

Boszu, pisz posty krótsze ale sensowne, wszystkim to wyjdzie na dobre.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-01-2014 22:18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #28
RE: wypadek bez karty
Do autora:
Ty jesteś winny bo nie masz uprawnień(on dostanie ewentualnie mandat), jak już parę osób pisało "ciebie tam nie powinno być". To jest tak jakby trzeźwy miał wypadek z pijanym i spowodowałby trzeźwy to mimo to pijany jest winny bo on w ogóle nie mógł jechać-trzeźwy dostałby mandat za to co zrobił źle). Był u nas wypadek gdzie gościu po piwie jechał ciągnikiem bez świateł i skręcał na krzyżówce (w zabud)w lewo i nie włączył kierunku a tym czasie go babka wyprzedzała. On był winny ,ale ona też dostałą mandat
Co do jazdy na dowód:
Jest tak jak nie_mientki napisał, że jeżeli miałeś ukończone 18lat przed wprowadzeniem ustawy to nadal cię to obowiązuje bo prawo nie działa wstecz

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
20-01-2014 23:30:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #29
RE: wypadek bez karty
dokładnie tak jak pisze bartek i tak ty jestes na straconej pozycji bo niemasz uprawnien , niestety takie mamy prawo i tyle mozemy na to zrobic czyli dostaniesz 500zl za brak uprawnien i mozliwe ze jeszcze cos mogą ci dołożyć typu 250zl za spowodowanie stłuczki lub coś w ten desen krótko mówiąc byłeś wynny od samego początku Tongue

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
20-01-2014 23:47:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #30
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 23:47:31)mlodyfso napisał(a):  niestety takie mamy prawo

NA SZCZĘŚCIE takie mamy prawo że o umiejętnościach jazdy świadczy zdany egzamin(sposób zdawania jasny a sam egzamin dokumentowany obrazem i dźwiękiem), a nie stwierdzenie kierującego że umie jeździć.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-01-2014 23:53:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 26
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 263
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:10:58
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 299
universal z 1989 ?
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:08:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 26
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1479
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 66
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1665
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 553
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10797
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 668
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 195
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16418
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 169

Reklama