Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
wypadek bez karty
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #61
RE: wypadek bez karty
Właśnie, stwórzcie sobie temat do kłócenia się o to AM... A nie zaśmiecacie temat chłopaka który miał wypadek. Tongue

I co do tego AM, czy za kasę, czy dla prawa, czy dla przepisów lub likwidacji debilów na drodze. To co by nie było, to z jednej strony jest dobrze, bo ograniczy debilizm, a z drugiej strony złe. Bo trzeba wywalać dodatkową kasę na kurs i egzaminy. Czyli kupując Komarka za 200-300zł, na którego zbieraliśmy rok, i tak nie pojeździmy sobie po drodze, bo musimy 3 lata zbierać na głupie prawko. A ci co mają kasiastych starych, i nie umieją jeździć i tak dostaną wyjebany skuter z tesko, a prawko zrobią "po znajomości" albo za $$... Bo o ile się dzisiaj dowiedziałem, to właśnie tak bogaci teraz załatwiają z tym prawkiem. Dają w łapę 200-300zł dla egzaminatora i dzieciak prawko AM dostaje bez wyjeżdżania w miasto.
Ale, ile w tym prawdy to nie wiem, chodź osoba która mi to mówiła, mówiła to dość wiarygodnie.
23-01-2014 01:12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #62
RE: wypadek bez karty
(22-01-2014 20:59:23)Wojtek3362 napisał(a):  Na A1 można chyba jeździć pojazdem który ma moc nie większą niż 15 koni czy tam kilowatów, a więc nie przesadzaj.

Młody jesteś, mało widziałeś, to lepiej nic nie pisz hmm

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
23-01-2014 01:16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #63
RE: wypadek bez karty
Boszu-prawka innych kategorii też uważasz za bezsensowne bo trzeba sobie na nie odłożyć pieniążki?

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
23-01-2014 01:19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #64
RE: wypadek bez karty
(23-01-2014 01:12:45)Boszu napisał(a):  Czyli kupując Komarka za 200-300zł, na którego zbieraliśmy rok, i tak nie pojeździmy sobie po drodze, bo musimy 3 lata zbierać na głupie prawko. A ci co mają kasiastych starych, i nie umieją jeździć i tak dostaną wyjebany kibel z tesko, a prawko zrobią "po znajomości" albo za $$... Bo o ile się dzisiaj dowiedziałem, to właśnie tak bogaci teraz załatwiają z tym prawkiem.

No co by tu powiedzieć, motoryzacja nigdy dla biednych nie była. Kogoś stać to jeździ, kogoś nie stać to siedzi na d*pie. Może trochę chamskie, ale taka jest brutalna rzeczywistość. I dlaczego się czepiasz "bogatych" i oczerniasz, że prawka na lewo robią? Dlaczego nie hejtujesz "biednych"?

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 01:24:16 przez wojtekr35.)
23-01-2014 01:24:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #65
RE: wypadek bez karty
Ogółem dobrze ,że zrobili prawko AM bo przynajmniej trochę porządek się zrobił na drodze. Sam nie mam karty bo nie dane mi było ją zdać(zła pogoda a później już za późno) ,ale bronię prawka , rok starszy rocznik jak miał zdawanie to masakra. Był co prawda policjant ale byle przechodzień chyba by lepiej to sprawdził. Jeden kolega wyrwał sraczem na koło i na miasteczku słabo mu szło, drugi nie wyrobił przed płotem i połamał przedni błotnik. Oboje zdali, temu drugiemu policjant powiedział że jak sobie coś kupi to żeby najpierw poćwiczył I TYLE.
Ja jeżdżę na "własną" odpowiedzialność bo wiem ,że jeżeli zaliczę coś to będzie moja wina. Co prawda staram sie unikać publicznych to jednak czasem się zdarza. Oszukiwanie na wszelkich testach było i będzie.
Co do biednych i bogatych:
Po to są jakiś marketówki, czy inne chinole żeby ci których nie stać na Suzuki, Aprille czy inne markowe mogli sobie pojeździć. Biorąc pod uwagę że nowy(mówię o nowych bo rynek wtórny ma swoje prawa) skuter można kupić już za 1500-2000zł to patrząc na cenę prawka AM jest szok. Nie wiem jak u was ale w moich terenach wołają po 800-900zł za zrobienie. Według mnie to przeginka. Idąc tym tropem B powinno kosztować kilka tysięcy.

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
23-01-2014 02:36:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sebastianm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 86
Imię: Sebastian
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #66
RE: wypadek bez karty
(23-01-2014 01:11:47)nie_mientki napisał(a):  Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych:
Art. 43. Prawo dochodzenia wypłaconego odszkodowania od kierującego pojazdem mechanicznym
Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 zadania Funduszu, ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

---
To chyba wyjaśnia kto z czyjego OC będzie sobie naprawiał.

Jest dokładnie tak jak piszesz ale tylko w wypadku kiedy on będzie winny spowodowania kolizji. A to że nie miał prawa jazdy nie robi z niego od razu sprawcy spowodowania kolizji.

ps. Gość się nie odzywa, chyba dostał dożywocie...


Co do prawa jazdy, Ustawodawca z jakiegoś konkretnego sobie tylko znanego powodu wprowadził taki podział na kategorie. Nie ważne czy ma to sens, czy nie ale takie jest już prawo. A po to ono jest by go przestrzegać. Od ponad 10 lat ma kat b, w ubiegłym roku jak doznałem motocyklowego olśnienia to pierwsze co poszedłem zrobić kategorie a. A wiecie dlaczego? Bo takie jest prawo. Druga sprawa to właśnie takie sytuacje jak ta, gdyby miał chłopak prawo jazdy/kartę by nie było najmniejszego problemu. A tak już jest 500pln w plecy a sytuacja jest nadal rozwojowa... A co do kwestii czy uczą jeździć dobrze czy źle? Jakie to ma dla Was znaczenie? Sami pewnie opanowaliście technikę jazdy lepiej jeżdżąc po polach i lasach niż by was nauczyli na kursie. Więc taki egzamin to powinien być spacerek. Przepisy są bardzo proste, i te godziny na kursie w zupełności wystarczą by się ogarnąć z jazdą po drogach publicznych. Takie jest moje zdanie i pewnie się z nim nie zgodzicieBig Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 10:09:53 przez sebastianm.)
23-01-2014 09:55:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #67
RE: wypadek bez karty
(20-01-2014 18:19:59)skalpel155 napisał(a):  Więc kara za brak uprawnien 500zł możesz dostać, ale mozesz się odwołać jako nie letni (musiałbyś poczytać więcej o tym)

Ja bardzo chętnie o tym poczytam, bo to wierutna bzdura. Nie ma odwołania od podpisanego mandatu, prawo nie daje takiej możliwości! Podpisanie mandatu uprawomacnia go, a kiepska sytuacja finansowa nie uprawnia do popełnienia czynu zabronionego, inaczej cała biedota by kradła, przekraczała prędkość itp, a potem się odwoływała zasłaniając się brakiem zarobku itp. Złamałeś prawo = płacisz.


Wracając do meritum wątku - kwestia jazdy bez uprawnień i mandat karny kredytowany na 500zł została już wyjaśniona. Druga sprawa to sprawstwo kolizji - powiedz mi, komuś coś się stało? Są obrażenia powodujące rozstrój powyżej 7-miu dni? (złamanie, wstrząs mózgu itp)? Jeśli nie sprawa jest traktowana jako kolizja, nie jak wypadek.

Napisz mi, bo nie doczytałem nigdzie - wjechałeś w jego tył czy bok?

Mandatu za kolizję już nie będzie bo sprawa jest za stara i mandatu wystawić już nie można. Sprawa zostanie skierowana do sądu przez funkcjonariuszy, gdzie grzywna może sięgnąć 5.000,- zł.

Jeżeli zostanie uznana Twoja wina, samochód zostanie naprawiony z Twojego OC, ale licz się z tym, że ubezpieczyciel wystąpi do Ciebie (lub właściciela polisy) regresem o zwrot kosztów. Jest to wręcz gwarantowane.


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
23-01-2014 10:12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
M_Bambo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 62
Imię: Karol
Skąd: Tychy
Pojazd: Romet Komar
Post: #68
RE: wypadek bez karty
Moze niech autor tematu napisze coś bo miał wezwanie na 21.1.2014
23-01-2014 11:53:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #69
RE: wypadek bez karty
Autor tematu ostatni raz był w dniu napisania tematu, i raczej już tutaj nie wróci.

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
23-01-2014 12:21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek.K Offline
Nowy
*


Liczba postów: 55
Imię: Bartek
Skąd: Łódź
Pojazd: Romet Kadet
Post: #70
RE: wypadek bez karty
Skąd u was takie przekonanie że jak nie masz uprawnień to zawsze twoja wina ? . 2 przypadki z poprzedniego roku. Kolega jechał autem i facet wyprzedzał na czołowe. Dzwon jakich mało,kolega bez prawka wina wyprzedzającego. Kolega dostał 500zł mandatu i szkodę całkowitą z OC sprawcy. Następnemu koledze babka wymusiła pierwszeństwo, winna baba,kolega 500zł mandatu. A gdy sprawca jest osoba bez prawka dostaje 500zł mandatu,naprawa uszkodzonego auta moe być z UFG,a oni potem ściągają kasę od sprawcy albo płaci bezpośrednio z własnej kieszeni.
23-01-2014 12:59:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #71
RE: wypadek bez karty
(23-01-2014 10:12:23)Semmao napisał(a):  
(20-01-2014 18:19:59)skalpel155 napisał(a):  Więc kara za brak uprawnien 500zł możesz dostać, ale mozesz się odwołać jako nie letni (musiałbyś poczytać więcej o tym)

Ja bardzo chętnie o tym poczytam, bo to wierutna bzdura. Nie ma odwołania od podpisanego mandatu, prawo nie daje takiej możliwości! Podpisanie mandatu uprawomacnia go [...]

Sorki że nie na temat pytającego, ale jak coś się zaczyna na wietrze to i tu się kończy.

Semmao, więc poczytaj. Jeśli nie masz 18 lat, nie masz stałego zarobku, to i nie masz pieniędzy. Możesz nie przyjąć mandatu pod takim pretekstem. Wtedy sprawa idzie do sądu lub odrazu jest rozpatrzona na komendzie i umorzona. wiem bo brat miał dostać mandat, ale tym sposobem się odwołał.

A co do samego odwołąnia, nie mów mi że wierutna bzdura. od podpisanego mandatu jest termin 7 dni na odwołania się, bo np po kontroli przekalkulujesz sobie że jednak policja się myliła i chcesz dociekać swojej racji.

"Termin na odwołanie

W praktyce kierowca musi podjąć decyzję o nieprzyjęciu mandatu natychmiast - w momencie, gdy pozna decyzję funkcjonariusza.
A jeśli mandat został przyjęty, na odwołanie do sądu jest 7 dni."

Fragment z forum prawnego i z życia. Jeśli nadal nie wierzysz to już nie mój problem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 15:27:24 przez skalpel155.)
23-01-2014 15:26:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 305
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 264
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1480
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 66
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1665
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 554
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10807
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 669
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 195
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16419
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 170

Reklama