Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Ankieta: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem
Ankieta jest zamknięta.
ogar200 29.27% 12 29.27%
ogar205 21.95% 9 21.95%
romet 50t-1 9.76% 4 9.76%
komar2350 7.32% 3 7.32%
lub jakiś inny 31.71% 13 31.71%
Razem 41 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Autor Wiadomość
kartofel Offline
Nowy
*


Liczba postów: 33
Imię: Jacek
Skąd: Grudziądz
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Ja zagłosowałem za "dwusetą" ze względu na to, że jest tani i na to, że zaufałem czeskiej myśli technicznej i mój kumpel też. Tylko były awarie związane ze złym użytkowaniem.
13-12-2013 22:49:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
mikbow Offline
komarzysta
*


Liczba postów: 393
Imię: Mikolaj
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Komar
Post: #17
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Ze względu że jeździłem komarem 2350 i ogarem 205 z pośród najwyżej wymienionych to wybieram komara ponieważ jest tańszy i łatwiejszy w utrzymywaniu, konserwacji i łatwiejszy w obsłudze. Takie jest moje zdanie.

Marzenie Sokół 125

Garaż moim drugim domem

ROMET ogar 205 87 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=16931
ROMET M2 87 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...ght=mikbow
ROMET komar 2350 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19055
ROMET komar 232 66
ROMET komar 230 62
ROMET komar 2361 sport 74 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...ght=mikbow

ROMET wigry 3 84
ROMET jubilat 2 93
13-12-2013 22:50:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bocian97 Offline
Przyszły Technik Agrobiznesu :)
*


Liczba postów: 309
Imię: Adrian
Skąd: Mazowieckie
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Ogar 205 - miałem zadbany egzemplarz, jazda bezawaryjna, jak dla mnie najlepszy, trochę żałuje, że sprzedałemConfused
200 tez dobry, komarem nie jeździłem, chartem raz, ale w słabym stanie

Moje sprzęty:
+Hercules KX-5 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...id=17290-- ah moje cacuszko
+Ogar 200 ze złomu http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=18768


+Romet ogar 205 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...t=ogar+205 - jego już niema
+Simson sr50 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=14774 - jego też nie ma
13-12-2013 23:07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
To jest bardzo proste, jak nie masz co najmniej tysiąca złotych na remonty i kupowanie części które są drogie to nawet o charcie nie myśl, a jak dołączysz do tego cenę kupna to wychodzi spora suma. Oczywiście chart ci to wynagrodzi bo to najlepszy motorower z tamtych lat i tak jak wyżej pisali. Jak chcesz tanio i bez większych wydatków jeździć to bierz ogara 200. Jest to też fajny motorek więc głosuję na niego, oczywiście i tak chart jest dla mnie najlepszy.

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
13-12-2013 23:33:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Naprawdę, chcesz żeby tu zaraz wojna wybuchła?


(13-12-2013 23:33:05)mateusz5625 napisał(a):  Oczywiście chart ci to wynagrodzi bo to najlepszy motorower z tamtych lat

Może z rometów najlepszy, ja tam już się kłócić nie będę bo nie chce mi się. Ale najlepszym z tamtych lat na pewno nie.

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2013 23:36:36 przez Taśma.)
13-12-2013 23:34:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #21
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
(13-12-2013 23:34:54)Taśma napisał(a):  Naprawdę, chcesz żeby tu zaraz wojna wybuchła?


(13-12-2013 23:33:05)mateusz5625 napisał(a):  Oczywiście chart ci to wynagrodzi bo to najlepszy motorower z tamtych lat

Może z rometów najlepszy, ja tam już się kłócić nie będę bo nie chce mi się. Ale najlepszym z tamtych lat na pewno nie.

Ja pier**le przecież o to mi chodzi sory że nie napisałem że romet, lepiej ci?

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
13-12-2013 23:40:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
(13-12-2013 23:34:54)Taśma napisał(a):  Naprawdę, chcesz żeby tu zaraz wojna wybuchła?
(13-12-2013 23:33:05)mateusz5625 napisał(a):  Oczywiście chart ci to wynagrodzi bo to najlepszy motorower z tamtych lat

Może z rometów najlepszy, ja tam już się kłócić nie będę bo nie chce mi się. Ale najlepszym z tamtych lat na pewno nie.

Jak nie będziesz prowokował to nie wybuchnie.
Mateusz dobrze napisał. Jak się nie ma wystarczającego budżetu na części i nie ma się ochoty wypatrywać części to Charta można sobie odpuścić a kupić Ogara 200. A poza tym 027 ciebie przerosło i dla tego masz do Charta uraz.
Co do wyższości jednego pojazdu nad drugim oceń różne rozwiązania jakie zostały zastosowane w obu.
Dobra już się nie rozpisuję.

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
13-12-2013 23:41:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Ta, jak macie plotki że mnie przerosło proszę bardzo.
Mówię że najlepszy motorower ogólnie to na pewno nie jest. Może z tych co wyjechały z Bydgoszczy.

Pod względem "nowoczesności" nie mówcie że jest nowoczesny jak na swoje lata... No chyba że porównujecie do reszty rometów. To tak, jest "nowoczesny"

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2013 23:51:21 przez Taśma.)
13-12-2013 23:47:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #24
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Mój jest najlepszy a nie ma odpowiedzi "T1 nie_mientkiego" loo

Ciulowa ankieta, ja robię lepsze.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2013 23:51:27 przez nie_mientki.)
13-12-2013 23:51:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
(13-12-2013 22:28:56)BigSoft napisał(a):  
MrF4k napisał(a):Nie słyszałem jeszcze żeby w Charcie czy Jawce sypnęły sie tryby czy coś w tym stylu
Ja widziałem, zdjęcia niżej Wink

Nie wiem co niektórzy widzą takiego niezawodnego w skrzyni 223, ale kilka takich silników remontowałem i widok tego typu wcale mnie nie dziwi (drugie zdjęcie to wałek startera):



Poza tym rozpadające się trybo rozrusznika (z zapadką), bolce w koszu sprzęgłowym, które się krzywią, dostają luzów, rozciągający się łańcuszek sprzęgłowy, możliwe pokrzywienie zmieniacza biegów (w jawce miałem takiego bubla, udało się go naprawić i wzmocnić). Normalka w tym silniku.

fosa napisał(a):Ale po co Wy piszecie o charcie jak on niewiele ma do tematu

Przecież w ankiecie wyraźnie widać taką opcję jak "lub jakiś inny".

Boszu napisał(a):I zawieszenie, to jedynie przednie... Tongue Bo jest olejowe... Ale wbrew pozorom, jeżeli w 200-tce przednie lagi nie są krzywe, źle ustawione lub źle skręcone. Oraz tuleje nie są wybite... To to zawieszenie świetnie pracuje! Przynajmniej ja na swoje nie narzekam... ^^

Te zawieszenia to inne bajki... Chart ma porządny amortyzator, a Ogar... Owszem, tak jak napisałeś, jak jest dobre, to pracuje. Pracuje bardzo dobrze, ale na miarę swoich ograniczonych możlwości.

jako że posiadam ogara 200 i nie zagłosuje na nic w ankiecie to coś napisze od siebie same tryby(zębatki,wałki) są dość mocne a grzechotka i cały mechanizm rozrusznika pada z powodu normalnego zużycia i to jest powszechnie wiadome a że jest w silniku to niestety ale tak to zaprojektowano a bolce się krzywią os normalnego zużycia czasami też z winy użytkownika a łańcuszek to wiadome że od zużycia sam się wyciąga tak samo jak każdy łańcuch a zmieniacz biegów warto dokręcać co jakiś czas i nie wrzucać biegów na siłe i nie ma czego się oszukiwać technologia silnika jawa223 pochodzi z lat 60 więc nie można oczekiwać że to będzie super uber pro cool łał przy silniku dezamet 027
14-12-2013 00:01:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Czytam i własnym oczom nie wierzę, jak można pisać, że przestarzały silnikowo ogar 200 jestlepszy od Charta? Do innych motorowerów z silnikiem Dezametu nie porównuję, bo to inna klasa, już nawet zupełnie inna myśl techniczna, większe wymagania stawiane przez odbiorców czynią Charta zupełnie inną konstrukcję w porównaniu do reszty Rometów.
Jak może niektórzy wiedzą ja z Chartem przeszedłem wiele :F Co chwila coś się działo z iskrownikiem, i mimo tego wciąż jest dla mnie najlepszy polskim motorowerem. Dlaczego? Otóż rozwiązaniami przypomina inne z Japonii czy Niemiec. Pomysły były świetne, lecz wg mnie ich wykonanie pozostawiało sporo do życzenia. O ile nadwozie było całkiem ok, o tyle silnik i elektronika niestety. Słabe materiały, tylko 3 biegowa skrzynka biegów, kiepskie wykonanie, zły projekt instalacji( 6V, wszystko liczone "na styk", rozładowujące się akumulatory). Gdyby te elementy były dopracowane, choćby aluminium do odlewów lepszej jakości, instalacja 12V o większej mocy, 4 lub nawet 5 biegowa skrzynia biegów Chart wg mnie stałby na naprawdę wysokim poziomie, nawet w stosunku do motorowerów zagranicznych.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
14-12-2013 00:04:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Lagoon za ten post.
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
(14-12-2013 00:04:15)Lagoon napisał(a):  Czytam i własnym oczom nie wierzę, jak można pisać, że przestarzały silnikowo ogar 200 jestlepszy od Charta? Do innych motorowerów z silnikiem Dezametu nie porównuję, bo to inna klasa, już nawet zupełnie inna myśl techniczna, większe wymagania stawiane przez odbiorców czynią Charta zupełnie inną konstrukcję w porównaniu do reszty Rometów.
Jak może niektórzy wiedzą ja z Chartem przeszedłem wiele :F Co chwila coś się działo z iskrownikiem, i mimo tego wciąż jest dla mnie najlepszy polskim motorowerem. Dlaczego? Otóż rozwiązaniami przypomina inne z Japonii czy Niemiec. Pomysły były świetne, lecz wg mnie ich wykonanie pozostawiało sporo do życzenia. O ile nadwozie było całkiem ok, o tyle silnik i elektronika niestety. Słabe materiały, tylko 3 biegowa skrzynka biegów, kiepskie wykonanie, zły projekt instalacji( 6V, wszystko liczone "na styk", rozładowujące się akumulatory). Gdyby te elementy były dopracowane, choćby aluminium do odlewów lepszej jakości, instalacja 12V o większej mocy, 4 lub nawet 5 biegowa skrzynia biegów Chart wg mnie stałby na naprawdę wysokim poziomie, nawet w stosunku do motorowerów zagranicznych.

no właśnie w ostatnim zdaniu o tym wspomniałem tylko w innym sensie

i nie ma czego się oszukiwać technologia silnika jawa223 pochodzi z lat 60 więc nie można oczekiwać że to będzie super uber pro cool łał przy silniku dezamet 027
14-12-2013 00:09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Co do widoku zajechanego trybu od kopki, to tylko i wyłącznie kopanie na chama... Bo co prawda, 223 ma tą dość czasem denerwującą wadę, że kopka się klinuje... (wystarczy mały zabieg piłowania półksiężyca, a dokładniej jego pierwszego ząbka i ten problem mija na dłuższy czas) ale mimo to, jeżeli nam się przyklinuje, i my na chama będziemy kopać w dół aż puści, to potem tak właśnie wygląda półksiężyc i ten trybek... Ja też kiedyś miałem z tym problemy i kopałem na chama, bo myślałem że tak trzeba! Ale nie, wystarczy lekko ruszyć ogarem (skrzynią) lub po prostu odrobinę umiejętnie kopać (nie z impetem) i będzie nam to dłuuugo pracowało. Co do łańcuszka, no to racja... Naciąga się, ale w niczym to nie przeszkadza, po za tym że szeleści i tłucze się w silniku... Ja aktualnie jeżdżę na mega luźnym już ho, ho czasu, i jakoś w niczym mi to nie przeszkadza... Co prawda, wyciera amelinium odrobinę, ale to jest znikoma ilość! Co do krzywiących się szpilek sprzęgła... Pierwszy raz słyszę! Tyle ile jeżdżę 200-tką, to nigdy nie miałem z tym problemów! Prędzej jak już, to jak miałem kiepską podkładkę zabezpieczającą, to ta śrubka się luzowała. Ale i tak wszystko pracowało prawidłowo... Nawet sprzęgło dawało rady! A ugiąć ich, to można jak ktoś ma lipny klucz, którym rozepcha je, i potem dziwić się że są krzywe, lub mają luzy itd...

Co do zawieszenia, mimo iż jest ograniczone technologicznie, to jak pisałem, nie jest złe! Co prawda, do stuntu się nie nada na dłuższy okres czasu, ale do zwykłej jazdy jest wystarczające... A w przypadku przydłużenia, też nie ma problemów... Ewentualnie, to zawsze można zmienić. ^^ Na Charta czy Simsona... Tongue Ale myślę że raczej mowa o bardziej oryginalnym pojeździe...

Co do uginających się drutów zmieniacza biegów, to w oryginale, jeżeli nigdy nie był ugięty a ktoś nie drze biegów na chama! To spokojnie wytrzymuje... Ja mam co prawda biegu przerobione, teraz założyłem jeszcze jabłka, to biegi wchodzą mi jak w jakiej Aprilli RS jak to kumpel powiedział. Tongue Dosłownie delikatne ruchy nogą, bez użycia większej siły i biegi wskakują perfekt! Do tego ruch jest tak nieduży, że w porównaniu do oryginalnej, to jest 1/6 ruchu. Tongue (nagram filmik z tego na pewno, chodź nie wiem czy będzie to widać) W skrócie, nie trzeba nogi podnosić czy coś, żeby zmienić bieg...
Po za tym, jeżeli nam się ugina, zawsze można kupić jakikolwiek inny drut, zagiąć go i mamy problem z głowy. Ja tak koledze zrobiłem, który zawsze uginał oryginał. I założyłem mu nie wiele grubszy, i problem miną. ^^
I o tryby w 223, to głównie chodzi mi o skrzynię biegów! Nie raz, jak miałem totalny wkurw, to biegi wbijałem bez sprzęgła na chama... I tak z 10-20 razy z 1 do 3 i z 3 do 1... Do tego, nie raz tłukłem go w polach... I jestem pewien że skrzynia w Simsonie nawet by tego nie wytrzymywała tak, jak w moim Koszmarze. Tongue

Ale w sumie... Panowie... Jak gdyby nie popatrzeć, to czy Ogar 200, czy Chart... To jak kto będzie dbał, to tak będzie miał! ^^ Bo jak nie będzie dbał, to czy chart czy ogar nie będzie chodzić! Tongue A jak ktoś będzie dbał, to i 3-biegowy silnik Rometa myślę że potrafił by wytrzymać (mówię o trybie 1-szego biegu) ^^

A co do technologi... W temacie jak sądzę chodzi o Rometa... A nie o chińczyka jakiegoś czy Yamahę, Hondę, Suzuki, Simsona czy inny zagramaniczny sprzęt... Tongue
14-12-2013 13:30:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Boszu za ten post.
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #29
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
Jakiś inny: Romet Kadet ;P



14-12-2013 17:16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
romeciak Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,199
Imię: Piotrek
Skąd: Miastko
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #30
RE: jaki najlepszy motorower waszym zdaniem ?
można zamknąć lub usunąć zamierzam otworzyć inny temat ale tam juz zamieszczę wszystkie typy !!

19-12-2013 21:52:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Kupię części
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 08:16:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 57
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35901
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 89
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 373
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 104
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 323
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1529
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 112
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1505
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1706
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10953
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 707

Reklama