Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
Autor Wiadomość
romeciak Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,199
Imię: Piotrek
Skąd: Miastko
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:39:01)motonita napisał(a):  
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Za brak oc nic nie ma.

Kpisz?

nooo chyba że pojazd ma powyżej 40 lat Smile to wtedy nic mu nie zrobią Smile

no , a jak go już zarejestrujesz to pochwal się tym sprzętem ;-)

19-08-2013 12:40:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
motonita Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: motonita
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Jeśli nie dałoby się normalnie zarejestrować, lub wyszłyby kary np. za oc, to po spisaniu umowy wyrejestruj go. Później idź do rzeczoznawcy po opinię, że unikatowy(200zł). Potem normalnie rejestrujesz.

Znowu bredzisz Smile NIE MOŻNA WYREJESTROWAC POJZDY (no chyba że go odda do stacji demontażu pojazdow)

(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Drugą opcją stania się właścicielem jest zasiedzenie. Złóż w sądzie, że co najmniej 3msc temu znalazłeś go w lesie. Weź kogoś z rodziny za świadka i już. Chociaż sądy często robią problemy.

wiesz ze cos piszczy ale nie wiesz w ktorym lesie.... lepiej poczytaj KC i wyroki NSA... a pozniej pisz głupoty...

(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  PS. Numer rejestracyjny podadzą Ci w miesiąc, jeśli pokarzesz im, że jesteś właścicielem.
A te bajki o smokach z kad??
19-08-2013 12:42:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:39:01)motonita napisał(a):  
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Za brak oc nic nie ma.

Kpisz?

Nie kpi, bo jemu kary nie nałożą, jedynie, jeśli będą - to będą dochodzić i ściągać od poprzedniego właściciela, czyli od Pana, który nie żyje, ewentulanie od jego taty, ale szanse są na to małe - wiem z praktyki jak to działa. Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
19-08-2013 12:42:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motonita Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: motonita
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:37:26)Semmao napisał(a):  Spisuj umowę z tatą i z kompletem - ciągłością umów idziesz do WK i normalnie przerejestrowujesz. Dostajesz tablice i z tablicą gonisz na przegląd. Tylko nie zapomnij wykupić OC od daty zawarcia umowy, żeby kary nie było. Smile

Umowa była prawdziwa, czy zrobiona po śmierci pierwszego właściciela?

pojazd ma poyzej 40 lat wiec wedle prawa jest zabytkiem o ile nie porusza sie po drogach publicznych ie musi miec OC... i nikt mu żadnych kar nie naliczy
(19-08-2013 12:42:58)Semmao napisał(a):  
(19-08-2013 12:39:01)motonita napisał(a):  
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Za brak oc nic nie ma.

Kpisz?

Nie kpi, bo jemu kary nie nałożą, jedynie, jeśli będą - to będą dochodzić i ściągać od poprzedniego właściciela, czyli od Pana, który nie żyje, ewentulanie od jego taty, ale szanse są na to małe - wiem z praktyki jak to działa. Smile

znowu wiesz ze cos piszczy ale tym razem nie wiesz na ktorej lące...

UFG nie moze nakładac kar za lata wstecz procz roku w ktorym odbywa się kontrola.
to raz a dwa skoro pojazd ma powyzej 40lat i stoi w garazu NIE MUSI MIEC OC wiec żadnych kar w tym przypadku nie może byc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 12:48:11 przez motonita.)
19-08-2013 12:45:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
Wiesz, że dzwon bije, ale nie wiesz w którym kościele Wink

Pojazd sam z automatu zabytkiem się nie staje. Wg prawa potrzeba jest ku temu decyzja konserwatora i wpis do rejestru - dopiero wtedy przysługują przywileje w OC. Do póki wpisu nie ma, OC trzeba opłacać wg ogólnych zasad i to Ci gwarantuję. Smile

UFG nalicza kary za lata wstecz ale tylko na papierze, bo to nie ma znaczenia bo kara się nie mnoży przez lata bez OC, jest jednorazowa. Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
19-08-2013 12:54:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Hubinho Offline
Technik
*


Liczba postów: 519
Imię: Hubert
Skąd: Oświęcim
Pojazd: Romet Komar
Post: #21
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:42:56)motonita napisał(a):  
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Jeśli nie dałoby się normalnie zarejestrować, lub wyszłyby kary np. za oc, to po spisaniu umowy wyrejestruj go. Później idź do rzeczoznawcy po opinię, że unikatowy(200zł). Potem normalnie rejestrujesz.

Znowu bredzisz Smile NIE MOŻNA WYREJESTROWAC POJZDY (no chyba że go odda do stacji demontażu pojazdow)

Składasz w WK wniosek o wyrejestrowanie np. do kasacji. Da się wyrejestrować.

Cytat:
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  PS. Numer rejestracyjny podadzą Ci w miesiąc, jeśli pokarzesz im, że jesteś właścicielem.
A te bajki o smokach z kad??

Przerabiałem to. Napisałem list, podałem numery ramy, silnika itp. W załączeniu dałem umowę k-s. 30 dni na odpowiedź i wiedziałem o nim wszystko.

Jestem Maniakiem - Jeżdżę Sztywniakiem
19-08-2013 13:24:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 13:24:47)Hubinho napisał(a):  Składasz w WK wniosek o wyrejestrowanie np. do kasacji. Da się wyrejestrować.

Nie pisz bzdur - Motonita ma rację - wyrejestrować w WK możesz dopiero jak przyniesiesz papier ze stacji demontażu pojazdów, że zdałeś go w całości. Pojazdu potem nie można odkupić od stacji, ani ponownie go zarejestrować na normalnych zasadach. Smile


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
19-08-2013 13:28:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motonita Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: motonita
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 12:54:41)Semmao napisał(a):  Wiesz, że dzwon bije, ale nie wiesz w którym kościele Wink

Pojazd sam z automatu zabytkiem się nie staje. Wg prawa potrzeba jest ku temu decyzja konserwatora i wpis do rejestru - dopiero wtedy przysługują przywileje w OC. Do póki wpisu nie ma, OC trzeba opłacać wg ogólnych zasad i to Ci gwarantuję. Smile

UFG nalicza kary za lata wstecz ale tylko na papierze, bo to nie ma znaczenia bo kara się nie mnoży przez lata bez OC, jest jednorazowa. Smile

Przyjacielu gdybym niebył czegoś pewien nie pisał bym.
... każda rzecz wykonana ręką ludzką staje sie zabytkiem po 40 latach, czy to sokowirówka czy mikser czy komar... zapraszam do usawy Smile
są różne formy ochrony zabytków i po to się miedzy innymi robi wpis (do tego nie trzeba zadnego rzeczoznawcy) wiec czy ma wpis czy nie OC płacic nie musi Smile
i uwierz mi kolego wiem co mowie
(19-08-2013 13:24:47)Hubinho napisał(a):  
(19-08-2013 12:42:56)motonita napisał(a):  
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  Jeśli nie dałoby się normalnie zarejestrować, lub wyszłyby kary np. za oc, to po spisaniu umowy wyrejestruj go. Później idź do rzeczoznawcy po opinię, że unikatowy(200zł). Potem normalnie rejestrujesz.

Znowu bredzisz Smile NIE MOŻNA WYREJESTROWAC POJZDY (no chyba że go odda do stacji demontażu pojazdow)

Składasz w WK wniosek o wyrejestrowanie np. do kasacji. Da się wyrejestrować.

Cytat:
(19-08-2013 12:22:52)Hubinho napisał(a):  PS. Numer rejestracyjny podadzą Ci w miesiąc, jeśli pokarzesz im, że jesteś właścicielem.
A te bajki o smokach z kad??

Przerabiałem to. Napisałem list, podałem numery ramy, silnika itp. W załączeniu dałem umowę k-s. 30 dni na odpowiedź i wiedziałem o nim wszystko.

to popros o dane innych włascicieli Smile poprzednich ;P;P mog ci podac tylko dane tobie niezbedne do innych operacji (numer rej) czyli dane nie objete ochorona danych osobowych
(19-08-2013 13:28:31)Semmao napisał(a):  
(19-08-2013 13:24:47)Hubinho napisał(a):  Składasz w WK wniosek o wyrejestrowanie np. do kasacji. Da się wyrejestrować.

Nie pisz bzdur - Motonita ma rację - wyrejestrować w WK możesz dopiero jak przyniesiesz papier ze stacji demontażu pojazdów, że zdałeś go w całości. Pojazdu potem nie można odkupić od stacji, ani ponownie go zarejestrować na normalnych zasadach. Smile

jezeli jest to autoryzowana stacja to owszem możesz Smile i tu też wiem co pisze Smile znajomy pisał o tym prace doktorska Smile zreszta jakis czas temu ten am człowiek w classic auto opisywał odzysk takiego pojazdu na przykladzie 125p mr...

mozesz rowniez zarejestrowa pojazd kupiony na zwykłum zlomie na kilogramy Smile ale to juz dłuuuuuga rozkmina Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:04:35 przez motonita.)
19-08-2013 13:57:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bąq Offline
Nowy
*


Liczba postów: 24
Imię: Wojtek
Skąd: Gdynia
Pojazd: Inny Romet
Post: #24
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
Dora, wyjaśnię wszystko bo się tu narobiło.

Za brak OC nie ma żadnych kar, po za tym jeśli nie zerwałeś umowy o OC to ono trwa nadal, automatycznie się przedłuża nawet jeśli nie opłaciłeś składki.Po postu ubezpieczyciel będzie Cię ścigał o dług. No chyba,że pojedziesz bez OC w drogę, wtedy masz mandat, a i nawet rozprawę sądową.

Po zakupie pojazdu jedynie masz obowiązek poinformować o tym urząd rejestraci pojazdów i zapłacić podatek w przeciągu 14 dni od daty zakupu. W przypadku kwoty poniżej 1000 zł nic nie płacisz, ale warto o tym dać znać Urzędowi skarbowemu.

Jeśli chodzi o zabytek, zabytkiem jest pojazd który ukończył 25 lat, nie jest produkowany od 15 lat i jest wpisany do krajowego rejestru zabytków - czyli ma opinie rzeczoznawcy. Wtedy możesz wykupić OC na określony czas, np 3 miesiące podczas wakacji. Jesteś zwolniony z przeglądów technicznych. Robisz to tylko raz. OC jest obowiązkowe, nic Cię od niego nie zwalnia.

Pojazd mający 40 lat. Możesz wykupić oc na określony czas, nawet jeśli nie jest zarejestrowany na zabytek, ale ma ponad [color=#FF000040]40[/color] lat. Niestety nie wielu ubezpieczycieli to uznaje, mimo,że jest taki przepis.

W Twoim przypadku, pojazd Oc nie posiada. Więc póki nie będziesz chciał rejestrować nie musisz go wykupywać, bo i jak? Co do tablic rejestracyjnych powinieneś zgłosić ich zgubę do urzędu, jeśli numery ramy się zgadzały i był to stary dowód najprościej było wpisać te numery do dowodu piórem. Wiadomo, nie do końca legalnie. Wtedy skoro masz komplet umów mógłbyć to rejestrować po uzyskaniu przeglądu.

Jednak teraz jak to zagmatwałeś rób tak jak mówią w urzędzie. Potrzebujesz zapewne oświadczenia, że nabyłeś ten pojazd legalnie. Najlepiej by poprzedni właściciel, czyli jak rozumiem Twój ojciec poprosił urząd o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z powodu zniszczenia/ zguby. I dopiero wtedy spisał umowę z Tobą o sprzedarzy motoroweru.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:20:42 przez Bąq.)
19-08-2013 14:05:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
Motonito - to proszę Cię, wskaż mi jaka ustawa i jaki przepis o tym mówi, bo ja znam na pamięć ustawę prawo o ruchu drogowym i wiem doskonale o czym piszę. Również znam zapisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych - dyskuje na jej temat nie raz już się odbywały w kręgach prawniczych bo jest napisana nieprecyzyjnie, jednak zawsze się kończylo w oparciu o PORD, gdzie przepisy są jasne. Smile Aby coś się stało zabytkiem musi spełnić wszystkie punkty zapisu ustawowego, a nie tylko jeden. Nic się z automatu nie dzieje.

Wskaż mi proszę te paragrafy, a pokłonię się w pół! Smile


(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Pojazd mający 25 lat. Możesz wykupić oc na określony czas, nawet jeśli nie jest zarejestrowany na zabytek, ale ma ponad 25 lat. Niestety nie wielu ubezpieczycieli to uznaje, mimo,że jest taki przepis.


Gdzie jest taki przepis? W ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych?


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:07:59 przez Semmao.)
19-08-2013 14:06:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bąq Offline
Nowy
*


Liczba postów: 24
Imię: Wojtek
Skąd: Gdynia
Pojazd: Inny Romet
Post: #26
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
http://www.prawnik-radzi.pl/krotkotermin...torycznego


To mi się pokiełbasiło, pojazd musi mieć 40 lat, by można było wykupić do niego czasowe 0C. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Co do rejestracji to tak jak pisałem, Twój Ojciec musi mieć umowę z Twoim śp. Dziadkiem. Ojciec musi udać się do urzędu , złościć zgubę i zniszczenie dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych. Niech weźmie i dołączy też ten zniszczony dowód. Spisuje oświadczenie ,że motorower nabył legalnie i że dane w dowodzie odpowiadają temu pojazdowi. Jak teraz to zrobisz to nie wiem, skoro już coś tam urzędowi wysłałeś. Prawda taka,że jak baba za okienkiem w urzędzie przychylna to wszystko zarejestrujesz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:21:14 przez Bąq.)
19-08-2013 14:17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
Dobra Motonito - domyślam się o co Ci chodziło. Smile napisałeś trochę nieprecyzyjnie i to mnie zmyliło. Oczywiście nie chodziło o pojazd zabytkowy, ale historyczny, a to ogromna różnica. Zabytkiem taki pojazd się nie staje, ale ma wartość historyczną, która pozwala na wykupowanie OC krótkoterminowego dla pojazdów powyżej 40 lat i tu żadnych opinii nie trzeba. Smile Ale dalej taki pojazd bez wpisu do rejestru, zabytkiem nie jest.


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:21:53 przez Semmao.)
19-08-2013 14:20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motonita Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: motonita
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Dora, wyjaśnię wszystko bo się tu narobiło.

Za brak OC nie ma żadnych kar, po za tym jeśli nie zerwałeś umowy o OC to ono trwa nadal, automatycznie się przedłuża nawet jeśli nie opłaciłeś składki.Po postu ubezpieczyciel będzie Cię ścigał o dług. No chyba,że pojedziesz bez OC w drogę, wtedy masz mandat, a i nawet rozprawę sądową.

KOLEGO PRZECYTAJ DOKLADNIE RZECZ JEST W CZYM INNYM... pIZ NA TEMAT Smile
On ma umowe niewiadomo z kiedy i niewiadomo ile nieplacone OC wiec nic ie nie przedluża... poczytaj najnowsza nowelizacje o ubezpieczeniach obowiazkowych... nawet to co masz w zamysle niedziala juz ( w przypadku przeniesienia wlasności nic sie nie przedłuża) a kary brak oc (procz pojazdów zwolnionych) sa spore... i zebys kogos na mine nie wpakowal piszac glupoty Smile
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Jeśli chodzi o zabytek, zabytkiem jest pojazd który ukończył 25 lat, nie jest produkowany od 15 lat i jest wpisany do krajowego rejestru zabytków - czyli ma opinie rzeczoznawcy. Wtedy możesz wykupić OC na określony czas, np 3 miesiące podczas wakacji. Jesteś zwolniony z przeglądów technicznych. Robisz to tylko raz. OC jest obowiązkowe, nic Cię od niego nie zwalnia.

NIEPRAWDA rzeczoznawca (kolekcioner) a zabytek to calkiem co innego.... powtarzam kolejny raz zeby miec wpis do ewidencji NIE TRZBA MIEC rzeczoznawce zadnego....
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Pojazd mający 40 lat. Możesz wykupić oc na określony czas, nawet jeśli nie jest zarejestrowany na zabytek, ale ma ponad [color=#FF000040]40[/color] lat. Niestety nie wielu ubezpieczycieli to uznaje, mimo,że jest taki przepis.
Nie ma ze nie uznaje... kazdy musi uznawac... czy to 40latek czy kolekcioner czy zabytek.... ro raz a dwa ze ustawa tez mowi ze nie chonoruje sie wtedy znzek a kolejne ze NIE TRZEBA MIEC KONTYNUACJI OC
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  W Twoim przypadku, pojazd Oc nie posiada. Więc póki nie będziesz chciał rejestrować nie musisz go wykupywać, bo i jak?


Normalnie, oce jest wydawane na pojazd a nie na numer rej
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Co do tablic rejestracyjnych powinieneś zgłosić ich zgubę do urzędu, jeśli numery ramy się zgadzały i był to stary dowód najprościej było wpisać te numery do dowodu piórem. Wiadomo, nie do końca legalnie. Wtedy skoro masz komplet umów mógłbyć to rejestrować po uzyskaniu przeglądu.


BLAGAM CIE NIE KAŻ MU LAMAC PRZEPISÓW kada ingerencja w dokument panstwowy przez osoby do tego nie uprawnione grożi konsekfencjami prawnymi !!!!!!!
(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Jednak teraz jak to zagmatwałeś rób tak jak mówią w urzędzie. Potrzebujesz zapewne oświadczenia, że nabyłeś ten pojazd legalnie. Najlepiej by poprzedni właściciel, czyli jak rozumiem Twój ojciec poprosił urząd o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z powodu zniszczenia/ zguby. I dopiero wtedy spisał umowę z Tobą o sprzedarzy motoroweru.

poczytaj ze zrozumieniem <ściana> to co on napisał... cudownym sposobem dziadek z dowodu ożył zeby podpisać mu umowe a pozniej znowu mu sie zmarlo.... wiec dowod jest dalej na dziadka to o jaki wtornik ci kurna chodzi??
(19-08-2013 14:06:39)Semmao napisał(a):  Motonito - to proszę Cię, wskaż mi jaka ustawa i jaki przepis o tym mówi, bo ja znam na pamięć ustawę prawo o ruchu drogowym i wiem doskonale o czym piszę. Również znam zapisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych - dyskuje na jej temat nie raz już się odbywały w kręgach prawniczych bo jest napisana nieprecyzyjnie, jednak zawsze się kończylo w oparciu o PORD, gdzie przepisy są jasne. Smile Aby coś się stało zabytkiem musi spełnić wszystkie punkty zapisu ustawowego, a nie tylko jeden. Nic się z automatu nie dzieje.

Wskaż mi proszę te paragrafy, a pokłonię się w pół! Smile


(19-08-2013 14:05:53)Bąq napisał(a):  Pojazd mający 25 lat. Możesz wykupić oc na określony czas, nawet jeśli nie jest zarejestrowany na zabytek, ale ma ponad 25 lat. Niestety nie wielu ubezpieczycieli to uznaje, mimo,że jest taki przepis.


Gdzie jest taki przepis? W ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych?

zapraszam na gg 2971579 ale po 21 ....
(19-08-2013 14:20:55)Semmao napisał(a):  Dobra Motonito - domyślam się o co Ci chodziło. Smile napisałeś trochę nieprecyzyjnie i to mnie zmyliło. Oczywiście nie chodziło o pojazd zabytkowy, ale historyczny, a to ogromna różnica. Zabytkiem taki pojazd się nie staje, ale ma wartość historyczną, która pozwala na wykupowanie OC krótkoterminowego dla pojazdów powyżej 40 lat i tu żadnych opinii nie trzeba. Smile Ale dalej taki pojazd bez wpisu do rejestru, zabytkiem nie jest.

masz racje moje niedociągniecie Smile literówka Smile jest pojazdem historycznym... a ustawa o oc nie daje obowiazku kontynuacji oc takiemu pojazdowi
P>S calkiem niegłupio piszecie,na innych forach trafiałm na wieksza sciane oporu Smile ciekawe co powiecie na temat motorower i zolte blachy )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 14:47:42 przez motonita.)
19-08-2013 14:43:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #29
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
(19-08-2013 14:43:17)motonita napisał(a):  ciekawe co powiecie na temat motorower i zolte blachy )

Ja jestem za, ale obecnie jest to niemożliwe bo ustawodawca nie przewidział takiej możliwości. Wink Są plany dopisania tych pojazdów z inicjatywy obywatelskiej i są zbierane podpisy. Ja już się pod tym podpisałem. look:


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
19-08-2013 14:51:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motonita Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: motonita
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Jak zarejestrować komara bez numeru rejestracyjnego?
O

a gdzie sie moge podpisac? ja też chce Smile
O

a gdzie sie moge podpisac? ja też chce Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2013 15:00:47 przez motonita.)
19-08-2013 15:00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35796
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 21
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 352
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 85
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 304
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1509
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 94
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1489
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1696
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 569
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10889
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 692
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 172
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 220

Reklama