Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Autor Wiadomość
neffwt Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Jarek
Skąd: Warmińsko Mazurski
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Cześć.
Mam taki problem. Niedawno nabyłem 50-T1 w średnim stanie (jak to bywa - odgrzebany gdzieś w garażu). Sprawdziłem numery, blaszkę, oc na dokumencie oraz ramie - wszystko niby się zgadza, ale..
pominąłem ważny szczegół, a mianowicie model... Wróciłem zadowolony do domu, a tutaj Pony 50-M-3 + waga dop. masa całkowita 90kg..

U sprzedającego podczas sprzedaży oczywiście usłyszałem historię że był w rodzinie od bardzo dawna (ktoś był listonoszem i tym dowoził listy), ale po zakupie od razu do niego zadzwoniłem co jest grane z tym. No nic - możliwe że zwykła pomyłka.

Myślicie że jak pojadę na przegląd aby zrobić (muszę, bo dowód stary i jest bezterminowy) to mi to jakoś wyprostują czy tutaj coś poszło nie tak i może być podłożony dokument?

Co do ramy i dokumentu to rama zaczyna się na 81, a w dowodzie jest rok produkcji 81, ale z tego co kojarzę 3-M wyszła w 83/84.. Wygląda mi to na pomyłkę, lecz wiecie jak to kiedyś bywało...

Co właściwie należy zrobić aby nie wpaść w problemy z WK i innymi organami? Zwrócić ten temat lepiej do sprzedawcy na rękojmię czy zdarzały się takie pomyłki i idzie to jakoś wyprostować?
29-09-2023 17:43:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Spokojnie. Jeśli numer nie jest przebijany (możesz wstawić fotkę lub wysłać mi na priv to ci powiem czy jest oryginalny) to jest do odkręcenia.

Pomyłka zapewne wynika z tego że motorowerów kiedyś nie rejestrowano. Były zgłaszane do rejestru i dostawałeś taki kartonik bez żadnych danych na temat pojazdu - tylko marka i numer ramy (czasem silnika lub obydwa). W latach 90. wszedł obowiązek zarejestrowania pojazdów na normalne dowody. Wówczas trzeba było uzupełnić brakujące parametry i ktoś musiał posłużyć się katalogiem ITS, to taka gruba księga która zawierała dane większości pojazdów możliwych do spotkania na polskich drogach (niekoniecznie prawidłowe). Pamiętaj że dla większości osób, zwłaszcza wtedy był to po prostu ,,komarek''. Internetu nie było, naklejki ze schowka odpadły, książki napraw nie było pod ręką. To ktoś wybrał pierwszy z brzegu model i trafiło na motorynkę. Jak dobrze pamiętam właśnie tam była podana ładowność 90 kg (co ciekawe sama fabryka podawała raz 90 kg, raz 100 kg).

Znajdź kumatego diagnostę, najlepiej starszego i dowiedz się co na to wydział komunikacji, bo jest to oczywista omyłka ktorą powinno się dać skorygować podczas badania technicznego, ale nie zdziw się że będą na Ciebie patrzeć niektórzy jak na kombinatora który chce zarejestrować na kupione papiery.
29-09-2023 18:22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
neffwt Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Jarek
Skąd: Warmińsko Mazurski
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
(29-09-2023 18:22:16)romek napisał(a):  Spokojnie. Jeśli numer nie jest przebijany (możesz wstawić fotkę lub wysłać mi na priv to ci powiem czy jest oryginalny) to jest do odkręcenia.

Pomyłka zapewne wynika z tego że motorowerów kiedyś nie rejestrowano. Były zgłaszane do rejestru i dostawałeś taki kartonik bez żadnych danych na temat pojazdu - tylko marka i numer ramy (czasem silnika lub obydwa). W latach 90. wszedł obowiązek zarejestrowania pojazdów na normalne dowody. Wówczas trzeba było uzupełnić brakujące parametry i ktoś musiał posłużyć się katalogiem ITS, to taka gruba księga która zawierała dane większości pojazdów możliwych do spotkania na polskich drogach (niekoniecznie prawidłowe). Pamiętaj że dla większości osób, zwłaszcza wtedy był to po prostu ,,komarek''. Internetu nie było, naklejki ze schowka odpadły, książki napraw nie było pod ręką. To ktoś wybrał pierwszy z brzegu model i trafiło na motorynkę. Jak dobrze pamiętam właśnie tam była podana ładowność 90 kg (co ciekawe sama fabryka podawała raz 90 kg, raz 100 kg).

Znajdź kumatego diagnostę, najlepiej starszego i dowiedz się co na to wydział komunikacji, bo jest to oczywista omyłka ktorą powinno się dać skorygować podczas badania technicznego, ale nie zdziw się że będą na Ciebie patrzeć niektórzy jak na kombinatora który chce zarejestrować na kupione papiery.


Wysłałem na PW Smile, z góry bardzo dziękuję
29-09-2023 19:08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skiczek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 25
Imię: Szczepan
Skąd: Wlkp
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Miałem to samo w swoim Komarze 2350 - oprócz marki nic się nie zgadzało (pomylony numer ramy [jedna cyfra], rocznik 00, typ 232, brak pozostałych danych).
Pojechałem na stację diagnostyczną i poprosiłem, żeby na kwitku z przeglądu w uwagach dobił wszystkie dane, które mu podałem, a później do wydziału komunikacji po nowy dowód. Dzięki temu wszystkie dane mam "wyprostowane" i posiadam nowy dowód ze starą zieloną tablicą Cool
30-09-2023 09:33:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Taaa, a świstak siedzi i zawija te sreberka ....
Bajki z mchu i paproci to za komuny puszczani.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
30-09-2023 20:22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Józek, może rozwiń swoją wypowiedź ?

Ja bazuje na tym co miałem ze swoim Komarem. W 2007r do dowodu wpisano sama markę (KOMAR bez modelu), rocznik 1984 (data wydania potwierdzenia zgłoszenia do rejestru) zamiast 1970, błędne masy itp. Diagnosta (ze 40 lat w dachu) wyjął właśnie taka gruba księgę Katalog ITS w poszukiwaniu danych. Księga była gdzieś właśnie z lat 90. Jedyny Komar jaki tam był to MR-232 w dodatku właśnie z błędnymi danymi. Jak pamiętam to brakowało też innych modeli, np. motorynka była tylko M3, albo jeszcze jakaś inna, w każdym razie brakowało modeli. My uzupełniliśmy na podstawie danych z internetu. Na zaświadczeniu w uwagach napisał poprawne dane i że ustalił na podstawie tabliczki znamionowej i literatury, czy internetu. To wszystko w cenie zwykłego badania które i tak robiłem. Z tym zaświadczeniem poszedłem do wydziału komunikacji i w adnotacjach to zostało wpisane i podbite. Niedawno wymienialem dowód i wszystko zostało przepisane normalnie bo było w CEPiK.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2023 08:22:30 przez romek.)
01-10-2023 08:07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
(30-09-2023 09:33:39)skiczek napisał(a):  ..... Dzięki temu wszystkie dane mam "wyprostowane" i posiadam nowy dowód ze starą zieloną tablicą Cool

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
01-10-2023 12:52:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Ale kolega już o tym pisał kiedyś że ma tego Komara od wielu lat i był również w starym dowodzie z błędami, wydanym razem z zieloną tabliczka z latach 90. To tak jak dziś można spotkać auta na czarnych, ich właściciele też mają w większości przypadków normalne, nowe dowody ze starymi numerami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2023 13:03:37 przez romek.)
01-10-2023 13:03:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Hmmm, przecież takiej tablicy nie wpiszesz do Cepika, jak wygląda nowy dowód do tych danych?
Dziwna ta Polska i jej przepisy.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
01-10-2023 14:27:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Dlaczego nie wpiszesz ? Tablica tablicy nierówna. Po ok. 1992r to mimo że wzór się nie zmienił to TABLICZKA ROWEROWA stała się TABLICA REJESTRACYJNĄ. Skończyły się tabliczki plastikowe i zostały blaszane, z grawerowym znakiem legalizacyjnym. Wtedy jak i dziś traktowane na równi z czarnymi tablicami samochodów. Problem bylby tylko i wyłącznie na przeglądzie jeśli ktoś ma plastikowa i/lub niezalegalizową tablice. Dowód wygląda normalnie jak od każdego innego pojazdu.

Nie myl braku motorowerów ze stodoły w cepiku z brakiem możliwości wpisania takiego. Jeśli jest potrzeba to odpowiedni wydział takowy umieści, choćby w celu zarejestrowania na białe gdzie indziej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2023 15:10:52 przez romek.)
01-10-2023 15:06:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,577
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #11
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
Przy samym zgłoszeniu zakupu też wpisują zieloną tablicę do systemu.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
01-10-2023 20:36:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Maka_91 Offline
Majsterkowicz Amator
*


Liczba postów: 377
Imię: Mateusz
Skąd: Zachodniopomorskie
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #12
RE: Romet 50-T1, a dokumenty Pony
U nas wszystko na głowie stoi.
02-10-2023 19:20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35860
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 142
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 361
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 93
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1519
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 102
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1498
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1701
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 573
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10923
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 699
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177

Reklama