Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet polo-lux by młody
Autor Wiadomość
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Romet polo-lux by młody
Witam wszystkich rzadko tu od jakiegoś czasu bywam a właściwie przeszedłem tylko do obserwacji a nie udzielania się ale chyba czas trochę ruszyć się i coś pokazać lub się poudzielać, ale nie o tym w tym temacie.
Dziś pokarzę wam coś o czym marzyłem jako mały "kajtek" i po latach udało się kupić a dokładnie zaraz minie 4lata od przypadkowego zakupu na motobazarze w toruniu a jest nim romet polo-lux. Historia mojego egzemplarza już dla niektórych może być znana na tym forum https://www.chlopcyrometowcy.pl/showthre...#pid577554 ale.
Przed kupnem rower został okradziony/podmienione z części które są już ciężkie do zdobycia ja wtedy niewiedząc o tym kupiłem go i jak się później okazało słabo to wyszło bo dopiero teraz mogę powiedzieć czyli prawie po 4latach że zaraz rower bedzie ukończony.
Kupiłem do niego drugą ramę ponieważ poprzednia była mocno zmęczona, krzywa, pospawana tak jak się złamała pod siadełkiem, pęknięta. Aktualna rama jest idealna bez jakiej skazy a była kupiona tylko dla osłony łańcucha.
no i ostatni zakup z tego tygodnia błotniki które kosztowały więcej niż rower w momencie kupna.





przedemną jeszcze dużo pracy bo muszę kupić inna kierownicę, prawdopodobnie całe koła bo są strasznie krzywe ale mam nadzieje ze do czerwca go zrobię i przejadę się już gotowym marzeniem.

Jeśli bym czegoś niedodał o pracach przy tym rowerze to zapraszam również na fb. https://www.facebook.com/Obrsowo
Tam bardzo często dodaje jakieś dziwne rzeczy z mojego parku maszyn.

pozdrawiam i miłego.

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
30-01-2023 00:23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 522
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Romet polo-lux by młody
Tak z ciekawości,jeśli to nie tajemnica ile do tej pory poszło na ten projekt?

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
30-01-2023 10:45:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Romet polo-lux by młody
Jak narazie wyszło jakieś skromnie 1000/1200zl za wszystko bo rower na Motobazarze kosztował 350zl rama z osłoną 250zl (minus sprzedaż starej ramy za chyba 100/150zl) błotniki 510zl, Romet rodeo na części dla drobiazgów 150zl. Teraz muszę koła kupić z oponami, kierownicę, oryginalną pompkę, pomalować, dac mojemu znajomemu aby ogarnął siedzisko pewnie kolejny 1000zl pęknie ale to nic ważne że będzie zrobiony i będzie mnie cieszył.

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
30-01-2023 20:10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Online
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,949
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Romet polo-lux by młody
Spore pieniądze jak na rowerek.. ale cóż.

A dlaczego juz rzadko wchodzisz na forum?
30-01-2023 21:26:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Romet polo-lux by młody
Spore pieniądze no cóż to prawda ale tak to jest jak chce się spełnić coś o czym się marzyło przez lato to się nie patrzy na koszta.


Dlaczego spędzam już coraz mniej czasu na forach hmmm w pierwszej kolejności gdzie się zgodzi ze mną część jak nie wszyscy to powstanie Facebooka który zdominował i jednocześnie wyeliminował wiele forum jedno podam dla przykładu jeśli mnie niezbanują a jest nim Simsony.net które bardzo dobrze funkcjonowało a aktualnie nie istnieje chyba że na fb. ja też trochę doszedłem na dalszy plan może to zabrzmi śmiesznie że względu na dorastania, aktualnie wolę obserwować co ktoś ma do zaprezentowania niż samemu prezentować ale może pora wyjść przed ludzi i coś pokazać co się cały czas skleja w garażu. Aktualnie to co porabiam w garazu można ją fanpage przeglądać. Taka niestety jest raczej prawda jeśli chodzi o fora samochodowe i o ludzi który kiedyś tu byli.

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
30-01-2023 23:32:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Online
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,949
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Romet polo-lux by młody
Ja już to pisałem nie raz ale napiszę jeszcze tutaj:
Grupy na Facebooku to śmietnik. Śmietnik, bo panuje tam chaos, nie tak jak ja forum. Tu na forum mogę pokazać swój pojazd, prowadzić o nim temat - swoisty pamiętnik. Druga rzecz, tutaj moderatorzy na bieżąco czuwają. Trzecia rzecz, poziom, merytoryka. Na grupkach dominują właściwie 4 typy użytkowników:

1. ,,Dareczek,, - BEZ OBRAZY dla posiadaczy tego imienia, po prostu te imię tam dominuje i idealnie pasuje Tongue chłop 40+, miał kiedyś Rometa, na stare lata kupił, będzie remontował z synem, różnie się ten remont kończy Smile często poszukuje części ,,zmd,, a potem i tak się kończy malowaniem proszkowym i innymi ekscesami ALE MUSI BYC ZMD ,poszukuje pomocy, czasem jak się trafi ktoś z wiedzą to ja dostanie, no od tego są grupy, tutaj można też zaliczyć podgrupę tych którzy komentują że po....o z cenami, komarek złom itp
2. Handlarz - Ori zmd obr zzr PKP PKS WC jak się nie znasz nie komentuj, chyba że ktoś prosi o wycenę to priv, bo może uda się wyrwać za parę groszy
3. Uslugowiec - zawala grupę ogłoszeniami o tapicerowaniu siedzeń czy innym szkiełkowaniu
4. Ogarnięty - ktoś kto służy pomocą, posiada wiedzę

Ostatnio czasem coś komuś tam pomogę ale najczęściej się to kończy hejtem, bo ktoś wie lepiej a tak naprawdę g...no wie, np ktos pytał o ciągłość oc, napisałem że jak ma pow. 40 lat to zaraz odezwał się dareczek drugiego typu z reakcjami ha ha i że ,,w Polsce nie przejdzie,, , cóż...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2023 00:19:23 przez romek.)
31-01-2023 00:17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Romet polo-lux by młody
Zgodzę się z Tobą jak najbardziej ,brakuje mi niektórych forum które umarły dlatego też może nie że przeszedłem na Facebooka tylko poprostu jestem obserwatorem i w praktycznie 90% udzielam się tylko na moim fanpage na którego dodaje coś jak mi się o nim przypomni lub coś mam ciekawego do zaprezentowania.

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
31-01-2023 01:33:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo mlodyfso za ten post.
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #8
RE: Romet polo-lux by młody
No dobra kontynuuje temat. Polo lux prawie kompletny w to co chce, nowa kierownica ze sztycą, nowy dzwonek, rączki kierownicy kremowe, pompka oraz nowe opony z białymi bokami (tak wiem że chińskie ale wolę nowe takie niż 40letnie oryginalne spękane) jak się okazało są w 2różnych rozmiarach z tyłu szersza z tyłu węższa tak było oryginalnie i będę chciał tak to zrobić. brakuje poprawienia blachy siedziska, innych kół prostych bo te nawet w sklepie rowerowym niemogli ogarnąć tak są krzywe i pora na malowanie i cieszenie się fajnym egzemplarzem.

A tym czasem fotki z teoretycznym dawcą bo jak się okazało to może uchwyty na pompkę wziąłem z niego. chciałem go sprzedać ale oddałem go tak samo walniętemu jak ja czyli mojemu bratu Tongue








Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
07-02-2023 22:02:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motokamel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 121
Imię: Artur
Skąd: Śląsk
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Romet polo-lux by młody
Fajny duet.
Jak wyjedziecie razem takimi dwoma pojazdami to będziecie wzbudzać sensację
Skoro koła są 20' to chyba szkoda je reanimować, bo taniej wyjdą proste np z wigry
07-02-2023 23:13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mlodyfso Offline
Technik
*


Liczba postów: 779
Imię: Hubert
Skąd: Obrowo
Pojazd: Romet Pony
Post: #10
RE: Romet polo-lux by młody
no właśnie jestem w trakcie poszukiwań takich jakie powinny być w oryginale bo napewno to niesą typowo jak w składaku tylko mają zupełnie inny kształt podejrzenie mam na koła z modelu karat ale musze prawdopodobnie poszukać po okolicach takich jakie mam aktualnie w tym polo lux.

Obecnie mam drugiego Poloneza KOMBI 1,6 wcześniej miałem Rovera i walczyłem z uszczelką pod głowicą , teraz walczę ze wszystkim.

https://www.facebook.com/Obrsowo
08-02-2023 00:29:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet.. Ogar... 200 - "Na...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 08:14:05
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 25
Romet Jubilat 2 1989 by r...
Ostatni post: rfx
Dzisiaj 02:17:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 00:09:54
» Odpowiedzi: 465
» Wyświetleń: 163704
Zacinająca się dźwignia z...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 22:12:46
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 753
Ciśnienie sprężania 023
Ostatni post: olon
Wczoraj 19:58:08
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 51
Regulacja zabieraka sprze...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 18:17:38
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 101
Licznik Mera czarny
Ostatni post: romek
Wczoraj 17:14:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 123
Sokół
Ostatni post: Wicher Krzysztof
Wczoraj 10:48:40
» Odpowiedzi: 26
» Wyświetleń: 2155
Jaguar Specjal Reynolds
Ostatni post: jacek1975
Wczoraj 01:31:58
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 19517
Kupię gaźnik do silnika 0...
Ostatni post: Franek P
17-03-2024 19:37:57
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 131
Uniwersal Korlis niebiesk...
Ostatni post: wojtekw
16-03-2024 23:15:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Kupię błotnik tylny do 23...
Ostatni post: Piotrekdriver1
16-03-2024 13:35:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Ogar 200 problem ze świat...
Ostatni post: romek
14-03-2024 23:48:28
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 201
Blaszka za dławikiem wyde...
Ostatni post: BydziuDriver12
14-03-2024 17:48:56
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 235
czy ktoś posiada takiego ...
Ostatni post: ZjemCiMeble
14-03-2024 11:14:09
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 755

Reklama