Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
Autor Wiadomość
Precyzyjny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 6
Imię: Adam
Skąd: Poznań
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
Witam serdecznie!
Temat dobrania idealnie odwzorowanego koloru motorynki odpowiadającemu oryginałowi jest pewnie wszystkim dobrze znany i przez wielu pasjonatów często poruszany na tym forum, lecz ja nie potrafię odszukać tu precyzyjnej odpowiedzi w jaki sposób poradzić sobie z dobraniem koloru aby nawiązywał on 1 do 1 z oryginałem…

Chodzi mi o kolor zielony czyli potocznie tzw. „Zielony banan” „niedojrzały banan” moja motorynka pochodzi z roku 1982r. W jaki sposób mogę uzyskać jej oryginalny kolor? Z jakiej palety kolorów korzystać ? Czy można jakoś dobrać kolor komputerowo na podstawie oryginalnego elementu? Proszę o pomoc i góry bardzo dziękuje za wszelki odpowiedzi, pozdrawiam gorąco.
21-05-2022 00:31:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,008
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
Najlepiej jeśli masz oryginalny element. Jak już pisze któryś raz, ludzie mówią że to paleta dużego fiata (jest w Internecie bez problemu ) ale tak słyszałem że nie do końca, że były to lakiery przemysłowe. Szukałem w jakiej technologii malowano duże fiaty i czy to się zgadza chociaż ale na szybko nie znalazłem, w romecie były to emalie piecowe.
21-05-2022 08:42:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
Precyzyjny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 6
Imię: Adam
Skąd: Poznań
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
(21-05-2022 08:42:20)romek napisał(a):  Najlepiej jeśli masz oryginalny element. Jak już pisze któryś raz, ludzie mówią że to paleta dużego fiata (jest w Internecie bez problemu ) ale tak słyszałem że nie do końca, że były to lakiery przemysłowe. Szukałem w jakiej technologii malowano duże fiaty i czy to się zgadza chociaż ale na szybko nie znalazłem, w romecie były to emalie piecowe.

Dzięki za odpowiedź, lakiernik który będzie malował mi motorynkę prosił mnie o dokładny symbol/kod lakieru, a tego nigdzie nie potrafię odszukać, czy wiesz może gdzie szukać pomocy w tej sprawie?

Poniżej wrzucam dwa najbardziej pasujące zielone kolory którymi były malowane małe Fiaty, który kolor według was pasuje lepiej i czy to w ogóle jest kolor który był w oryginale w motorynkach ?
Osobiście wydaje mi się, że „zielony groszek” pasuje lepiej…


Załączone pliki Miniatury
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2022 11:23:50 przez Precyzyjny.)
21-05-2022 11:18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,008
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
Bardziej jak już to duży fiat, nie mały.
21-05-2022 12:19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
Precyzyjny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 6
Imię: Adam
Skąd: Poznań
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
(21-05-2022 12:19:32)romek napisał(a):  Bardziej jak już to duży fiat, nie mały.

Ok. Dzięki postaram poszukać się czegoś z kolorów którymi były malowane duże Fiaty.
Ale ogólnie dziwna sprawa, że aż tyle wysiłku potrzeba aby odszukać konkretny kolor którymi były malowane motorynki… Przecież w PRL musieli korzystać z jakiejś konkretnej palety kolorów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2022 12:29:52 przez Precyzyjny.)
21-05-2022 12:29:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,008
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
No niestety tak jest. Ja malowałem motorynkę, ale późniejszą która oryginalnie była pomalowana na szary metaliczny podkład barwionym klarem. Taka technologia. Tego to już w ogóle jakiekolwiek kody są nieosiągalne. Dobrze że miałem element w tym lakierze to zaniosłem do mieszalni. Oczywiście został dorobiony metalik na wzór ale wyszedł bardzo zbliżony ale nieco inny. Zresztą myślę że też za każdym razem fabrycznie te kolory nie wychodziły za każdym razem identyczne. Ja do tej pory myślałem że te zwykłe to z dużego fiata ale ktoś na Facebooku pisał właśnie że to lakiery przemysłowe bo siedział w lakierach i te z dużego fiata nie do końca grały z fabrycznie pomalowanymi elementami rometa. ale na Facebooku dużo ludzi pisze różne glupoty. Może po prostu fabryczny kolor był już tak zniszczony przez lata, może gość coś źle zrobił, może receptura była błędna, może pigmenty nie takie. Nie wiem, nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Na pewno na plus że nie pytasz o żadne śmieszne rale. Na razie ja bym na twoim miejscu się dowiedział gdzieś u fanów FSO jak malowano duże fiaty i czy to była taka sama technologia, jak tak to myślę że możesz się zasugerować tym linkiem http://fiat125p.pl/kolo.html# bo raczej nic lepszego nie znajdziesz.
21-05-2022 12:41:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romek za ten post.
Precyzyjny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 6
Imię: Adam
Skąd: Poznań
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
(21-05-2022 12:41:14)romek napisał(a):  No niestety tak jest. Ja malowałem motorynkę, ale późniejszą która oryginalnie była pomalowana na szary metaliczny podkład barwionym klarem. Taka technologia. Tego to już w ogóle jakiekolwiek kody są nieosiągalne. Dobrze że miałem element w tym lakierze to zaniosłem do mieszalni. Oczywiście został dorobiony metalik na wzór ale wyszedł bardzo zbliżony ale nieco inny. Zresztą myślę że też za każdym razem fabrycznie te kolory nie wychodziły za każdym razem identyczne. Ja do tej pory myślałem że te zwykłe to z dużego fiata ale ktoś na Facebooku pisał właśnie że to lakiery przemysłowe bo siedział w lakierach i te z dużego fiata nie do końca grały z fabrycznie pomalowanymi elementami rometa. ale na Facebooku dużo ludzi pisze różne glupoty. Może po prostu fabryczny kolor był już tak zniszczony przez lata, może gość coś źle zrobił, może receptura była błędna, może pigmenty nie takie. Nie wiem, nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Na pewno na plus że nie pytasz o żadne śmieszne rale. Na razie ja bym na twoim miejscu się dowiedział gdzieś u fanów FSO jak malowano duże fiaty i czy to była taka sama technologia, jak tak to myślę że możesz się zasugerować tym linkiem http://fiat125p.pl/kolo.html# bo raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Bardzo dziękuje za odpowiedź, mam już swoje typy koloru sugerowałem się właśnie za pomocą linku który zamieściłeś poniżej…
Powiedzmy, że tamat doboru kolory mam jakoś rozwiązany, następnym zagadnieniem jest rodzaj farby? Czy akryl będzie odpowiedni ? Jeśli nie to w jaki sposób zbliżyć się najbliżej oryginału?
21-05-2022 15:10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #8
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
M2 miały ten sam odcień zieleni co M1? Mysle ze w M2 ta zieleń byla bardziej zywa niz w jedynce. Ogółem.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
21-05-2022 16:49:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,008
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Zielony Kolor Motorynki M2 1982r
Akryl akryl, choć dwuskładnikowy będzie lepszy efekt
21-05-2022 16:56:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1523
Innowacyjny projekt, dokł...
Ostatni post: tomeem
Dzisiaj 08:59:05
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Wczoraj 23:12:38
» Odpowiedzi: 69
» Wyświetleń: 16357
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1322
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 49
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 303
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 106
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5712
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10122
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13062
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 296
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2405
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 206
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 335
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1159

Reklama