Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jawa 50 mustang, kondzia
Autor Wiadomość
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #61
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
No według moich obliczeń, nie bierze więcej jak 3.5 l/100 km, No z 5 litrów, zrobione było 130 km, i jeszcze było paliwa, bo na rezerwie nie jeździłem, a wlewając paliwo zbiornik był suchy :F,

Cieszy mnie fakt że paliwo ostatnio w miarę z ceny z padło, w tym roku pamiętam że tankowałem jescze za 6 zł, a ostatnio 5.20 zł, jest różnica, byle ciągle tak spadało
16-05-2013 17:01:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #62
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
żeby było fajnie to cena paliwa powinna spaść o te 3 albo 2 złote
17-05-2013 13:45:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #63
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Co do paliwa, pamiętam czasy jak za 50 zł, wlewało się 13 litrów, i wszyscy mówili że paliwo drogie, fakt że wtedy zdrożało trochę, bo jakieś 20 groszy, no ale w porównaniu do dzisiaj :F,

A co do dzisiaj, no to wpadło ja wiem koło 30 km, stan licznika to 307 km, paliwo jeszcze jest, to nie jest tak źle, Nawet dzisiaj mocno wiało, a miejscami fajne uczucie ciepłego wiatru. Oczywiście trasa dłuższa to i sprzęt wypocować trzeba Smile

17-05-2013 17:41:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #64
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Ładna ta twoja Jawka Tongue I kolorek jakby trochę mi "znajomy" best

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
17-05-2013 17:47:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #65
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
NO w końcu to niebieski :F, ty to nawet nick na forum masz pod kolor OGARA :F,

Grunt żę jawka jeździ teraz bezproblemowo jak nigdy, jedynie dzisiaj mi się popuściłą kontra od sprzęgła, ale to opanowane i taki problem to nie problem.

W sumie dzisiaj fajnie się jechało, jakoś jawka wyrywna, wreszcie się ułożyła jak trzeba, jak dotąd żeby na blacie mi pokazywał 70 musiałem mieć manetkę do końca, a teraz przy 3/4 manetki, jedzie tyle samo. ale prędkość przelotowa 55-60, Musiał bym pomyśleć, aby rozebrać tylne amortyzatory, bo te gumowe "dystanse" czy jak to się nazywa chyba już swoje zniosły bo troche pukają te amortyzatory,
17-05-2013 17:55:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mikołaj98 Offline
...nic...
*


Liczba postów: 664
Imię: Mikołaj
Skąd: Kębłowo
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #66
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Najpiękniejsza jawa mustang. Miło pisać z ludzmi którzy czynią takie cuda Big Grin !

Im szybciej jadę tym bliżej jestem nieba...

Rammstein fan...
17-05-2013 19:07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #67
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
(17-05-2013 19:07:44)Mikołaj98 napisał(a):  Najpiękniejsza jawa mustang. Miło pisać z ludzmi którzy czynią takie cuda Big Grin !

Dzięki za bardzo miłe słowa :F ale staram się jak mogę, mama się ze mnie śmieje że ciągle do jawki coś kupuje, ale co tam, niech marudzi :F,

Rozpisał bym się jeszcze, no ale niestety trzeba do kościoła gnać, Przygotowanie do bierzmowania, z tym naszym chorym księdzem możę za pół roku bierzmowanie będzie, To odpalam jawe i jade :F, narazie, Może znowu wpadnie więcej kilometrów, podanie do szkoły trzeba zawieść, od poniedziałku można składać więc trzeba coś myśleć.

A co do jawki to zastanawiam się nad kupnem kaczki, ale w dalszej przyszłości, bo już teraz nie mam miejsca na 3 sprzęty :F, jeden w częściach to jeszcze jako tako się mieszczę
17-05-2013 19:15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #68
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Taki aktual ze ta moja jawka jeszcze jeździ no i ma sie dobrze, przebieg jest już 400 km w tym roku, bez awarii poza przebitą oponą :F,

02-06-2013 22:06:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #69
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
zajebista jest ta jawa aż bym chicał mieć typ 23p mustang z papierami
09-06-2013 16:01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #70
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Jutro znowu raczej na 90% procent wpadnie kurs 50 km, wyjazd 8 rano, planowany powrót pod wieczór, jadę pomóc malować kuzynowi dom, A co do szkoły sie nie pójdzie i sie przejedzie, o zarobku nawet nie myśle no bo to rodzina, ale myśle o wolnym dniu od szkoły no i sie przejadę, w sumie w tamte rejony jawką już nie pierwszy raz, Mam nadzieje że zniesie podróż dzielnie i mnie nie zawiedzie, w tym roku radzi sobie dosyć dobrze, tak że nie mam sie chyba co przejmować ;Smile, paliwo lać no i jazda.

Jak mi czas w wakacje pozwoli to chyba go poprawie lakierniczo bo idalnie nie jest, no i kupie lepszą farbę, jakiś akryl a nie olejna Tongue ,
09-06-2013 21:15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #71
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Akutal mały,

Dużo się nie zmieniło, jedynie kilometry lecą jak oszalałe, Jak pisałem wcześniej kurs 50 km wpadł, było mokro jechało się fajnie, ale na miejscu nogawki mokre do kolan :F





Przed wczoraj postanowiłem pojechać na truskawki :F, jako zbieracz, trasa koło 40 km, paliwa nalałem no i rura, dojechałem na miejsc,e pozbierałem troche jak mnie słończe zmęczyło wkurzyłem się pojechałem, 30 zł było, więc na paliwo zarobiłem Smile, wczoraj jako że szkoły już nie ma, mówie przejade się po farbę do miasta 10km w jedną stronę, po drodze widze pełno znajomych no i wszyscy na pisaki szczygliczka Smile taki zalew wodny, kolejne 5 km, no ale dojechałem patrze a tu ciepła woda, to do domu rura w asortyment :F no i spowrotem na plaże, choć jest strach zostawić jawkę, no ale zabezpieczenie niby jest, jeszcze miałem 2 fajne przypadki z ludźmi, jeden koło 40 lat podpytał mnie o jawkę Smile, później na plaży w sumie młodzi ludzie, pogadaliśmy o jawkach to jest fajne Smile.




Dzisiaj postanowiłem wywalić kondensator z jego orginalnego miejsca, są upały już a przy dłuższych trasach, kondensator mocno się nagrzewa no i na ciepłym licho pali, podłączyłem go bez pośrednio do cewki W/N, i opaską przypiołem go do cewkię niestety narazie plastikową, byłem pewny że jest metalowa w domu, ale prowiozorycznie plastikiem daje rade, po dziurach nie wypada, no ale bedzie to trzeba zmienić Smile, Test był, no i jest wyraźnie lepiej, może nie odpala tak idealnie jak na ciepłym ale to z powodu ubogiej mieszanki, bo zapinke na iglicy mam na najwyszym rowku, więc jest ubogo ale jest spoko
20-06-2013 22:33:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pompuś
Unregistered

 
Post: #72
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Sliczna ta Twoja jawka. Smile Czekam na więcej Big Grin
25-06-2013 16:38:33
Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #73
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Dziś, aktual, jako że pogoda tak licha, że już wysiedzień nie można postanowiłem iść do garażu, Na pierwszy ogień poszedł 023, rozebrałem go no i już mnie oświeciło tylko teraz go złożyć, No ale do zbiornika a tam dużo nie ma, a zrobiłęm tylko 100 km, a zbiornik był pełen Big Grin, no i jeszcze pierścienie zaczynały dzwonić, cylek już trochę km nalatane ma, no to postanowiłem zabrać się do roboty,

Wykręciłem cylinder, tłok itp. no i przytargałem ze strychu pare gadżetów, mianowicie 2 pudełka, Jedno z cylindrem, tłokami pierścieniami itp, wszystko to co do okoła cylindra, no i pare gaźników :F.

Jaki że te 40 mm co w pudełku leżało jest mało wysłużone, bo jeździło w oczekiwaniu na tłok do czeskiego cylindra, no to dużo się w życiu nie narobiło, ale jednak tłok 40-tka denko miał całkowicie czarne, no to postanowiłem je wypolerować żeby nagar się tak nie osadzał, na zdjęciach nei ma tego efektu, no ale jest naprawde zadowolony, bo jestem w stanie się przejrzeć w tłoku Smile



no to tłok założyłem na wał, do cylindra poprzekręcałem szpilki, no i teraz wybór gaźnika, jako że w sumie jest ich 4 no to wybór padł, na tego który był w silniku kupionym pewien czas temu przezemnie za 40 zł. Wyczyściłem go troche, nawet troche wypolerowałem wiem że benzyna zmyje efekt, ale chodzi o czystość nie o lustro Smile,

Wszystko złozyłem, no i pierwsze kopnięcie, odpalił może dopiero za 5 kopnięceim, z poczatku nawet ciężej się kopało, ale nawet jak silnik nie odpalił już pierścienie dawały po uszach, Ale odpalił, pierścienie dzwoniły niemiłosiernie, ale wiadomo trudne początki Tongue, przejechałem się 2 km no i już w miare się ułożyło i na niskich obrotach prawie nie dzwoni, jak będzie pogoda przejade się jutro do miasta, do sklepu z częściami, no i porozglądam się za oponą na tył do jawki Smile

A teraz takie porównanie, jak się zmieniłą przez te 3 lata u mnie.

Więc było tak :



A jest tak :

,,,

No jak ktoś to przeczytał w całości, no to podziwiam, i dziękuje, sam się zdziwiłem że ja tak bardzo się rozpisałem
26-06-2013 23:12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kulin1998 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 126
Imię: Paweł
Skąd: Cisna
Pojazd: Romet 2375
Post: #74
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
Fajny ten kask i Dżawka też Wink
Ale zrób tak jak niemientki radził.
Ten chlapacz zmień.

Romet-śmiejesz się że złom, a zastanów się jak będzie wyglądał twój skuter za 30 lat.

Romet- co z tego że ma 25 lat i jeździ max 45 km/h i ma 1,4 km
ważne jest to że naprawisz go śrubokrętem i kombinerkami.
26-06-2013 23:22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #75
RE: Jawa 50 mustang, kondzia
prawdopodobnie na przód będzie chlapacz typowo rometowski, znaczy coś w tym stylu, ale to w najbliższe malowanie, jak wyrobie się z rometami, idzie na operacje jawka, trzeba odświeżyć lakier , i położyć wreszcie dobry akryl, bo ten lakier to taki dupowaty jest Smile, ale jedny plus to kameleon, bo od sztucznego światła, wychodzi taki inny ciekawy kolor
26-06-2013 23:25:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35866
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 145
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 82
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 363
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 95
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 318
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1521
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 104
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1500
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1703
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 591
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10928
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 701
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 178

Reklama