Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Autor Wiadomość
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Witam mam Komara 2351
Podczas jazdy Komar dusi się, gdy zaczyna się dusić daję manetkę na minimum, a gdy chcę dodać mu gazu to on buu... albo czasami zgaśnie

W Komarze wymieniony: gaźnik, cała manetka, linka gazu, świeca

Gdy zaczyna się dusić czasami strzeli mu z tłumika i dalej buu...

Miał również wyczyszczony tłumik i założone nowe kolanko

Proszę o POMOC

Notatka od Dawdzio, 16-04-2020 22:42:50

Zły dział, przeniosłem.

16-04-2020 21:56:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
pawellecze Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Paweł
Skąd: Łęcze
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Witam
A może zapłon do sprawdzenia? Warto zerknąć
16-04-2020 22:19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #3
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Jak tam dopływ paliwa? Zbiornik, kranik i gaźnik czyszczone? Masz filtr jakiś zamontowany dodatkowo?

Gaźnik może wymagać regulacji ale to na końcu. Przed jeszcze przegląd całego układu zapłonowego.

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
16-04-2020 22:24:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Co trzeba sprawdzic w tym zapłonie?
Bo ja nie za bardzo wiem?

Zbiornik był czyszczony, gaźnik założony nowy, nie mam filtru paliwa założonego na wężyku, kranik sprawdzę jutro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2020 22:31:58 przez _Duduś_.)
16-04-2020 22:24:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #5
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Najpierw regulacja przerwy na stykach przerywacza 0.3 do 0.4 mm. Następnie ustawienie wyprzedzenia zapłonu 3 mm przed GMP. Na końcu regulacja odstępu elektrod świecy 0.4 do 0.6 mm.

Na forum było to opisywane. Forumowa wyszukiwarka nie gryzie. Wink

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
16-04-2020 22:32:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
(16-04-2020 22:32:03)Wodnik napisał(a):  Najpierw regulacja przerwy na stykach przerywacza 0.3 do 0.4 mm. Następnie ustawienie wyprzedzenia zapłonu 3 mm przed GMP. Na końcu regulacja odstępu elektrod świecy 0.4 do 0.6 mm.

Na forum było to opisywane. Forumowa wyszukiwarka nie gryzie. Wink

Jutro będę z rana w garażu zrobię wszytko i dam jutro znać.Czy się poprawiło tylko muszę to ustawić i kawałek się przejechać.

===A może być jeszcze inna tego przyczyna?===

,,Na forum było to opisywane. Forumowa wyszukiwarka nie gryzie. Wink''
Wybacz jestem tu Nowy i nie za bardzo jeszcze gdzie co jest.

Jeszcze jeden problem mam gdy dam na maksa manetkę (czyli na najwyższe obroty) na luzie to ładnie się wkręca a gdy jestem na 1 czy na 2 i dam PRAWIE na maksa obrotu to jakby się dusi robi tak buu...

Robi właśnie tak samo jak jadę czyli się tak jakby dusi i robi bu... i czasami strzeli z tłumika albo zgaśnie
(TAK JAK PISAŁEM WYŻEJ)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2020 22:41:03 przez _Duduś_.)
16-04-2020 22:35:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Online
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Był przypadek robienia "Buuu" przez wadliwą uszczelkę pod głowicą, ale stawiam, że coś z paliwem.



Wpisz po prostu na google hasło "Romet robi buuu" i masz tyle tematów podobnych i każdy z nich odpowiedzi Big Grin


też tak robię i pomaga
16-04-2020 22:43:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
(16-04-2020 22:43:28)Norweski Zomowiec napisał(a):  Był przypadek robienia "Buuu" przez wadliwą uszczelkę pod głowicą, ale stawiam, że coś z paliwem.



Wpisz po prostu na google hasło "Romet robi buuu" i masz tyle tematów podobnych i każdy z nich odpowiedzi Big Grin


też tak robię i pomaga

Mam trochę za bogatą mieszankę bo trochę kopci
16-04-2020 22:44:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Online
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Tutaj dostałem tez odpowiedz na podobny problem
(06-12-2019 23:23:56)kacperszkudlarek napisał(a):  Tj. tak, przyczyn może być kilka. Ja również borykałem się z tym problemem w moim 50 t-1, co ja nakombinowałem by dobrze śmigało. Najpierw platyny przestawiałem, zapłony ustawiałem, świece wymieniałem i wgl, gaźnik regulowałem. Praktycznie żadna z tych operacji nic większego nie dała. Jedynie zaraz po redukcji biegu z 1 na 2 i dodaniu całego gazu jakby niwelowało to zjawisko. Dosyć nie dawno dotknął mnie taki problem że nie miał wgl mocy ani się nie wkręcał na obroty. Również kombinowałem w różne strony. Doszedłem do takiego momentu że chciałem już zmienić gaźnik, ale coś mnie tknęło i po zdjęciu puszki szmerów mówie 'a odpalę i się przejadę'. Motorower nie do poznania, może i trochę miej mocy ma na dolnych partiach obrotów, ale na wyższych od razu czuć to że ma moc (zaraz mnie ktoś wyśmieje bo dezamet 'ma moc' :F ) i go nie muli, tylko ładnie wkręca się i wgl. I przede wszystkim został usunięty problem przerywania na średnich obrotach.
16-04-2020 22:48:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #10
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Cytat:Jeszcze jeden problem mam gdy dam na maksa manetkę (czyli na najwyższe obroty) na luzie to ładnie się wkręca a gdy jestem na 1 czy na 2 i dam PRAWIE na maksa obrotu to jakby się dusi robi tak buu...

Robi właśnie tak samo jak jadę czyli się tak jakby dusi i robi bu... i czasami strzeli z tłumika albo zgaśnie

A dzieje się tak dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka czy jak ruszysz i dasz na full gaz to już go dusi?

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
16-04-2020 22:52:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #11
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
(16-04-2020 22:48:32)Norweski Zomowiec napisał(a):  Tutaj dostałem tez odpowiedz na podobny problem
(06-12-2019 23:23:56)kacperszkudlarek napisał(a):  Tj. tak, przyczyn może być kilka. Ja również borykałem się z tym problemem w moim 50 t-1, co ja nakombinowałem by dobrze śmigało. Najpierw platyny przestawiałem, zapłony ustawiałem, świece wymieniałem i wgl, gaźnik regulowałem. Praktycznie żadna z tych operacji nic większego nie dała. Jedynie zaraz po redukcji biegu z 1 na 2 i dodaniu całego gazu jakby niwelowało to zjawisko. Dosyć nie dawno dotknął mnie taki problem że nie miał wgl mocy ani się nie wkręcał na obroty. Również kombinowałem w różne strony. Doszedłem do takiego momentu że chciałem już zmienić gaźnik, ale coś mnie tknęło i po zdjęciu puszki szmerów mówie 'a odpalę i się przejadę'. Motorower nie do poznania, może i trochę miej mocy ma na dolnych partiach obrotów, ale na wyższych od razu czuć to że ma moc (zaraz mnie ktoś wyśmieje bo dezamet 'ma moc' :F ) i go nie muli, tylko ładnie wkręca się i wgl. I przede wszystkim został usunięty problem przerywania na średnich obrotach.

Puszka szmerów czyli takie coś co powoduje że motorek chodzi trochę ciszej ?

Jeśli to oto chodzi to Komar ma taką gumę co nakłada się na gaźnik ja nie mam tej gumy założonej
16-04-2020 22:55:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #12
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Cytat:Jeśli to oto chodzi to Komar ma taką gumę co nakłada się na gaźnik ja nie mam tej gumy założonej

Wypadało by założyć bo te objawy wyglądają na za mało paliwa i/lub za dużo powietrza a zarówno puszka jak i ta guma minimalnie ograniczają dopływ powietrza.

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
16-04-2020 22:59:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
(16-04-2020 22:52:40)Wodnik napisał(a):  
Cytat:Jeszcze jeden problem mam gdy dam na maksa manetkę (czyli na najwyższe obroty) na luzie to ładnie się wkręca a gdy jestem na 1 czy na 2 i dam PRAWIE na maksa obrotu to jakby się dusi robi tak buu...

Robi właśnie tak samo jak jadę czyli się tak jakby dusi i robi bu... i czasami strzeli z tłumika albo zgaśnie

A dzieje się tak dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka czy jak ruszysz i dasz na full gaz to już go dusi?

Po przejechaniu jakiegoś odcinka to się dusi i robi buu...i czasami strzeli z tłumika albo zgaśnie i nie mogę dalej jechać
zawszę przy sobie mam dwie świecę i gdy przykręcę nową to kawałek na niej przejadę i znowu to samo się dzieje czyli się dusi i robi takie buu...

A gdy stoi i mam go na luzie na obroty się wkręca ładnie ale przy prawie końcu manetki dusi się i robi buu... , a gdy wrzucę 1 czy 2 to dosyć wolno wkręca się na obroty i też przy końcu robi takie buu...

(16-04-2020 22:59:50)Wodnik napisał(a):  
Cytat:Jeśli to oto chodzi to Komar ma taką gumę co nakłada się na gaźnik ja nie mam tej gumy założonej

Wypadało by założyć bo te objawy wyglądają na za mało paliwa i/lub za dużo powietrza a zarówno puszka jak i ta guma minimalnie ograniczają dopływ powietrza.

Czyli opłaca się mieć założoną tą gumę ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2020 23:03:35 przez _Duduś_.)
16-04-2020 23:00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #14
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
Bez powodu fabryka tej gumy nie dała.

Musisz ten kranik sprawdzić. Bo za mało paliwa dociera do gaźnika. Na luzie jest ok bo silnik tyle go nie potrzebuje jak podczas jazdy. Dlatego dopiero po chwili jak jedziesz to zaczyna przerywać. To samo jak świece wymienisz to zajmuje chwilę i paliwa naleci przez ten czas i później znów jest chwilę ok.

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
16-04-2020 23:35:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
_Duduś_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 30
Imię: Jakub
Skąd: Inowrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: Dusi się podczas jazdy Komar 2351
(16-04-2020 23:35:20)Wodnik napisał(a):  Bez powodu fabryka tej gumy nie dała.

Musisz ten kranik sprawdzić. Bo za mało paliwa dociera do gaźnika. Na luzie jest ok bo silnik tyle go nie potrzebuje jak podczas jazdy. Dlatego dopiero po chwili jak jedziesz to zaczyna przerywać. To samo jak świece wymienisz to zajmuje chwilę i paliwa naleci przez ten czas i później znów jest chwilę ok.

To według Pana co powinienem jeszcze sprawdzić oprócz kranika i tego zapłonu i tych wszystkich instrukcji do tego zapłonu ?
16-04-2020 23:38:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 22:50:10
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 16303
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Dzisiaj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1308
Witam
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 34
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 292
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 89
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5701
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10097
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13039
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 291
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2396
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 202
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 330
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1151
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5776
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 507

Reklama