Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
Autor Wiadomość
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #31
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
zbyli Cie i tyle. Jesli był zarejestrowany, ma numer rejestracyjny numer ramy to musi figurować gdzieś po prostu sie im nie chce szukać i tyle, odwołałbym sie od tej decyzji ze jakim cudem cos jest a oni nie maja

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
06-03-2020 15:03:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
janczas205 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 104
Imię: Piotr
Skąd: łowicz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #32
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
(06-03-2020 15:03:56)gregorian2008 napisał(a):  zbyli Cie i tyle. Jesli był zarejestrowany, ma numer rejestracyjny numer ramy to musi figurować gdzieś po prostu sie im nie chce szukać i tyle, odwołałbym sie od tej decyzji ze jakim cudem cos jest a oni nie maja

Powiem ci tak nie mam siły ani chęci sie z nimi szarpać za te papiery,za dużo na nich nerwów i czasu straciłem,księga sie z danym z tego urzędu gminy się rozpłynęła...
06-03-2020 15:56:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Maniek_M Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Mariusz
Skąd: FZA
Pojazd: Inny
Post: #33
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
Nie poddawaj się.
Napisanie odwołania nic Cię nie kosztuje. Pisz odwołanie.
LwG

Komar 2350, Motorynka Pony 301, Suzuki GT50, Yamaha DT80 (sprzedana), Aprilia ETX125, Suzuki VX800 - najpiękniejsza muzyka, to ryk V-ki silnika
06-03-2020 18:56:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
janczas205 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 104
Imię: Piotr
Skąd: łowicz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #34
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
Niestety oni nie wydadzą tego zaświadczenia bo jak stwierdził kierownik on nie wie czy on był rejestrowany czy nie i nkt bez księgi nie wyda zaświadczenia,a księga z urzędu gminy Kiernozia podobno została zutylizowana
09-03-2020 23:57:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #35
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
(06-03-2020 13:08:00)janczas205 napisał(a):  Witam dzisiaj przed chilą dostałem odpowiedz z wydziału komunikacji
cytuję;
Starosta łowicki w odpowiedzi na wniosek z dnia 14,02,220 informuje ,ze pojazd marki Romet Ogar 205 o numerze rejestracyjnym Pca 5386 Vin 00xxxxnie figuruje w systemie Pojazd oraz w dokumentacji papierowej.Z tego tytułu wydział komunikacji nie jest w stanie wydać żadnego zaświadczenia.
Ostatnia droga do rejestracji tego pojazdu wyczerpana muszę zacząć się rozglądać za rama z dokumentem
Czyli rzeczywiście go nie mają zapewne z tego względu, że już tyle lat wyrejestrowany. Innej opcji ja już tu nie widzę. Nawet wprowadzenie go na nowo poprzez "kolejną" pierwszą rejestrację nie wchodzi w grę, bo poza umową nic nie masz. Zresztą od 2013 roku nawet brak homologacji to przekreśla. Jedyna droga, przede wszystkim w pełni legalna, to rejestracja jako pojazd zabytkowy, ponieważ:
1) takowy pojazd można zarejestrować ponownie;
2) zamiast ostatniego dowodu rejestracyjnego wystarczające jest oświadczenie o jego braku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2020 23:31:31 przez Mati.)
26-03-2020 23:30:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #36
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
A czy w przypadku rejestracji jako nowy nie powinien być wpisany rok produkcji? Czytałem jakiś czas temu, że trzeba tego dopilnować, bo tak się powinno robić, ale mało kto o tym wie. Temat dotyczył chyba rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów, w których nie rejestruje się ich (np. przyczepy, motorowery), ale niestety nie mam jak podać źródła.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
27-03-2020 11:34:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #37
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
(27-03-2020 11:34:12)Dawdzio napisał(a):  A czy w przypadku rejestracji jako nowy nie powinien być wpisany rok produkcji? Czytałem jakiś czas temu, że trzeba tego dopilnować, bo tak się powinno robić, ale mało kto o tym wie. Temat dotyczył chyba rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów, w których nie rejestruje się ich (np. przyczepy, motorowery), ale niestety nie mam jak podać źródła.
Rok produkcji i tak przy każdej rejestracji musi być. Z tym co ja się zetknąłem to z pojazdami sprowadzonymi jest problem gdy nie ma roku produkcji w dokumentach ani na pojeździe i to może być to o czym mówisz. W każdym razie Ogary mają rok produkcji zawarty w numerze ramy. Ja przeprowadzałem pierwszą rejestrację Ogara 205 (rok produkcji 1989) w 2008 roku i dało się to zrobić, zwłaszcza że wtedy obowiązywały przepisy o zwolnieniu z homologacji dla 1 szt. rocznie itd., ale posiadałem fakturę zakupu z GS-u i całą ciągłość własności, czego nie ma autor niniejszego tematu. Od 2013 roku wymagane są już twardo homologacje, dopuszczenia jednostkowe itd. Nawet nie wiem czy w latach 80-tych dla motorowerów wymagana była homologacja, bo my takowej w 1989 roku nie dostaliśmy przy zakupie nowego, a też u nikogo takiego dokumentu nie widziałem.
27-03-2020 14:37:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #38
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
Źle to ująłem. Chodziło mi o wpisanie roku produkcji jako daty pierwszej rejestracji. Wtedy ponoć wpisuje się 01.01.<rok produkcji>.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
27-03-2020 15:41:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mati Offline
Administrator
Administratorzy


Liczba postów: 758
Imię: Mateusz
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #39
RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia
Tak, jest coś takiego dla pojazdów sprowadzonych z zza granicy, dla których nie jest możliwym ustalenie daty pierwszej rejestracji za granicą. Mówi o tym §11 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach z dn. 27 września 2003 r. (Dz.U. 2003 nr 192 poz. 1878 z późn. zm.):
Cytat:2. Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:
Dane i informacje, o których mowa w ust. 1a–1c zamieszcza się odpowiednio w poszczególnych rubrykach pozwolenia czasowego albo dowodu rejestracyjnego, stosując następujące zasady:
1) w rubryce przy kodzie A– wpisuje się numer rejestracyjny pojazdu;
2) w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego zza granicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

Czyli dotyczy to pojazdów tylko sprowadzonych. Poza tym rok produkcji może odbiegać od daty pierwszej rejestracji. Sam we wspomnianym wyżej moim Ogarze mam w dowodzie rok produkcji 1989, a datę pierwszej rejestracji 2008, czyli zgodnie z rzeczywistością Wink
27-03-2020 16:44:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2972
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165777
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 94
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 50
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52067
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62

Reklama