Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
#2 Charcik Deca
Autor Wiadomość
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #61
RE: #2 Charcik Deca
Charcina dalej jeździ, fajnie się sprawuje, brakuje około 30km do 500km od remontu. W sobote pobawie się regulacją gaźnika, między innymi zmienię dysze wolnych obrotów z 35 na 30 i podniose iglice do góry. Licznikowo leci ponad 70 ale nie testuje tegom za często ;P wyczułem luz w główce ramy więc pewnie trzeba dokręcić bieżnie od kulek. Zapłon CDI bardzo fajnie się sprawuje Big Grin
09-06-2021 01:45:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #62
RE: #2 Charcik Deca
Wybiło 500km Big Grin wymieniłem dysze wolnych obrotów, bardzo fajnie pracuje., alee linka gazu jest za krótka, a dokładnie środek. Przez co jak skręcę mocniej kierownicę w prawo to dodaje automatycznie gazu, czy może ktoś z was poleci jakąś linkę? Oplot może być taki sam byle linka była dłuższa Big Grin
poza tym jeździ się bardzo przyjemnie Big Grin Miłego weekednu! Big Grin
12-06-2021 20:19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #63
RE: #2 Charcik Deca
Najlepiej kupić 2 metry pancerza do linek rowerowych przerzutek (z teflonem), końcówki, okucia, linkę z końcówką odpowiednią do gaźnika. Część mocowaną w rolgazie dorobić z awaryjnej końcówki (skręcić i zalać cyną) albo w całości odlać z cyny/ołowiu. Cenowo wyjdzie podobnie co nowa dedykowana, a wytrzyma znacznie dłużej.

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
12-06-2021 20:58:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #64
RE: #2 Charcik Deca
(12-06-2021 20:58:50)seler1500 napisał(a):  Najlepiej kupić 2 metry pancerza do linek rowerowych przerzutek (z teflonem), końcówki, okucia, linkę z końcówką odpowiednią do gaźnika. Część mocowaną w rolgazie dorobić z awaryjnej końcówki (skręcić i zalać cyną) albo w całości odlać z cyny/ołowiu. Cenowo wyjdzie podobnie co nowa dedykowana, a wytrzyma znacznie dłużej.
Czytając to wpadłem na pomysł aby wykorzystać pancerz z linki od charta i użyć starej linki od komara, zacynuje jedynie końcówkę na odpowiedniej długości i powinno śmigać Big Grin

Dziś mam nadzieje że zakończyłem sesje i byłem się przejechać, po powrocie puściła uszczelka pod cylindrem więc pomyślałem, że akurat wymienie razem z tą z tłumika bo ją też wywiało. Gładź cylindra na pierwszy rzut oka wydaje się idealna, w sumie przejechane mam niecałe 700km, jednak pod światło zauważyłem ryski nad oknem wydechowym i ślad na tłoku, chyba jakiś opiłek musiał wpaść ;/ palcem tej ryski się nie wyczuwa jednak paznokciem już tak. Dodatkowo zauważyłem, że mieszanka 1:25 jest zbyt bogata, strasznie dużo nagaru na tłoku i głowicy - co sądzicie aby teraz przejść na mieszankę 1:30 lub 1 :35?

Kolejnym pytaniem jest czy montował ktoś z was tłumik z simsona? Potrzebna będzie chyba dodatkowa obejma, ale jak z montażem kolanko-wydech?
30-06-2021 18:10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #65
RE: #2 Charcik Deca
Zakupiłem uszczelki do charta z Almotu, nie polecam. Po 1 lekko zahaczyłem i już rozdarta a jak już wszystko złożyłem ostrożnie i odpalam a tu gwizda pod cylindrem koło kanałów.. Niestety brakuje mi na razie cierpliwości i nerwów żeby to z powrotem rozłożyć. Udanych wakacji! Big Grin
08-07-2021 00:18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #66
RE: #2 Charcik Deca
Charcina znowu jeździ, po powrocie do domu głównie jeździłem komarem i nagle przesiadka na charta i pierwsze co poczułem to wielką wygodę z samego siedzenia i prowadzenia, naprawdę chyba jeszcze nigdy tak wygodnie mi się nie jechało. Zostało mi przedłużyć linkę gazu w niedziele planuje jechać na zakończenie sezonu w Dukli, jest to jakieś 120km odemnie z domu, mam nadzieję że dojadę bez problemu Big Grin
06-10-2021 23:53:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #67
RE: #2 Charcik Deca
Mały update, do Dukli nie dojechałem z powodu pogody, jednak było zbyt zimno ;P Jednakże spotkałem się z kolegą na wspólną trasę i zrobiliśmy około 100km na zakończenie sezonu Big Grin Ziomek zrobił krótki filmik z wypadu: https://www.youtube.com/watch?v=yboS9vu3vBo

Teraz Charcik idzie pod koc, jedynie go wyczyszczę i nasmaruje Big Grin
20-11-2021 12:17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #68
RE: #2 Charcik Deca
No i przyszedł nowy sezon Big Grin W ostatnią niedziele zrobiłem około 40km, charcik zrywny jeździł bez problemu jednak zaczęły się problemy z biegami oraz w pokrywy zapłonu zaczął kapać olej ;/ Po wstępnej analizie wodzik do wymiany - dostał luz na łożysku przez co zaczęło wyrzucać biegi, mam nowy więc to bez problemu. Olej kapał od kosy i od startera, nie wiem czemu tamtędy wywalało skoro jest odpowietrzenie w korku. To są akurat błahe problemy, zabrałem się za szybkie rozebranie silnika celem wymiany wodzika i ściągam cylinder a tu taka niespodzianka. Tłok czarny widoczne przedmuchy, na cylindrze drobne ryski nie wyczuwalne pod palcem i ciężko wyczuwalne paznokciem. Prawdopodobnie wpadł jakiś opiłek ale nie mam pojęcia skąd. Silnik dalej jest zrywny dlatego mnie to dziwi. Co teraz robić? Myślałem żeby zmienić pierścienie i sezon przelatać a potem sprawdzić czy honowanie da rade. W najgorszym przypadku szlif robić

głowica wygląda spoko, świeca też miała ładny brązowy kolor

24-03-2022 20:25:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2976
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165785
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 102
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 54
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53814
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama