Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 głosów - 4.6 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje rowery
Autor Wiadomość
Pinio Offline
Złomowy łowca pierwszej kategorii
*


Liczba postów: 578
Imię: Bartek
Skąd: Śląskie
Pojazd: Romet Kadet
Post: #181
RE: Moje rowery
(03-11-2015 14:26:23)misiql napisał(a):  Znajomy ten motocross. Na grupę go dawałeś? Powodzenia w pracach!

Tak, dawałem go na grupę w dniu zakupu Wink. Tak się jakoś złożyło że następnego dnia z niewyjasnionych przyczyn straciłem połączenie z internetem na kilka dni i zapomniałem go pokazać na forum.

(03-11-2015 18:14:32)Wojtek123 napisał(a):  Czy oprócz czyszczenia/polerowania konserwujesz łożyska i napędy w rowerach? Kolekcja naprawdę super, ale czasem kuje w oczy błyszczący rower i zardzewiały łańcuch i napęd. Smile

Jeśli wiem że kupuję rower i będę nim jeździł to rozbieram przednią i tylną piastę a także mechanizm korbowy i składam na nowym smarze. Jednak jeśli wiem, ze rowerem raczej nie będę za wiele jeździł a koła kręcą sie dobrze i nic nie chrupie w piastach to nie smaruję.
03-11-2015 22:17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
karkolomny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 43
Imię: Jacek
Skąd: Ząbki
Pojazd: Inny
Post: #182
RE: Moje rowery
Fantastyczna kolekcja! Dzięki takim działaniom ratujemy nasze polskie dobro narodowe. Pozdrawiam
06-12-2015 22:11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #183
RE: Moje rowery
Chyba mógłbyś juz otwierać muzeum Rometa. A tak na poważnie to nie lepiej skupic sie na jakości a nie ilości bo nie wyobrażam sobie jak wyremontować 50 rowerów które są w słabym stanie jak do remontu tylko jednego trzeba pewnie 50 godzin pracy nie mówiąc o kosztach. Ja kupiłem Zenita niby w dobrym stanie za 250zł a jak sobie zrobiłem liste rzeczy do zrobienia to wyszło mi że muszę drugie tyle wydać na remony i jakieś 20h pracy a wiekszośc z twojej kolekcji jest w gorszym stanie od mojego Zenita.
08-12-2015 03:48:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
xsaman Offline
rowerowiec
*


Liczba postów: 1,166
Imię: Krzysztof
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Pojazd: Inny
Post: #184
RE: Moje rowery
Chyba każdy wie że rower w oryginalnym stanie jest lepszy niż po "remoncie" .. a pozatym to myślę że kolekcję lepiej ograniczyć do naprawdę ciekawych egzemplarzy w czym mogę pomoc xd

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

KUPIE SIODEŁKA TYPU BANAN

Romet motocross
08-12-2015 10:21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #185
RE: Moje rowery
(08-12-2015 10:21:58)xsaman napisał(a):  Chyba każdy wie że rower w oryginalnym stanie jest lepszy niż po "remoncie" .. a pozatym to myślę że kolekcję lepiej ograniczyć do naprawdę ciekawych egzemplarzy w czym mogę pomoc xd

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

To już jest indywidualna sprawa kazdego ale nie rozumiem takiego myslenia że lepszy jest zardzewiały na sparcialych oponach niż po remoncie. Dla mnie najważniejsza jest oryginalność elementów nie podlegających wymianie. To co się zuzywa typu łozyska, opony dętki podlega wymianie i wcale nie zmniejszają stopnia oryginalności. Tak samo jak w zabytkowych samochodach to co podlega wymianie nie liczy się przy ocenie oryginalności. Jeszcze do muzeum jestem w stanie zrozumieć ale do choćby okazjonalnego użytku nie wyobrażam sobie jezdzenia z wyrabanym łożyskiem czy na sparciałych oponach.
08-12-2015 18:10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pinio Offline
Złomowy łowca pierwszej kategorii
*


Liczba postów: 578
Imię: Bartek
Skąd: Śląskie
Pojazd: Romet Kadet
Post: #186
RE: Moje rowery
(08-12-2015 10:21:58)xsaman napisał(a):  myślę że kolekcję lepiej ograniczyć do naprawdę ciekawych egzemplarzy w czym mogę pomoc xd

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Tyle że Ty akurat chcesz odemnie odkupić tylko ciekawe egzemplarze. Big Grin

Cytat:nie rozumiem takiego myslenia że lepszy jest zardzewiały na sparcialych oponach niż po remoncie. Dla mnie najważniejsza jest oryginalność elementów nie podlegających wymianie. To co się zuzywa typu łozyska, opony dętki podlega wymianie i wcale nie zmniejszają stopnia oryginalności. Tak samo jak w zabytkowych samochodach to co podlega wymianie nie liczy się przy ocenie oryginalności. Jeszcze do muzeum jestem w stanie zrozumieć ale do choćby okazjonalnego użytku nie wyobrażam sobie jezdzenia z wyrabanym łożyskiem czy na sparciałych oponach.

Szczerze, dłubię sobie przy nich jak mam czas. Ale na razie kupuje te rowery póki są, ponieważ za niedługo się stanie to, co z Polskimi motocyklami. Wiem, że część rowerów jest w słabym stanie, ale często po prostu nie mogę zostawić rowera na złomie, żal mi go. Uważam, że lepiej trochę odrapany i zużyty, ale przynajmniej czysty i dobrze jeżdżący, niż cukiereczek całkiem odrestaurowany. Przy 40-letnim rowerze należy liczyć się z zużyciem. Nie żebym miał coś przeciwko odrestaurowywaniu rowerów, ale ludzie nie malujcie rowerów które są w dobrym stanie, i róbcie to dobrze, skoro już robicie bo szkoda pracy i czasu. Co do sparciałych opon, nie widzę w nich nic złego, są one swego rodzaju wisienką na torcie, gdy w starym rowerze dalej są oryginalne opony, na których wyjechał z fabryki. W jednym rowerze mam opony z lat 30-tych i jakoś żyję.
08-12-2015 21:50:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Pinio za ten post.
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #187
RE: Moje rowery
Dokładnie. Moim zdaniem właśnie cała magia posiadania starego roweru
jest zawarta w świadectwach przebytych przez niego odmętów historii.
Oczywiście nie jestem osobą przeciwną remontom, uważam jednak,
że operacji tej należy poddawać egzemplarze już naprawdę zmęczone,
bez perspektyw na dalszy żywot bez tylko drobnych ingerencji.
No i oczywiście - robić to profesjonalnie.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
08-12-2015 22:54:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
karkolomny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 43
Imię: Jacek
Skąd: Ząbki
Pojazd: Inny
Post: #188
RE: Moje rowery
Panowie, jeszcze jest wartość sentymentalna,każdy pojazd zawiera w sobie historię i swoją i właściciela, dla mnie to także ma sens, generalnie oryginały są najfajniejsze. Warto uzupełnić śruby, nasmarować i jeździć jak się da..pozdrawiam całą Brać!
09-12-2015 00:18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #189
RE: Moje rowery
To prawda że oryginały są najfajniejsze ale pod warunkiem że są w sensownym stanie z nie całe zardzewiałe tak że za pare lat będzie zgnilizna. Przecież dobrych egzemplarze nie trzeba remontować, rysy mi nie przeszkadzają gorzej z rdzą bo tego nie znosze.
Też mysle że stare Romety będą drożały i należy je zachować ale na razie nie zamierzam ich skupować bo nie mam miejsca na wiecej niż 1 może 2 a nie chcę żeby stały z nieogrzewanym garażu. Wystarczy mi 1 do okazjonalnej przejazdzki bo normalnie korzystam z samochodu.
09-12-2015 02:04:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BECZKOWIEC za ten post.
Walet Offline
Jak popsuje to naprawi...
*


Liczba postów: 239
Imię: Denis
Skąd: Staniszcze Wielkie
Pojazd: Inny
Post: #190
RE: Moje rowery
(08-12-2015 22:54:35)Wigrus napisał(a):  Dokładnie. Moim zdaniem właśnie cała magia posiadania starego roweru
jest zawarta w świadectwach przebytych przez niego odmętów historii.
Oczywiście nie jestem osobą przeciwną remontom, uważam jednak,
że operacji tej należy poddawać egzemplarze już naprawdę zmęczone,
bez perspektyw na dalszy żywot bez tylko drobnych ingerencji.
No i oczywiście - robić to profesjonalnie.

Równiez uważam, że jesli rower posiada jakies małe zadrapania lub obicia, lekki nalot rdzy czy tez brudu to nie nalezy robić generalnego remontu. Zaprawki, wyczyścić, doposażyc i jeździć. Trzeba pamiętać, że dawniej nawet lakiery używane do malowania miały inny skład niż dzisiejsze "ekonitrosuper' breje. Inna sprawa, jesli z oryginału zostało niewiele, rama jest pomalowana w 6 kolorów i pobrudzona, a jest to jakiś rzadki lub z pierwszej serii rowerek. Wtedy remont to wręcz obowiazek. Big Grin
09-12-2015 20:15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pinio Offline
Złomowy łowca pierwszej kategorii
*


Liczba postów: 578
Imię: Bartek
Skąd: Śląskie
Pojazd: Romet Kadet
Post: #191
RE: Moje rowery
Dawno sie tu nic nie działo, ale jakoś nie było kiedy coś napisać. Ostatnio przybyło mi parę rowerów.
Na początek dość dawny zakup, czyli Romet Rodeo Universal z 1976. Znaleziony na złomie i ożywiony. Stan po przywiezieniu:



Niestety, z braku odpowiednich części poskładałem z tego, co miałem.
Teraz wygląda mniej więcej tak:



Następnie dziwoląg, który kiedyś był pięknym męskim małym cruiserem, ale poprzedni właściciel przystosował go dla dziewczynki, poprzez wycięcie górnych rurek i wstawienie rury wodociągowej. Przynajmniej ma dobrą osłonę łańcucha Smile



I najfajniejsze, czyli Romet Wigry 5 z 1982. Stan świetny, ale był nieźle zaśniedziały jak go kupiłem. Na szczęście ma aluminiowe felgi, bo w takich warunkach chromowane byłyby do wyrzucenia.





Coraz mniej tych rowerów ostatnio. Jak się podobają? Smile
31-12-2015 23:21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jurasik201 Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 314
Imię: Dawid
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #192
RE: Moje rowery
Kurde ale szkoda tego Cruisera przerobionego i jeszcze pomalowany jakimś gó.nem

W moim posiadaniu :
Romet Wagant "1982"
Romet Flaming "1975"
Romet Czajka "1974"
31-12-2015 23:43:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
karkolomny Offline
Nowy
*


Liczba postów: 43
Imię: Jacek
Skąd: Ząbki
Pojazd: Inny
Post: #193
RE: Moje rowery
Witaj Bartłomieju Pinio, ja popieram wszystkie Twoje działania, to jest fantastyczne co robisz i dalej zbieraj, bo masz gdzie trzymać, na złomowiskach i u tzw dziadków, szczególnie wiejskich jest już bardzo mało prawdziwych rarytasów, a Ty Bracie zawsze coś wyczeszesz.. i tak trzymaj!!! Ja działam podobnie, niestety złomy zaczęli okupować handlarze, którzy rozbierają na części fajne sprzęty i potem na allegro za ramę trzeba zapłacić 100-200 zł, obłęd, no ale to inny problem.
Na Nowy Rok i Tobie i Wszystkim Forumowiczom zdrowia i samych pomyślnych łowów!!
Pozdrawiam karkołomny
01-01-2016 11:20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pinio Offline
Złomowy łowca pierwszej kategorii
*


Liczba postów: 578
Imię: Bartek
Skąd: Śląskie
Pojazd: Romet Kadet
Post: #194
RE: Moje rowery
Dawno nic tutaj nie działo się nowego, ale na szczęście kilka rowerów znowu doszło do kolekcji. A więc

Na początek jeden trupek ze złomu, a mianowicie Wagant Sport z 1977. Trochę niekompletny, ale jeszcze będzie jeździł. Ma ameliniowe blaty i przerzutki Favorit PWB.




Później na bazarze w Bytomiu trafiło się całkiem fajne Wigry 3 z 1986. Niestety rama krzywo pospawana fabrycznie. Gdyby nasz forumowy kolega Wigrus był trochę szybciej, to bym teraz nie miał Wigry... :F




Kolejny rower to w dosłownym znaczeniu trupek ze złomu, czyli Karat z '71, któremu ktoś wyrządził krzywdę bestialsko malując farbą do płotów i barbarzyńsko wgniatając błotniki. Spod niechlujnie nałożonej powłoki niebieskiego ohydztwa przebija piękny oryginalny czerwony lakier.




I najnowszy łup - kupiona w piątek na złomie rama do Kowalewo Gila z 1993. Lakier naprawdę piękny, a szkoda mi było żeby tak leżała w garażu więc założyłem takie części, jakie akurat były stawiając na lekki tuning wizualny częściami z różnych lat i rowerów. Ale i tak to tylko na szybko, bez przykręcania - zostanie przywrócony do oryginału a dalej to się zobaczy.



Kolejny z cyklu "potworki na główce ramy" Big Grin

I teraz najlepsze. Radziecka Venta z roku niewiadomego. Zachowana dosłownie w stanie magazynowym, nigdzie nie ma śladów zużycia, nawet opony mają nadlewy gumy. Na ramie tylko gdzieniegdzie lekkie otarcia od przechowywania. Rower trochę podobny do Trampa albo dueta - rozkłada się na dwie osobne części. Ogólnie piękny, ale nie miałem jeszcze okazji pojeździć, bo prawie cały czas wilgotno a na drogach wciąż stan zasolenia kilkukrotnie przekracza stan w morzu martwym. Ramę ma dziwnie długą i ciekawe mocowanie odblasku tylnego.








I jak, mogą być? Smile
28-02-2016 23:58:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemi998 Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 5,105
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd: Romet Komar
Post: #195
RE: Moje rowery
Zakupy jak zawsze na wysokim poziomie ok Czekam na fotki z renowacji karata i kompletowania waganta. Big Grin

Moje Maszyny:
komar 2352
Romet Polo
Sprzedane:
Romet 50 t-1
Romet ogar 205
Jawa kaczka
komar 2330
29-02-2016 00:46:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 305
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 264
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1480
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 66
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1665
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 554
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10807
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 669
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 195
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16419
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 170

Reklama