Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
silnik simsona s50 w ogarze 205
Autor Wiadomość
Mikiss21 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: Michał
Skąd: Paczków
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
silnik simsona s50 w ogarze 205
Witam , tematów podobnych było już sporo , a więc od dawna nad tym myślałem , ale postanowiłem podjąć większe kroki niż tylko gdybanie . Chcę kupić silnik od simsona s50 (nie piszcie że lepiej kupić 4 biegowy lub 3 z simsona s51 [koszty większe niż cena romet] więc s50) . Chciałbym się dowiedzieć jak z zamocowaniem tego silniczka wiem że trzeba przyciąć górną tuleje karterów , wiem również że bez wachacza z ogara 200 sie nie obejdzie , ale nwm co z hamulcem tylnym ? Simson ma zębatke zdawczą z praej a romet z lewej . Jak macie jakie pomysły co dohamulca i wiecie dokładnie jak dokłanie z mocowaniem silnika piszczcie . A i uprzedzam komenty "zostaw ogara w oryginale i kup sobie simsona , anie będziesz bawił sie w wiejski tunnig" Postanowiłem to zrobić ponieważ
-ogar jest bez papierów na tzw. "pola"
- i tak oryginalny zbytnio nie jest (rama 2 razy spawana , zbiornik inny , silnik z komara 3 z biegami w manetce , mimo że po remoncie to v-max 35)
01-11-2013 12:33:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Conqeror Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 354
Imię: Marcin
Skąd: Ozo
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: silnik simsona s50 w ogarze 205
Tam sie żadnych tulejek nie przycina. Trzeba dociać karter ale wtedy zrobisz w nim dziure, chyba że sprobujesz z 2 stron

Oferuje:
- przeróbki cylindrów od 40 pln
- tulejowanie cylindrów
- inne usprawnienia, łącznie ze spawaniem alu, toczeniem, szlifem itp

Dobrze i solidnie, 7 lat doświadczenia
02-11-2013 01:01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stasiek Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 274
Imię: Kamil
Skąd: Mazowieckie
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: silnik simsona s50 w ogarze 205
(01-11-2013 12:33:49)Mikiss21 napisał(a):  Witam , tematów podobnych było już sporo , a więc od dawna nad tym myślałem , ale postanowiłem podjąć większe kroki niż tylko gdybanie . Chcę kupić silnik od simsona s50 (nie piszcie że lepiej kupić 4 biegowy lub 3 z simsona s51 [koszty większe niż cena romet] więc s50) . Chciałbym się dowiedzieć jak z zamocowaniem tego silniczka wiem że trzeba przyciąć górną tuleje karterów , wiem również że bez wachacza z ogara 200 sie nie obejdzie , ale nwm co z hamulcem tylnym ? Simson ma zębatke zdawczą z praej a romet z lewej . Jak macie jakie pomysły co dohamulca i wiecie dokładnie jak dokłanie z mocowaniem silnika piszczcie . A i uprzedzam komenty "zostaw ogara w oryginale i kup sobie simsona , anie będziesz bawił sie w wiejski tunnig" Postanowiłem to zrobić ponieważ
-ogar jest bez papierów na tzw. "pola"
- i tak oryginalny zbytnio nie jest (rama 2 razy spawana , zbiornik inny , silnik z komara 3 z biegami w manetce , mimo że po remoncie to v-max 35)

Nie wiem czy pomyślałeś o tym co napisałeś :F . Wahacz od ogara 200+ koło i już masz hamulec I Zębatkę W ogarze 200 zębatka jest tak jak w simku po prawej stronie ...

(Dzisiaj 08:56:44)Boszu napisał(a): Ale z racji ogromu wieś tuningu... No nie ma co mówić!
02-11-2013 11:17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mikiss21 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 277
Imię: Michał
Skąd: Paczków
Pojazd: Romet Pony
Post: #4
RE: silnik simsona s50 w ogarze 205
(02-11-2013 11:17:32)Stasiek napisał(a):  
(01-11-2013 12:33:49)Mikiss21 napisał(a):  Witam , tematów podobnych było już sporo , a więc od dawna nad tym myślałem , ale postanowiłem podjąć większe kroki niż tylko gdybanie . Chcę kupić silnik od simsona s50 (nie piszcie że lepiej kupić 4 biegowy lub 3 z simsona s51 [koszty większe niż cena romet] więc s50) . Chciałbym się dowiedzieć jak z zamocowaniem tego silniczka wiem że trzeba przyciąć górną tuleje karterów , wiem również że bez wachacza z ogara 200 sie nie obejdzie , ale nwm co z hamulcem tylnym ? Simson ma zębatke zdawczą z praej a romet z lewej . Jak macie jakie pomysły co dohamulca i wiecie dokładnie jak dokłanie z mocowaniem silnika piszczcie . A i uprzedzam komenty "zostaw ogara w oryginale i kup sobie simsona , anie będziesz bawił sie w wiejski tunnig" Postanowiłem to zrobić ponieważ
-ogar jest bez papierów na tzw. "pola"
- i tak oryginalny zbytnio nie jest (rama 2 razy spawana , zbiornik inny , silnik z komara 3 z biegami w manetce , mimo że po remoncie to v-max 35)

Nie wiem czy pomyślałeś o tym co napisałeś :F . Wahacz od ogara 200+ koło i już masz hamulec I Zębatkę W ogarze 200 zębatka jest tak jak w simku po prawej stronie ...

Dobra ale mechanizm hamulca w 200 przechodził przez rame więc sam wachacz by nie wystarczył , trzeba by było jakąś rurkę przyspawać do ramy 205
03-11-2013 13:29:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szopen45 Offline
060 POWER!
*


Liczba postów: 1,424
Imię: Patryk
Skąd: RJS
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: silnik simsona s50 w ogarze 205
(03-11-2013 13:29:29)Mikiss21 napisał(a):  
(02-11-2013 11:17:32)Stasiek napisał(a):  
(01-11-2013 12:33:49)Mikiss21 napisał(a):  Witam , tematów podobnych było już sporo , a więc od dawna nad tym myślałem , ale postanowiłem podjąć większe kroki niż tylko gdybanie . Chcę kupić silnik od simsona s50 (nie piszcie że lepiej kupić 4 biegowy lub 3 z simsona s51 [koszty większe niż cena romet] więc s50) . Chciałbym się dowiedzieć jak z zamocowaniem tego silniczka wiem że trzeba przyciąć górną tuleje karterów , wiem również że bez wachacza z ogara 200 sie nie obejdzie , ale nwm co z hamulcem tylnym ? Simson ma zębatke zdawczą z praej a romet z lewej . Jak macie jakie pomysły co dohamulca i wiecie dokładnie jak dokłanie z mocowaniem silnika piszczcie . A i uprzedzam komenty "zostaw ogara w oryginale i kup sobie simsona , anie będziesz bawił sie w wiejski tunnig" Postanowiłem to zrobić ponieważ
-ogar jest bez papierów na tzw. "pola"
- i tak oryginalny zbytnio nie jest (rama 2 razy spawana , zbiornik inny , silnik z komara 3 z biegami w manetce , mimo że po remoncie to v-max 35)

Nie wiem czy pomyślałeś o tym co napisałeś :F . Wahacz od ogara 200+ koło i już masz hamulec I Zębatkę W ogarze 200 zębatka jest tak jak w simku po prawej stronie ...

Dobra ale mechanizm hamulca w 200 przechodził przez rame więc sam wachacz by nie wystarczył , trzeba by było jakąś rurkę przyspawać do ramy 205

ściągasz stopke i już masz Wink
03-11-2013 13:36:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
[Wiki] Romet 50-T-1 (2370...
Ostatni post: karol2008
Dzisiaj 01:43:59
» Odpowiedzi: 86
» Wyświetleń: 122531
Romet Ogar 205 - Historia...
Ostatni post: romek
Wczoraj 16:56:07
» Odpowiedzi: 18
» Wyświetleń: 393
Ogar 200 kompresja
Ostatni post: grz3513k
05-06-2026 18:04:25
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 154
Motorynka problem ze sprz...
Ostatni post: Jakub.200
05-06-2026 12:53:06
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 293
Automat zmiany biegów 019
Ostatni post: Amator023
05-06-2026 10:05:32
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 277
Polo-luxy i ich wyposażen...
Ostatni post: Kierownik złomowca
05-06-2026 00:05:37
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 91
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: romek
04-06-2026 21:16:09
» Odpowiedzi: 42
» Wyświetleń: 24898
CC700 Young 98' a.k.a.Mło...
Ostatni post: romek
04-06-2026 20:54:20
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 166
Silnik przerywa na wysoki...
Ostatni post: romek
04-06-2026 20:14:23
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 159
Początkujący Karat-eka
Ostatni post: Darbo
04-06-2026 12:59:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 96
Zakup 50t1
Ostatni post: Frytka
03-06-2026 15:13:44
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 431
Problem skrzynia Romet50t...
Ostatni post: vezuuu
30-05-2026 18:29:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1445
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
27-05-2026 18:12:50
» Odpowiedzi: 503
» Wyświetleń: 291104
Pomocy
Ostatni post: krystian276
27-05-2026 18:10:53
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 219
Sprzęgło Dezamet 019-prob...
Ostatni post: Kacperek_77u
26-05-2026 14:49:36
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 338

Reklama