Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wigry UNIVERSAL
Autor Wiadomość
BROVAREK Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Jakub Chmiel
Skąd: Pogwizdów
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Wigry UNIVERSAL
Ostatnio wyciągnąłem z szopki babci rower Wigry UNIVERSAL. Niedługo będzie jeździł bo muszę napompować opony i go przewieść do domu. Ktoś mi coś powie o tym rowerze? Kolega ma Wigry 3 i mówi że ten mój jest lepszy od jego roweruSmile
28-02-2026 22:18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Wojtas29 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 39
Imię: Wojtek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Wigry UNIVERSAL
Siema, ja ostatnio buduje wigry 2 universal, więc siedzę trochę w tym temacie. Tu masz informacje, które pozwolą ci stwierdzić z czym masz do czynienia, bo po wpisie za dużo nie wiadomoPytanie czy ma przerzutki jeśli tak, to jest to eksportowy i był kupiony zapewne w pewexie, jeśli nie ma, to jest to odrzut z eksportu, czyli rama z naklejkami univer.sal na krajowych częściach sprzedawana normalnie jak każdy inny wigry. Jeśli masz taką główkę ramy, jak twój kolega w wigry 3 to masz wigry 3 universal, a jeśli jest krótsza to masz wigry 1/2 universal, poza tym wigry 2 i 3 różniły się zawiasem, ale zdarzały się, co prawda rzadko, ale były trójki na zawiasach z dwójek i na odwrót, ale to rzadkość. Numer ramy możesz znaleźć na zawiasie bo tam jest wybity. Wigry universal były produkowane krócej niż wigry ogółem, bo weszły na rynek razem z wigry 2 w 1975 roku(z tego co wiem, bo nie widziałem jeszcze univeersala z 1974, a wigry 1 z 1973 to już na pewno tylko krajowe wychodziły.) W każdym razie były dwa rodzaje naklejek późniejsze i wcześniejsze. Przerzutki, które występowały w tych rowerach, to sturmey archer i shimano 333/ 3 speed. Jeśli masz shimano i masz na piaście na pis 333 to jest to wcześniejszy typ piasty, a jeśli 3 speed to jest to późniejszy egzemplarz, piasty te różniły się tylko nazwą. Po za tym te rowery miewały chromowane osłony typu pistolet, jeśli masz taką osłonę, przerzutki i lakier metalik to masz niezłego farta bo taki wigry w bardzo ładnym stanie jest warty jakieś 1500zł, bez lakieru metalik na takim wyposarzeniu jest warty ok. 1300, natomiast w wariancie z odrzut jest warty między 500, a 850 zł, chociaż kolega ostatnio sprzedawał takiego w bardzo ładnym stanie, bordo metalik za 850 potem zszedł z ceny na 500 albo 450 i i tak nikt go nie brał, chociaż teraz chyba już go sprzedał nie wiem zaa ile. Jeśli planujesz jeździć na nim, co osobiście polecam, bo jest to jeden z najwygodniejszych składaków rometa do jazdy na daily, to jeśl masz białe opony to polecam zdjąć i założyć czarne lub jakieś współczesne opony, bo stomile z białym bokiem mają wartość ok.150-200zł, to samo muszę zrobić w moim polo luxie, tyle że w polo luxie jest x tyłu opona 20 x 2.125 warta ze 300zł, bo też chce na nim jeździć. Chyba że chcesz zniszczyć rzadką część, bo i takie przypadki widywałem. Jak go ogarniesz wypolerujesz itd to wstaw zdjęcie na forum, bo jestem ciekaw jak wygląda

ale, żem się rozpisałSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2026 11:13:41 przez Wojtas29.)
02-03-2026 11:11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BROVAREK Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Jakub Chmiel
Skąd: Pogwizdów
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Wigry UNIVERSAL
(02-03-2026 11:11:25)Wojtas29 napisał(a):  Siema, ja ostatnio buduje wigry 2 universal, więc siedzę trochę w tym temacie. Tu masz informacje, które pozwolą ci stwierdzić z czym masz do czynienia, bo po wpisie za dużo nie wiadomoPytanie czy ma przerzutki jeśli tak, to jest to eksportowy i był kupiony zapewne w pewexie, jeśli nie ma, to jest to odrzut z eksportu, czyli rama z naklejkami univer.sal na krajowych częściach sprzedawana normalnie jak każdy inny wigry. Jeśli masz taką główkę ramy, jak twój kolega w wigry 3 to masz wigry 3 universal, a jeśli jest krótsza to masz wigry 1/2 universal, poza tym wigry 2 i 3 różniły się zawiasem, ale zdarzały się, co prawda rzadko, ale były trójki na zawiasach z dwójek i na odwrót, ale to rzadkość. Numer ramy możesz znaleźć na zawiasie bo tam jest wybity. Wigry universal były produkowane krócej niż wigry ogółem, bo weszły na rynek razem z wigry 2 w 1975 roku(z tego co wiem, bo nie widziałem jeszcze univeersala z 1974, a wigry 1 z 1973 to już na pewno tylko krajowe wychodziły.) W każdym razie były dwa rodzaje naklejek późniejsze i wcześniejsze. Przerzutki, które występowały w tych rowerach, to sturmey archer i shimano 333/ 3 speed. Jeśli masz shimano i masz na piaście na pis 333 to jest to wcześniejszy typ piasty, a jeśli 3 speed to jest to późniejszy egzemplarz, piasty te różniły się tylko nazwą. Po za tym te rowery miewały chromowane osłony typu pistolet, jeśli masz taką osłonę, przerzutki i lakier metalik to masz niezłego farta bo taki wigry w bardzo ładnym stanie jest warty jakieś 1500zł, bez lakieru metalik na takim wyposarzeniu jest warty ok. 1300, natomiast w wariancie z odrzut jest warty między 500, a 850 zł, chociaż kolega ostatnio sprzedawał takiego w bardzo ładnym stanie, bordo metalik za 850 potem zszedł z ceny na 500 albo 450 i i tak nikt go nie brał, chociaż teraz chyba już go sprzedał nie wiem zaa ile. Jeśli planujesz jeździć na nim, co osobiście polecam, bo jest to jeden z najwygodniejszych składaków rometa do jazdy na daily, to jeśl masz białe opony to polecam zdjąć i założyć czarne lub jakieś współczesne opony, bo stomile z białym bokiem mają wartość ok.150-200zł, to samo muszę zrobić w moim polo luxie, tyle że w polo luxie jest x tyłu opona 20 x 2.125 warta ze 300zł, bo też chce na nim jeździć. Chyba że chcesz zniszczyć rzadką część, bo i takie przypadki widywałem. Jak go ogarniesz wypolerujesz itd to wstaw zdjęcie na forum, bo jestem ciekaw jak wygląda

ale, żem się rozpisałSmile
04-03-2026 22:57:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Dzisiaj 12:36:40
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 12
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 408
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34290
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2933
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 34
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 72
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 208
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 155
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 416
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 314
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 630
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 227
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6394

Reklama