Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze Wigry 3
Autor Wiadomość
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #1
Pierwsze Wigry 3
Witam wszystkich Rometowców jako że to mój pierwszy post na tym zacnym forum! Big Grin
Na dzisiejszej wyprawie złomowej (zazwyczaj wybierałem się po jakieś stare radyjka Unitry, części do Poloneza, czy różne ciekawe graty) przypadkiem na stercie rowerków dziecięcych (gdzie zazwyczaj nie zaglądałem, bo 16" nie zachęca przy moim wzroście Tongue ) rzuciły mi się w oczy charakterystyczne kształty Wigrów. Po wydobyciu go spośród zaplątanych kierownic wyglądał jak na zdjęciu, były to oczywiście Wigry 3 - według zawiasu rocznik '77.
   
Lakier mocno spłowiały - wymagający wielu zaprawek, kompletność nawet niezła. Dokładnie obejrzałem newralgiczne punkty ramy wokół zawiasu, główki i "trójkąta" tylnego. Rama okazała się prosta, całkiem zdrowa, bez widocznych pęknięć, czy śladów spawania - udało się nawet rozruszać dźwignię i złożyć go w pół Cool
Zamieniłem siodło na białe "Romet" z pobliskiego Reksia (Gdyby ktoś z okolic Krosna reflektował na ratowanie Reksia to mogę podać namiary na tą miejscówkę), gdyż czarne Mertens z tych Wigrów było całkowicie spękane i podarte.
   
Z bezkołowych resztek Jubilata kawałek dalej pozyskałem też niepopękaną, białą osłonę łańcucha i dekielek do schowka. Brakuje klosza tylnej i przedniej lampki, pedały są jakieś plastikowe współczesne. Najgorszym mankamentem jest pęknięte mocowanie bagażnika - widoczne na zdjęciu:
   
Po niedługich, lecz treściwych negocjacjach cena została dobita na pułapie 60 PLNów - myślę, że jak na dzisiejsze realia nie przepłaciłem za bardzo Wink
   
Całość oczywiście została przewieziona - raczej nie inaczej - Polonezem Cool
   
Planowane zabiegi na najbliższy czas to ogarnięcie mechaniczne, wizualne doprowadzenie chromów/aluminium i ramy do ładu (chciałbym zachować to co zostało z oryginalnego lakieru, ratując się jedynie zaprawkami, ale zobaczymy co wyjdzie w praniu, nie wykluczam malowania całości). Postaram się robić jak najwięcej zabiegów sam - dotychczas w sezonie letnim często używałem i serwisowałem sam dla siebie - z użyciem świetnych Rometowskich kluczy płaskich - Rometa Alkę (od nowości w rodzinie, kiedyś opiszę go jeszcze w innym temacie!).
Fachowców od kompletacji wyposażenia proszę o uwagi co i jak być powinno (sam domyślam się, że ten rocznik raczej nie powinien mieć tej przedniej okrągłej lampki, a raczej białą prostokątną - ktoś mnie utwierdzi w tym przekonaniu?), szczególnie apropos bagażnika - w tym roczniku powinien on być chromowany, czy gdy zdobędę inny lakierowany też nikt mnie nie zlinczuje? Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020 18:22:30 przez MAT_ZAJ.)
16-09-2020 18:13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo MAT_ZAJ za ten post.
Reklama
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Pierwsze Wigry 3
No więc tak, fajny rowerek ale jak wiadomo lata robią swoje.
Chyba największym problemem tutaj powłoka lakiernicza, mimo to na twoim miejscu nie malowałbym go, a po prostu doczyścił oryginalny lakier.
Jeśli chodzi o kąpletność to nawet ok, ciężko może być tylko z dostaniem chromowanego bagażnika.
Brakuje mu (całkiem niewiele mu brakuje tak przy okazji Smile ) : Oryginalnych pedałów (te które ma obecnie zamontowane pochodzą z rometa kowalewo), oryginalnej lampki (biała, "kwadratowa"), rączek/gripów i reszty tylnej lampy.
Roweru tylko pogratulować, wczesny Wigry 3 (z nie do końca łysymi oponami z białym bokiem), takie jak ten to rzadkość!
Rower najprawdopodobniej z drugiego rocznika produkcji Wigry 3.
Wcześniej na forum też był podobny, wręcz identyczny (patrz) : http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=37529

Jeszcze raz gratuluje roweru i powodzenia w serwisowaniu go i dokupowaniu do niego części.

PS: czy to siodełko czarne zostawiłeś? (bo to chyba oryginał)
(błagam, tylko go nie maluj...)

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020 19:02:39 przez WD40.)
16-09-2020 19:02:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Pierwsze Wigry 3
(16-09-2020 19:02:02)WD40 napisał(a):  No więc tak, fajny rowerek ale jak wiadomo lata robią swoje.
Chyba największym problemem tutaj powłoka lakiernicza, mimo to na twoim miejscu nie malowałbym go, a po prostu doczyścił oryginalny lakier.
Jeśli chodzi o kąpletność to nawet ok, ciężko może być tylko z dostaniem chromowanego bagażnika.
Brakuje mu (całkiem niewiele mu brakuje tak przy okazji Smile ) : Oryginalnych pedałów (te które ma obecnie zamontowane pochodzą z rometa kowalewo), oryginalnej lampki (biała, "kwadratowa"), rączek/gripów i reszty tylnej lampy.
Roweru tylko pogratulować, wczesny Wigry 3 (z nie do końca łysymi oponami z białym bokiem), takie jak ten to rzadkość!
Rower najprawdopodobniej z drugiego rocznika produkcji Wigry 3.
Wcześniej na forum też był podobny, wręcz identyczny (patrz) : http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=37529

Jeszcze raz gratuluje roweru i powodzenia w serwisowaniu go i dokupowaniu do niego części.

PS: czy to siodełko czarne zostawiłeś? (bo to chyba oryginał)
(błagam, tylko go nie maluj...)

Chcę zachować jak najwięcej oryginalne malowanie na ile się tylko da. Zaprawki jednak są konieczne, bo pod każdym odpryskiem i zadrapaniem pojawia się ruda..
Rączki/gripy fakt, jakieś gumowe współczesne są na nim, mam zachomikowane nówki Rometowskie, które dawno temu udało mi się kupić jeszcze z myślą o Alce Tongue
Rower ogólnie nie wygląda na jakiś strasznie wyeksploatowany, więcej szkody zrobiło mu prawdopodobnie długotrwałe stanie na zewnątrz i słońce, które wyblakło lakier i naklejki.
Lampka kwadratowa powiadasz - biała, czy z górą w chromie? Mocowana tutaj na główce ramy, czy na dolnej śrubie przy widelcu?
Dzięki za gratulacje, sam jestem dumny z trafienia całkowitym przypadkiem takiej sztuki Big Grin

P.S. Czarne siodełko Mertens niestety zostawiłem na złomie, miało skorodowany stelaż schowka, wyprutą dziurę z lewej strony i było całe spękane (prawdopodobnie znów od słońca), żeby mieć jako takie nadające się do czegoś pozwoliłem sobie ograbić Reksia z tego białego. W razie chęci powrotu do oryginału raczej nie problem je zdobyć - białe wydaje się nawet rzadsze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020 19:23:05 przez MAT_ZAJ.)
16-09-2020 19:20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Pierwsze Wigry 3
(16-09-2020 19:20:03)MAT_ZAJ napisał(a):  
(16-09-2020 19:02:02)WD40 napisał(a):  No więc tak, fajny rowerek ale jak wiadomo lata robią swoje.
Chyba największym problemem tutaj powłoka lakiernicza, mimo to na twoim miejscu nie malowałbym go, a po prostu doczyścił oryginalny lakier.
Jeśli chodzi o kąpletność to nawet ok, ciężko może być tylko z dostaniem chromowanego bagażnika.
Brakuje mu (całkiem niewiele mu brakuje tak przy okazji Smile ) : Oryginalnych pedałów (te które ma obecnie zamontowane pochodzą z rometa kowalewo), oryginalnej lampki (biała, "kwadratowa"), rączek/gripów i reszty tylnej lampy.
Roweru tylko pogratulować, wczesny Wigry 3 (z nie do końca łysymi oponami z białym bokiem), takie jak ten to rzadkość!
Rower najprawdopodobniej z drugiego rocznika produkcji Wigry 3.
Wcześniej na forum też był podobny, wręcz identyczny (patrz) : http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=37529

Jeszcze raz gratuluje roweru i powodzenia w serwisowaniu go i dokupowaniu do niego części.

PS: czy to siodełko czarne zostawiłeś? (bo to chyba oryginał)
(błagam, tylko go nie maluj...)

Chcę zachować jak najwięcej oryginalne malowanie na ile się tylko da. Zaprawki jednak są konieczne, bo pod każdym odpryskiem i zadrapaniem pojawia się ruda..
Rączki/gripy fakt, jakieś gumowe współczesne są na nim, mam zachomikowane nówki Rometowskie, które dawno temu udało mi się kupić jeszcze z myślą o Alce Tongue
Rower ogólnie nie wygląda na jakiś strasznie wyeksploatowany, więcej szkody zrobiło mu prawdopodobnie długotrwałe stanie na zewnątrz i słońce, które wyblakło lakier i naklejki.
Lampka kwadratowa powiadasz - biała, czy z górą w chromie? Mocowana tutaj na główce ramy, czy na dolnej śrubie przy widelcu?
Dzięki za gratulacje, sam jestem dumny z trafienia całkowitym przypadkiem takiej sztuki Big Grin

P.S. Czarne siodełko Mertens niestety zostawiłem na złomie, miało skorodowany stelaż schowka, wyprutą dziurę z lewej strony i było całe spękane (prawdopodobnie znów od słońca), żeby mieć jako takie nadające się do czegoś pozwoliłem sobie ograbić Reksia z tego białego. W razie chęci powrotu do oryginału raczej nie problem je zdobyć - białe wydaje się nawet rzadsze.

Lampka biała (zwykła, bez żadnych chromów), mocowana na dolnej śrubie przy widelcu.
Siodełko, mimo iż nie oryginalnie i tak pasuje chyba nawet bardziej niż oryginalne.
Akurat z zaprawkami, fakt, lepiej jednak je zrobić.
Jeśli nie uda ci się znaleźć chromowanego bagażnika, wciąż możesz spróbować je jako-tako zespawać/zadrutować bóg wie co.
Rower który bardziej stał jak jeździł, czyli taki jakie lubię.
Jeszcze raz, tylko pogratulować zakupu.

Pozdrawiam!
16-09-2020 19:32:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #5
RE: Pierwsze Wigry 3
Również gratuluję, fajna zdobycz, jedna wizyta i masz prawie kompletne Wigry, jakie i ja chciałbym mieć Smile Ten kolor jest kozacki! Pozdro, będę śledził restaurację Wink


16-09-2020 21:10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Pierwsze Wigry 3
Chyba 79 było wigry 3 bo w 77 było wigry 1 lub 2 Widać że jest w miarę kompletny. Rozbierz go odtłuść i nasmaruj go porządnie przy okazji wymień wszystkie łożyska. Osłonę białą oraz dętki kupisz na allegro więc warto kupić i założyć nowe. Pedały warto zmienić na czarne gumowe oraz przednią lampkę na białą i dać pompkę do zestawu. Sprawdź czy w narzędziówce są klucze a jak nie ma to musisz kupić bo będą ci potrzebne do rozbiórki rowerku. Widać że oponki są dobre warto je zostawić chyba że czas zrobił swoje i są popękane to je zmień. i odtłuść i nasmaruj łańcuch chyba że jest zardzewiały to warto wymienić. Ogarnij bagażnik w kolorze lub chromowany. Siodełko jest oryginalne tylko ma inny kolor. bo fabrycznie powinno być czarne.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
16-09-2020 21:51:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Pierwsze Wigry 3
(16-09-2020 21:51:50)zaz napisał(a):  Chyba 79 było wigry 3 bo w 77 było wigry 1 lub 2 Widać że jest w miarę kompletny. Rozbierz go odtłuść i nasmaruj go porządnie przy okazji wymień wszystkie łożyska. Osłonę białą oraz dętki kupisz na allegro więc warto kupić i założyć nowe. Pedały warto zmienić na czarne gumowe oraz przednią lampkę na białą i dać pompkę do zestawu. Sprawdź czy w narzędziówce są klucze a jak nie ma to musisz kupić bo będą ci potrzebne do rozbiórki rowerku. Widać że oponki są dobre warto je zostawić chyba że czas zrobił swoje i są popękane to je zmień. i odtłuść i nasmaruj łańcuch chyba że jest zardzewiały to warto wymienić. Ogarnij bagażnik w kolorze lub chromowany. Siodełko jest oryginalne tylko ma inny kolor. bo fabrycznie powinno być czarne.

Siodełko, MAT_ZAJ już mówił że wymienił je na Rometowskie tylko że białe (na późniejszych zdjęciach widać), może i nie jest takie jakie było w oryginale ale i tak pasuje więc nie ma co sobie już tym głowy zawracać i drążyć tematu siodełka.
Akurat łańcuch chyba też został już przez niego wymieniony, na wcześniejszych zdjęciach był pordzewiały.
A klucze, no fakt.
Tak czy siak, fajne i dość kompletne Wigry 3 z wczesnych lat.

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020 22:39:00 przez WD40.)
16-09-2020 22:35:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Pierwsze Wigry 3
(16-09-2020 21:51:50)zaz napisał(a):  Chyba 79 było wigry 3 bo w 77 było wigry 1 lub 2 Widać że jest w miarę kompletny. Rozbierz go odtłuść i nasmaruj go porządnie przy okazji wymień wszystkie łożyska. Osłonę białą oraz dętki kupisz na allegro więc warto kupić i założyć nowe. Pedały warto zmienić na czarne gumowe oraz przednią lampkę na białą i dać pompkę do zestawu. Sprawdź czy w narzędziówce są klucze a jak nie ma to musisz kupić bo będą ci potrzebne do rozbiórki rowerku. Widać że oponki są dobre warto je zostawić chyba że czas zrobił swoje i są popękane to je zmień. i odtłuść i nasmaruj łańcuch chyba że jest zardzewiały to warto wymienić. Ogarnij bagażnik w kolorze lub chromowany. Siodełko jest oryginalne tylko ma inny kolor. bo fabrycznie powinno być czarne.

Jestem pewien, że to '77 - dwie pierwsze cyfry numeru na zawiasie, jutro zrobię i dodam tutaj zdjęcie. Poza tym z czego zdążyłem już się dowiedzieć wynika, że chromowany bagażnik jest cechą charakterystyczną właśnie tego rocznika.
(Nie wiem czy to też typowa cecha jakiegoś roku, ale dzwonek też jest jeszcze z metalowym, a nie plastikowym jak późniejsze przyciskiem)
Osłonę też już mam całą, podobnie jak dekielek narzędziówki, nie było go, więc i kluczy nie było, ale mam cały ich zestaw od Rometa Alka (i jeszcze parę ruskich Tongue)- wystarczy uważnie czytać Wink
Jutro wybiorę się na jeszcze inny złomowiec w poszukiwaniu zastępczego bagażnika, oryginalny chromowany oczywiście zachowam i ewentualnie spróbuję go zaspawać i zabezpieczyć w tym miejscu.

(16-09-2020 22:35:35)WD40 napisał(a):  Siodełko, MAT_ZAJ już mówił że wymienił je na Rometowskie tylko że białe (na późniejszych zdjęciach widać), może i nie jest takie jakie było w oryginale ale i tak pasuje więc nie ma co sobie już tym głowy zawracać i drążyć tematu siodełka.
Akurat łańcuch chyba też został już przez niego wymieniony, na wcześniejszych zdjęciach był pordzewiały.
A klucze, no fakt.
Tak czy siak, fajne i dość kompletne Wigry 3 z wczesnych lat.
To siodełko niewiele różni się kształtem od oryginalnego czarnego Mertesnsa, a on był cały spękany, więc z dwojga złego wolałem mieć białe w przyzwoitym stanie. Wszystkie zdjęcia są na świeżo jeszcze ze skupu, nie zdążyłem niczego przy rowerku wymienić - kolor rdzawy, bądź nie łańcucha to tylko kwestia światła Big Grin
16-09-2020 22:52:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Pierwsze Wigry 3
Siodełko jak dla mnie git, nie trzeba wymieniać, jak już wspomniałem: pasuje jakie jest.
Łańcuch, jednak magia światła działa cuda, tak samo jak wyobraźnia. Tongue
Uważaj tylko żeby się nie skończyło na "1200zł za remont". krejzi (taki żarcik)

Dobranoc. Sleepy

Pozdrawiam!
16-09-2020 23:08:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Pierwsze Wigry 3
Bardzo dobry zakup! Rowerek wcale nie taki pospolity, pierwsza seria Wigry 3-
W dodatku we wczesnym roczniku! Na zdjęciu widoczne jego pełne oryginalne wyposażenie (Jedynie oprócz lusterka, je można było sobie dokupić Wink )
.

Powodzenia w pracach! Smile
17-09-2020 15:47:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo RaszkoV za ten post.
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Pierwsze Wigry 3
(17-09-2020 15:47:34)RaszkoV napisał(a):  Bardzo dobry zakup! Rowerek wcale nie taki pospolity, pierwsza seria Wigry 3-
W dodatku we wczesnym roczniku! Na zdjęciu widoczne jego pełne oryginalne wyposażenie (Jedynie oprócz lusterka, je można było sobie dokupić Wink )
.

Powodzenia w pracach! Smile

Dzięki, czyli z tego prospektowego zdjęcia wychodzi na to, że lampka jednak z górą w chromie, biały dół.
Załączam zdjęcie numerów z zawiasu dla kolegów kronikarzy-archiwistów lubujących się w zliczaniu zachowanych egzemplarzy '77 Cool
   
77 • 284668
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2020 17:18:55 przez MAT_ZAJ.)
17-09-2020 17:14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Pierwsze Wigry 3
(17-09-2020 17:14:46)MAT_ZAJ napisał(a):  
(17-09-2020 15:47:34)RaszkoV napisał(a):  Bardzo dobry zakup! Rowerek wcale nie taki pospolity, pierwsza seria Wigry 3-
W dodatku we wczesnym roczniku! Na zdjęciu widoczne jego pełne oryginalne wyposażenie (Jedynie oprócz lusterka, je można było sobie dokupić Wink )
.

Powodzenia w pracach! Smile

Dzięki, czyli z tego prospektowego zdjęcia wychodzi na to, że lampka jednak z górą w chromie, biały dół.
Załączam zdjęcie numerów z zawiasu dla kolegów kronikarzy-archiwistów lubujących się w zliczaniu zachowanych egzemplarzy '77 Cool

77 • 284668

Jeśli chodzi o lampkę to różnie bywa, w jednych egzemplarzach była biała, w drugich z chromowaną górną częścią.
Więc to jaka będzie twoja lampka zależy tylko od twojego gustu.
Jeśli chodzi o pompkę to też możesz ją dodać ale rzadko kiedy ktoś faktycznie je woził, cóż, jeśli miałbyś przebitego flaka to za wiele raczej ci ona nie pomoże.

PS: Coś mi się wydaje że egzemplarze których używano do zdjęć i potem do reklam/katalogów miały jednak nieco bogatsze wyposażenie żeby łatwiej było skusić potencjalnego nabywce...
(Odblaski to też opcjonalne wyposażenie)

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2020 17:26:37 przez WD40.)
17-09-2020 17:22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Pierwsze Wigry 3
Otóż nie, w przypadku pierwszej serii (a szczególnie 77-8) Wigry trójki sprawa wyglądała nieco inaczej. Tutaj praktycznie zawsze występowała konfiguracja tego lakieru, z chromowanym bagażnikiem i z chromowaną górą lampy. Charakterystyczne także były odblaski, fabrycznie (!) na przodzie pomarańczowy, na tyle czerwony. Ot taka ciekawostka dotycząca pierwszej serii Wigry 3 Wink
17-09-2020 21:33:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo RaszkoV za ten post.
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: Pierwsze Wigry 3
(17-09-2020 21:33:11)RaszkoV napisał(a):  Otóż nie, w przypadku pierwszej serii (a szczególnie 77-8) Wigry trójki sprawa wyglądała nieco inaczej. Tutaj praktycznie zawsze występowała konfiguracja tego lakieru, z chromowanym bagażnikiem i z chromowaną górą lampy. Charakterystyczne także były odblaski, fabrycznie (!) na przodzie pomarańczowy, na tyle czerwony. Ot taka ciekawostka dotycząca pierwszej serii Wigry 3 Wink

A to ciekawe, czyli te pierwsze Wigry 3 były wyposażane na bogato.
Niestety na początku lat 80-tych się to skończyło...

Pozdrawiam!
17-09-2020 21:36:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Pierwsze Wigry 3
(17-09-2020 21:33:11)RaszkoV napisał(a):  Otóż nie, w przypadku pierwszej serii (a szczególnie 77-8) Wigry trójki sprawa wyglądała nieco inaczej. Tutaj praktycznie zawsze występowała konfiguracja tego lakieru, z chromowanym bagażnikiem i z chromowaną górą lampy. Charakterystyczne także były odblaski, fabrycznie (!) na przodzie pomarańczowy, na tyle czerwony. Ot taka ciekawostka dotycząca pierwszej serii Wigry 3 Wink

Dzięki! Za takie konkrety stawiam piwo ok
Czyli celujemy z renowacją w taką właśnie prospektówkę.
Co do lakieru - w wątku forumowym: http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=22692 zdjęcie od Niebieski Jasny - F610 niestety wygasło, a to pod Niebieski morski - L47 wygląda dość podobnie:
   
Dla pewności porównałem to z kolorami z palety FSO:
- F610:
   
- L47 (ten L47 wygląda znacznie ciemniej niż L47 z forumowej palety Wigrów..)
   
Tak więc moje Wigry (biorąc też pod uwagę rocznik '77) to raczej F610 jak rozumiem. Proszę tak czy tak bardziej doświadczonych w temacie kolegów o upewnienie mnie Big Grin
17-09-2020 22:02:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 15
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53780
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 549
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165749
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama