Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
[FAQ] Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko.
Autor Wiadomość
Kacperek_77u Offline
kupie części do 50T1!
*


Liczba postów: 38
Imię: Kacper
Skąd: Podkarpackie
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #76
RE: [FAQ] Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko.
(14-06-2014 16:18:51)Tomasso94 napisał(a):  Zbiór wszystkich informacji i pytań przewijających się co jakiś czas przez forum, dotyczących rejestracji i wszystkiego co wokół niej się kręci. Artykuł będzie na bieżąco uzupełniany.

AKTUALNY CENNIK OPŁAT

Dowód rejestracyjny 56-76 AB-12-34

Czyli potocznie dwuliterówki. Taka forma dowodu świadczy o tym że pojazd jest zarejestrowany, na takim dowodzie nie możemy się poruszać po drodze, jest on jak najbardziej ważny i możemy na niego spisać umowę kupna sprzedaży, również na taki papierek możemy wykupić polisę OC. Przerejestrowanie z kompletem umów i przeglądem (na kartce) nie stanowi problemu.

Nie żeby coś ale dwuliterowe tablice na motorowery były wydawane do 64 roku, potem były 6 znakowe czyli 3 litery i 3 cyfry które wydawali aż do lat 80 w niektórych miejscach!
Znam parę sztuk motorowerów które nadal na takich tablicach jeżdżą, jeżeli zależy nam na ich zachowaniu a właściciel z dowodu żyje to wystarczy się dogadać by wyrobił nowy dowód, potem jedziemy podbić przegląd, spisujemy umowę, wykupujemy oc na siebie i po prostu nie przerejestrowujemy na siebie tylko jeździmy Smile
Cytat:Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru:



Dokument wydawany kiedyś do motorowerów. Jeździć na takim nie możemy ponieważ jest nieważny do poruszania się po drodze. Jako potwierdzenie własności jest on jak najbardziej ważny, i możemy na niego spisać umowę kupna sprzedaży, również na taki papierek możemy wykupić polisę OC. Przerejestrowanie z kompletem umów i przeglądem (na kartce) nie stanowi problemu.

Czy mogę zachować starą (zieloną) tablicę rejestracyjną?

Teoretycznie musisz taką tablicę zwrócić. W praktyce możesz po prostu postąpić jak w przypadku braku tablicy rejestracyjnej, a zielony kawałek blachy lub plastiku zachować na pamiątkę. Schowaj ją tylko głęboko, i broń boże nie przykręcaj jej do motoroweru jeżdżącego po ulicy Wink

Ależ oczywiście że się da! Do 2019 roku wystarczyło po prostu nie iść do urzędu, wystarczyło wykupić oc a przeglądy robić na kartke, zresztą wszystkow cepiku teraz jest. Do niedawna można było bez płacenia kary zgłosić nabycie i pojazd z automatu w cepiku widniał już jako nasz i bez problemu mogliśmy na takiej jeździć (teraz też się da zgłosić nabycie przez gov.pl ale na umowie MUSI BYĆ UMOWA PRZED 2024 ROKIEM) a jeżeli nie chcemy kombinować z umową wstecz itd. to po prostu nic nie robimy po za wykupem oc na siebie, odkładamy w razie czego miesięcznie 100zł i po roku płacimy (o ile w ogóle przyjdzie) kara 1000zł za nie przerejestrowanie i śmigamy dalej.
Jest jeszcze patent trochę ryzykowny ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana drunk
Mianowicie kara 1000zł jest za nie złożenie WNIOSKU O REJESTRACJE. A kto powiedział że musi być pozytywny? Mianowicie jeżeli pojazd nie ma przeglądu to możemy spróbować z tej furtki przy wizycie z wydziale jeśli nam odrzucą wniosek to prosimy o pisemne potwierdzenie odmowy, dziękujemy i wychodzimy. Jeżeli po roku kara przyjdzie to odwołujemy sie od niej dołączając odmowe przyjęcia wniosku i stosowne przepisy podkreślając że kara 1000zł jest za nie złożenie WNIOSKU O REJESTRACJE który przecież złożyliście a wydział wam go odrzucił hahah

Można jeszcze próbować dopisać się jako współwłaściciel ale wątpię że starzy właściciele będą do przekonania by to zrobić Wink
26-12-2024 14:49:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: [FAQ] Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko. - Kacperek_77u - 26-12-2024 14:49:35


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 447
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 64
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 469
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34342
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 93
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 248
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 165
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 316
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 343
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 683
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 236
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama