Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ogar 200] Obudowa puszka filtra
Autor Wiadomość
Maka_91 Offline
Majsterkowicz Amator
*


Liczba postów: 483
Imię: Mateusz
Skąd: Zachodniopomorskie
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #6
RE: Obudowa puszka filtra
Hej.
Na schemacie, który wrzuciłeś widnieje to pod nazwą RURKA. Wystarczy spojrzeć na ten schemat i w zasadzie wszystko jest jasne. To jest element, którym powietrze dostaje się do obudowy filtra powietrza. Następnie przez filtr przepływa do silnika.
Nie miałem ogara i nie wiem czy ta rurka cała jest włożona do obudowy?
Moim zdaniem możesz to wyrzucić i tym nic nie popsujesz. Niemniej jednak jest to tam włożone nie bez przyczyny i bez sensu.
W ciemno obstawiam, że ta rurka wchodzi w obudowę spory kawałek. Powietrze w czasie pracy silnika płynie ta rurką z dużą szybkością że względy na jej mały przekrój. Powietrze jest rozpędzone, po czym wpada do środka tego pudełka uderzając w jego ścianki. Powoduje to to, że takie duże zanieczyszczenia - o dużej masie, siła bezwładności muszą uderzyć w ścianki obudowy filtra. I te ciężkie cząstki uderzają i się przylepiaja albo po prostu uderzają i spadają na dno.
Takie wstępne czyszczenie z najgrubszego syfu. Zawsze coś tam się wytrąci.
W ronetowskich puszkach szmerów ssania, która osłania filtr powietrza jest taka podłużna przegroda prawie po całej długości plus też rurka tylko nie okrągła a spłaszczony. Przegroda zasłania i wymusza przepływ powietrza tak jakby przez labirynt i dookoła. Rurka dochodzi do ścianki obudowy. Tworzy się latki labirynt dla powietrza. Powietrze sobie zawróci bo jest lekkie a ciężkie cząstki wypadają na zakręcie i osadzają się na tej właśnie puszcze. Jest coś takiego jak Filtr powietrza labirynt owy. Tutaj po części jest takie coś. Wykorzystany efekt jak w filtrze od środkowym. Takie wstępne oczyszczenie z grubego sortu. W romet ach jest filtr mokry i ta puszka jest w oleju i benzynie. Trawy, gruby pył i kurz się oblepiaja na ściankach. Całe czarne są w takiej mazi. W ogarze jest tam raczej sucho. Ale efekt od środkowy i labirynt wytrącają
Zawsze tam jest w środku brudno i oblepione syfem.

Krótko mówiąc jest to wlot do filtra. Jak to zasłonisz to silnik powinien gasnac. W przeciwnym wypadku znaczy to, że powietrze dostaje się też innymi dziurami. Tego nie chcemy. Powietrze ma całe wylatywać tedy i orzeokywaf di silnika przez filtr powietrza a nie gdzieś bokiem.
Jak masz dobry filtr i wszystko szczelne to nic się bez tego elementy nie stanie. Niemniej ja bym to założył. Na oewno coś to wspomaga pracę filtra. Ktoś jednak na pewno mądrzejszy nad tym się zastanawiał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2023 19:24:51 przez Maka_91.)
21-09-2023 19:17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Maka_91 za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Obudowa puszka filtra - darkowski - 21-09-2023, 13:07:51
RE: Obudowa puszka filtra - romek - 21-09-2023, 13:14:01
RE: Obudowa puszka filtra - darkowski - 21-09-2023, 13:34:00
RE: Obudowa puszka filtra - romek - 21-09-2023, 14:59:52
RE: Obudowa puszka filtra - Bob_Harley - 21-09-2023, 17:46:57
RE: Obudowa puszka filtra - Maka_91 - 21-09-2023 19:17:21
RE: Obudowa puszka filtra - tomangelo - 21-09-2023, 23:40:42
RE: Obudowa puszka filtra - łogór 200 - 22-09-2023, 07:45:42
RE: Obudowa puszka filtra - tomangelo - 22-09-2023, 22:27:12
RE: Obudowa puszka filtra - darkowski - 22-09-2023, 10:59:41
RE: Obudowa puszka filtra - łogór 200 - 22-09-2023, 12:13:26
RE: Obudowa puszka filtra - wazniak96 - 22-09-2023, 13:11:37
RE: Obudowa puszka filtra - Bob_Harley - 22-09-2023, 21:28:44
RE: Obudowa puszka filtra - romek - 22-09-2023, 23:24:45
RE: Obudowa puszka filtra - tomangelo - 23-09-2023, 00:25:39
RE: Obudowa puszka filtra - Debesta - 24-09-2023, 02:08:54
RE: Obudowa puszka filtra - darkowski - 25-09-2023, 11:41:58
RE: Obudowa puszka filtra - Debesta - 26-09-2023, 10:33:15
RE: Obudowa puszka filtra - Bob_Harley - 26-09-2023, 11:05:50


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 36
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 424
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34303
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2947
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 213
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 300
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 318
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 638
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 229
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6495

Reklama