Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksploatacja Ogara 200
Autor Wiadomość
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 256
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #34
RE: Eksploatacja Ogara 200
(31-07-2021 22:06:22)Bob_Harley napisał(a):  Wczoraj zrobiliśmy z kolegą trase 120km xD zajęło nam to 4,5h i nie było żadnych incydentów. I chyba w końcu zaczynam czuć te maszynę - trzeba dobrze sterować gazem, niestety to nie 4suw na wtrysku ze dajesz gaz a on jedzie, sadze ze najlepiej jest jak dostaje mało paliwa a dużo powietrza, jak manetka jest ledwo odkręcona to nawet pod góry sie jedzie 50kph na zebatce 12z. Rzeczywiscie tak jak mowiliscie, nie sposób go przegrzac jak sie jedzie z głową. A jeszcze jak sie robi takie postoje po 5-10min to mozna i ze 300km jednego dnia zrobić. Gorzej z tyłkiem i nadgarstkiem od kręcenia manetą xD

Zbyt uboga mieszanka powoduje wzrost temperatury spalania, więc na za małej ilości paliwa to silnik przegrzewałby się jeszcze bardziej. W przypadku czterosuwów mówi się, że "silnik albo pali paliwo, albo zawory", co odpowiada zbyt bogatej/ubogiej mieszance. Tutaj zaworów nie ma, ale nadmierna temperatura nadal jest niepożądana.

Inna rzecz, to odkręcenie manetki "aby tylko" nie powoduje że do silnika trafia mało paliwa a dużo powietrza, od tego jest gaźnik i jego regulacja by mieszanka paliwo+powietrze była optymalna niezależnie od obrotów czy stopnia otwarcia przepustnicy. Fakt, że wtrysk zrobi to dokładniej, ale sprawny gaźnik będzie utrzymywać mniej-więcej poprawny skład.

Raczej obstawiałbym tu to, że operując poprawnie manetką nie przeciążasz silnika. To są - jakby nie było - ledwo 2 konie mocy, dając w palnik na niskich obrotach dajesz silnikowi dużą porcję mieszanki, ta przy spalaniu generuje dużo ciepła które odbiera silnik, który z kolei może oddać temperaturę jedynie poprzez pęd powietrza (zależny od prędkości). A ponieważ silnik nie generuje przy tym na tyle mocy by od razu się rozpędzić, co za tym idzie zwiększyć przepływ powietrza przez żeberka oraz skrócić czas przechowywania gorących spalin wewnątrz silnika, to się grzeje. Dając mniej gazu produkujesz mniej ciepła w cylindrze, stąd silnikowi łatwiej "zarządzać" ciepłem.
01-08-2021 01:04:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo tomangelo za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2021, 22:50:18
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 25-07-2021, 23:15:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 08:57:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 11:33:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 15:46:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 17:01:17
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 17:22:20
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 17:44:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 19:04:10
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 20:21:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 20:23:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 20:58:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 23:34:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 21:21:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Dawdzio - 27-07-2021, 08:20:56
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2021, 09:16:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 10:21:34
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 11:38:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 13:14:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2021, 10:36:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 10:51:13
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 13:21:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 27-07-2021, 16:53:03
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021, 19:48:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 20:09:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021, 20:17:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 27-07-2021, 23:46:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 20:32:08
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021, 23:13:06
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 23:18:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 20:35:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 31-07-2021, 22:06:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 01-08-2021 01:04:23
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 31-07-2021, 23:38:28
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 01-08-2021, 19:14:43
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-04-2022, 20:52:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 27-04-2022, 21:24:40
RE: Eksploatacja Ogara 200 - ananas - 27-04-2022, 23:22:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 13-05-2022, 22:29:40
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 14-05-2022, 09:59:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 14-05-2022, 12:27:17
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-06-2022, 20:00:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Dawdzio - 27-06-2022, 22:45:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-06-2022, 23:22:54
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 28-06-2022, 00:19:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 03-07-2022, 23:42:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 04-07-2022, 10:27:52
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 04-07-2022, 16:15:23
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 04-07-2022, 18:17:56
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 04-07-2022, 22:34:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Motokamel - 04-07-2022, 23:04:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 05-07-2022, 08:13:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - ananas - 05-07-2022, 19:32:18
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 05-07-2022, 21:47:55
RE: Eksploatacja Ogara 200 - romek - 05-07-2022, 23:14:05
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 06-07-2022, 01:33:59
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 07-07-2022, 12:19:37
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 12-09-2022, 17:24:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 12-09-2022, 17:53:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 13-09-2022, 11:38:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 13-09-2022, 11:55:38
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-09-2022, 21:22:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-09-2022, 23:11:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 11:57:36
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 16:50:50
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-09-2022, 21:21:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 21:33:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 22:30:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 22-10-2022, 20:39:20
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 22-10-2022, 22:09:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 22-10-2022, 23:17:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 09-12-2022, 16:56:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 09-12-2022, 17:23:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 09-12-2022, 21:10:31
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 09-12-2022, 22:11:28
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 10-12-2022, 00:07:02
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 10-12-2022, 01:43:03
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 10-12-2022, 03:40:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 10-12-2022, 22:27:48
RE: Eksploatacja Ogara 200 - romek - 10-12-2022, 22:54:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 11-12-2022, 18:18:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 14:06:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 24-07-2023, 17:02:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 21:01:21
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 24-07-2023, 21:47:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 22:57:04
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 24-07-2023, 23:35:48
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 16:14:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 16:19:08
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 16:24:01
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 21:04:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 25-07-2023, 21:25:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 21:34:37
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 22:28:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 25-07-2023, 22:42:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 12:28:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2023, 12:55:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 14:22:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 27-07-2023, 19:02:02
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 21:53:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 27-07-2023, 23:24:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 36
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 424
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34304
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2947
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 213
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 300
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 319
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 638
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 229
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6495

Reklama