Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksploatacja Ogara 200
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Pyr pyr, wrum, wrum :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,793
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Eksploatacja Ogara 200
Cytat: możesz mi w takim razie wytłumaczyć po co na iglicy więcej wycięć niż dwa?

Żeby się wk**wiać jak się wyrobi rowek i zapinka skacze po iglicy :F Nie obchodzi mnie po co to jest, faktem niepodważalnym dla mnie jest to, że takie ustawienie pod seryjny silnik jest idealne i moim zdaniem nie należy go zmieniać. Inne ustawienia mogą być przydatne przy modyfikacjach silnika, ale wtedy to już chyba lepiej zamienić Jikova na coś innego krejzi

Cytat:Może masz magiczne ręce, na pewno masz większą wiedzę. Jak masz gdzieś pod ręką info gdzie dokładnie opisane jest jak ustawić Jikova twoją metodą tak aby było idealnie bez prób i błędów to będę wdzięczny

Ale co tu ustawiać? Iglica drugi rowek od góry, odpowiedni poziom paliwa w komorze pływaka i dobrze ustawione obroty. To wszystko. Ten gaźnik jest tak prosty, że poziomem zaawansowania regulacji przebija go nawet GM12F :F Tu nie ma czego ustawiać, tak samo jak nie ma czego uszczelniać, bo konstrukcja tego gaźnika jest taka, że spod pokrywki pływaka zawsze może się pocić, choćby przez otworek guzika przelewu.


Może w końcu się zbiorę i zrobię szybki filmik jak reguluję cały zapłon w tym silniku "w ciemno", coby paru niedowiarków (nie mówię o tobie) w końcu uwierzyło, że ten silnik da się ustawić w 10 minut bez suwmiarki, szczelinomierza czy czego tam jeszcze Big Grin

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
27-07-2021 20:17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2021, 22:50:18
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 25-07-2021, 23:15:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 08:57:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 11:33:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 15:46:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 17:01:17
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 17:22:20
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 17:44:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 19:04:10
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 20:21:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 20:23:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-07-2021, 20:58:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 26-07-2021, 23:34:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-07-2021, 21:21:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Dawdzio - 27-07-2021, 08:20:56
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2021, 09:16:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 10:21:34
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 11:38:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 13:14:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2021, 10:36:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 10:51:13
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 13:21:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 27-07-2021, 16:53:03
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021, 19:48:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 20:09:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021 20:17:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 27-07-2021, 23:46:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 27-07-2021, 20:32:08
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 27-07-2021, 23:13:06
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 23:18:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2021, 20:35:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 31-07-2021, 22:06:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 01-08-2021, 01:04:23
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 31-07-2021, 23:38:28
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 01-08-2021, 19:14:43
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-04-2022, 20:52:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 27-04-2022, 21:24:40
RE: Eksploatacja Ogara 200 - ananas - 27-04-2022, 23:22:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 13-05-2022, 22:29:40
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 14-05-2022, 09:59:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 14-05-2022, 12:27:17
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-06-2022, 20:00:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Dawdzio - 27-06-2022, 22:45:22
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-06-2022, 23:22:54
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 28-06-2022, 00:19:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 03-07-2022, 23:42:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 04-07-2022, 10:27:52
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 04-07-2022, 16:15:23
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Quake96 - 04-07-2022, 18:17:56
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 04-07-2022, 22:34:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Motokamel - 04-07-2022, 23:04:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 05-07-2022, 08:13:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - ananas - 05-07-2022, 19:32:18
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 05-07-2022, 21:47:55
RE: Eksploatacja Ogara 200 - romek - 05-07-2022, 23:14:05
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 06-07-2022, 01:33:59
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 07-07-2022, 12:19:37
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 12-09-2022, 17:24:19
RE: Eksploatacja Ogara 200 - tomangelo - 12-09-2022, 17:53:16
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 13-09-2022, 11:38:00
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 13-09-2022, 11:55:38
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 26-09-2022, 21:22:26
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 26-09-2022, 23:11:15
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 11:57:36
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 16:50:50
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-09-2022, 21:21:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 21:33:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-09-2022, 22:30:12
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 22-10-2022, 20:39:20
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 22-10-2022, 22:09:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 22-10-2022, 23:17:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 09-12-2022, 16:56:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 09-12-2022, 17:23:33
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 09-12-2022, 21:10:31
RE: Eksploatacja Ogara 200 - wazniak96 - 09-12-2022, 22:11:28
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 10-12-2022, 00:07:02
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 10-12-2022, 01:43:03
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 10-12-2022, 03:40:42
RE: Eksploatacja Ogara 200 - łogór 200 - 10-12-2022, 22:27:48
RE: Eksploatacja Ogara 200 - romek - 10-12-2022, 22:54:09
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 11-12-2022, 18:18:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 14:06:51
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 24-07-2023, 17:02:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 21:01:21
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 24-07-2023, 21:47:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 24-07-2023, 22:57:04
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Debesta - 24-07-2023, 23:35:48
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 16:14:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 16:19:08
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 16:24:01
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 21:04:24
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 25-07-2023, 21:25:25
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 25-07-2023, 21:34:37
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 25-07-2023, 22:28:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 25-07-2023, 22:42:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 12:28:35
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Spaceman164 - 27-07-2023, 12:55:53
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 14:22:49
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 27-07-2023, 19:02:02
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Bob_Harley - 27-07-2023, 21:53:45
RE: Eksploatacja Ogara 200 - Maka_91 - 27-07-2023, 23:24:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 36
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 424
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34303
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2947
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 213
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 300
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 318
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 638
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 229
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6495

Reklama