Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Gdańska 205-tka :)
Autor Wiadomość
buras_tft Offline
Zjednoczenie Graciarzy Pomorza
*


Liczba postów: 24
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Gdańska 205-tka :)
(11-06-2020 15:12:57)Odrestaurator napisał(a):  Najpierw wszystko do regulacji, potem ewentualnie rozbiórka. Może pojawiły się gdzieś nieszczelności i temu nie pali. Wlej paliwo pod świecę i zobacz jak będzie. Świeca pod zgaśnięciu mokra, sucha? Możesz kontrolnie zdjąć ten cylek. Tylko potem wszystko na nowych uszczelkach, w tamtym miejscu nie stosuj silikonu.
A i przez wydech nie mógł brać lewego powietrza Big Grin

Broń Cię "Borze" silikon gdziekolwiek gdzie idzie paliwo! Big Grin Stosuje tylko na dekle co by olej nie wyciekał, nawet na prawym deklu dałem tylko między uszczelkę a karter a między uszczelkę a dekiel sobie już odpuściłem Wink Na uszczelki od cylindra i od głowicy dam trochę smaru litowego ale cieniutko bo lepiej się spasują i to naprawdę cienko (tylko natłuszczenie jakby). Na pewno zacznę od poprawnego ustawienia zapłonu bo w nim jeszcze go nie robiłem (wiem jak, szczelina na platynach 0,4 i sprawdzenie potem kąta w "gmp -3mm"), potem zdejmę gaźnik, przedmucham, poczyszczę i sprawdzę czy z pływakiem i tłoczkiem wszystko ok. Potem nowa linka i jak nie zapyrczy to będę wtedy ściągał cylek Smile
A, i zerknę czy aby na pewno iskra na świecy jest ok bo wcześniej był palony na starej fajce i świecy a nie zdążyłem zerknąć tylko założyłem (szczelinę na nowej ustawiałem na 0,5) Tongue Poprzednia świeca czort jeden wie ile już czasu ma, czarna cała była od nagaru (poprzedni właściciele chyba mixol lali), więc postanowiłem założyć świeży egzemplarz :/
@Odrestaurator: Warto dawać na tłok nowe pierścionki tak profilaktycznie (szpilki w sumie też przy okazji,stare by zostały "na zaś", poprawi to cokolwiek? Chciałbym uniknąć wymiany tłoka i cylindra bo to już jakieś fundusze pożera a pierścionki grosze kosztują jednak Wink Na samych nowych pierścionkach też dotarcie robić czy olać i powinno być ok?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2020 19:50:40 przez buras_tft.)
11-06-2020 19:39:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-06-2020, 13:51:24
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 10-06-2020, 17:22:20
RE: Gdańska 205-tka :) - Odrestaurator - 11-06-2020, 15:12:57
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 11-06-2020 19:39:40
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 26-05-2022, 21:50:31
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 26-05-2022, 22:03:32
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 03:35:58
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 27-05-2022, 11:58:54
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 27-05-2022, 13:51:25
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 20:50:46
RE: Gdańska 205-tka :) - Quake96 - 27-05-2022, 20:00:23
RE: Gdańska 205-tka :) - Bob_Harley - 27-05-2022, 21:30:32
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 28-05-2022, 02:11:52
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 28-05-2022, 10:41:30
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 30-05-2022, 21:01:09
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 30-05-2022, 21:15:07
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 12-06-2023, 16:35:44
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 12-06-2023, 16:50:06
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 18:07:25
RE: Gdańska 205-tka :) - tomangelo - 05-07-2023, 21:02:19
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 23:27:45
RE: Gdańska 205-tka :) - goltupoland - 07-07-2023, 10:01:21
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-07-2023, 00:13:26
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 28-07-2023, 23:50:18
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 29-07-2023, 08:18:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 31-07-2023, 08:10:12
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 19-08-2023, 12:36:48
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 19-08-2023, 22:17:27
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 22-08-2023, 16:17:03
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 23-08-2023, 10:54:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 23-08-2023, 15:18:38
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 16-05-2024, 20:21:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 277
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 770
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 159
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 537
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34631
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 150
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 428
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 803

Reklama