Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Gdańska 205-tka :)
Autor Wiadomość
buras_tft Offline
Zjednoczenie Graciarzy Pomorza
*


Liczba postów: 24
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #2
RE: Gdańska 205-tka :)
W dniu dzisiejszym postanowiłem powymieniać wyjechane zębatki, na przód poszła standardowa 13z, do tyłu zaś 41z co by motorek miał lżej ze mną na grzbiecie Big Grin Wyczyściłem cały syf pod prawym karterem (dix do tłuszczu sprawdza się rewelacyjnie), wyczyściłem automat zmiany biegów oraz likwidowałem duży luz pionowy (grubsza podkładka i jest jak nówka), umyłem puszkę szmerów, poczyściłem dźwignie zmiany biegów oraz kickstarter, nawet wypolerowałem lekko prawy karter siatką tynkarską z syfu. Poskładałem wszystko do kupy, założyłem uszczelkę (silikon tylko od strony karteru bo pewnie będzie się dekiel jeszcze ściągać), założyłem dekiel, wymieniłem fajkę i świece (teraz siedzi awina, docelowo ma wlecieć denso) i...i motorek wywalił focha i przestał odpalać :/ Jak miał rozszczelniony wydech i brał lewe powietrze to nie było z tym problemu, teraz po poskładaniu wydechu i jego uszczelnieniu nie zapala.Znaczy się czasem zapala ale tylko jak się przekręci manetkę gazu otwierając przepustnice (wchodzi przy tym na obroty) i tylko na chwilę. Pewnie do wyczyszczenia i wyregulowania jest gaźnik i może od ustawienia zapłon (choć mam oznaczony i go nie przesuwałem względem tego co było przed zdjęciem). Myślicie co by przy demontażu gaźnika do czyszczenia zdjąć też cylinder i zrobić mu inspekcje jak to wygląda, ew. wyczyścić z jakiegoś nagaru, syfu itp? Smile

Tutaj w trakcie składania:
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/image...142335.jpg

Nowa fajka i świeca:
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/image...144028.jpg

Poskładany blok (zapomniałem z domu gumy od kopniaka):
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/image...144037.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 17:28:07 przez buras_tft.)
10-06-2020 17:22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-06-2020, 13:51:24
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 10-06-2020 17:22:20
RE: Gdańska 205-tka :) - Odrestaurator - 11-06-2020, 15:12:57
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 11-06-2020, 19:39:40
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 26-05-2022, 21:50:31
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 26-05-2022, 22:03:32
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 03:35:58
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 27-05-2022, 11:58:54
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 27-05-2022, 13:51:25
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 20:50:46
RE: Gdańska 205-tka :) - Quake96 - 27-05-2022, 20:00:23
RE: Gdańska 205-tka :) - Bob_Harley - 27-05-2022, 21:30:32
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 28-05-2022, 02:11:52
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 28-05-2022, 10:41:30
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 30-05-2022, 21:01:09
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 30-05-2022, 21:15:07
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 12-06-2023, 16:35:44
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 12-06-2023, 16:50:06
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 18:07:25
RE: Gdańska 205-tka :) - tomangelo - 05-07-2023, 21:02:19
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 23:27:45
RE: Gdańska 205-tka :) - goltupoland - 07-07-2023, 10:01:21
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-07-2023, 00:13:26
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 28-07-2023, 23:50:18
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 29-07-2023, 08:18:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 31-07-2023, 08:10:12
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 19-08-2023, 12:36:48
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 19-08-2023, 22:17:27
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 22-08-2023, 16:17:03
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 23-08-2023, 10:54:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 23-08-2023, 15:18:38
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 16-05-2024, 20:21:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 293
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 772
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 540
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 597
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34637
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 153
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 430
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 804

Reklama