Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet gazela - r. 81
Autor Wiadomość
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet gazela - r. 81
Cześć Smile

Jako mała dziewczynka jeździłam na Romecie Smile Historia zatoczyła krąg kiedy okazało się, że wygrzebana z czeluści zagraconego garażu damka to - a jakże - też Romet, gazela. Obejrzałam rower i chociaż był w stanie mocno średnim, postanowiłam - biorę go do siebie Big Grin i tak od kilku dni, zamieniwszy środek salonu i przedpokój w warsztat, powoli odczyszczam i odnawiam gazelę.

Samo odkręcenie zapieczonych w większości śrub było wyzwaniem. Na chwilę obecną większość roweru jest rozkręcona, został jeszcze suport - nieco wyślizgała się nakrętka i nie mogę jej odkręcić mimo obecności pasującego rozmiarem klucza płaskiego Sad i zaklinowana sztyca siodełka. Samo rozkręcanie roweru jest dla mnie ciekawą przygodą, bo nigdy wcześniej nie serwisowałam roweru samodzielnie, więc musiałam dowiedzieć się wszystkiego od zera - dosłownie od zera (jak zdjąć łańcuch? co to jest suport? radocha).

Pomimo, że suport i sztyca siodła nadal siedzą na miejscu, zabrałam się za ściąganie lakieru z ramy - a w zasadzie farby, rama była malowana wielokrotnie domowymi sposobami, pooklejana rozmaitymi naklejkami i z wieloma odpryskami. Razem z mężem szczotkujemy ramę drucianą szczotką na wiertarkę, wspomagając się preparatem do ściągania powłok lakierniczych. Idzie powoli, ale całkiem skutecznie - rama jest w 85% czysta.

W między czasie ściągam z kół rdzę, która wżarła się na tyle, że po każdym ściągnięciu wyłazi z powrotem Angry Prawdopodobnie koła będą do wymiany, ale nie od razu Kraków zbudowano - budżet tej metamorfozy jest bardzo niewielki, najpierw chcę minimalnym kosztem doprowadzić rower do stanu użytku i sprawdzić, czy jeszcze się na coś nada Smile Stąd też wybrałam testowe malowanie ramy zwykłym sprayem (jestem świadoma, że to wytrzyma 1 sezon, jeśli sam rower przetrwa więcej, to za rok na wiosnę będzie malowanie proszkowe) i nie wymienianie na razie kół (wystarczy, że opony są do wymiany).

Chciałabym zyskać rower typowo miejski, uzupełniający się przeznaczeniem z moim starym góralem. W następnym poście dodam kilka fotek. Mam do Was kilka pytań związanych z "dżizelą" Smile

1) Jak sądzicie, czy na ramie byłaby możliwość zamontowania fotelika dziecięcego, takiego na drucie - mocowanego do rury ramy, czy lepiej nie ryzykować?
2) Czego się spodziewać po suporcie? Rozbierać go nie mając części zamiennych? Pytam, bo gdzieś w sieci znalazłam wzmiankę, że wagant miał suport z nabijanymi nakładkami - tak, że raz rozebrany nie dał się ponownie złożyć. Nie wiem, czy to prawdziwa informacja, może Wy mi rozjaśnicie Smile
3) Chcę usunąć metalowe wystające z dolnej rury ramy mocowania pompki - jedno z nich i tak jest urwane, drugie nie będzie mi potrzebne. Czy wyrzynarka + szlifierka to będzie dobry zestaw do tego celu? Nie chciałabym sobie niechcący podziurawić ramy (nie wiem jakiej grubości jest rura).


Chętnie przyjmę wszelkie rady od bardziej doświadczonych kolegów (i koleżanek, jeśli tu są Smile ). Pozdrawiam!
03-03-2018 23:25:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 03-03-2018 23:25:34
RE: Romet gazela - r. 81 - epwaspotter - 03-03-2018, 23:48:48
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 00:20:06
RE: Romet gazela - r. 81 - Olekk - 04-03-2018, 00:00:25
RE: Romet gazela - r. 81 - Wigrus - 04-03-2018, 00:49:37
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 00:56:18
RE: Romet gazela - r. 81 - Wigrus - 04-03-2018, 01:07:39
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 01:10:33
RE: Romet gazela - r. 81 - maras 74 - 04-03-2018, 14:24:35
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 15:29:41
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 04-03-2018, 16:50:17
RE: Romet gazela - r. 81 - Wojtek na Wigry - 04-03-2018, 17:37:44
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 04-03-2018, 18:11:00
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 04-03-2018, 19:08:09
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 21:15:48
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 04-03-2018, 22:10:50
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 04-03-2018, 21:24:03
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 22:41:22
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 05-03-2018, 17:41:12
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 05-03-2018, 00:08:33
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 05-03-2018, 00:43:32
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 05-03-2018, 17:48:02
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 05-03-2018, 18:04:20
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 05-03-2018, 19:05:45
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 06-03-2018, 00:20:58
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 06-03-2018, 19:33:34
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 06-03-2018, 21:08:42
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 06-03-2018, 22:17:55
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 10-03-2018, 17:28:29
RE: Romet gazela - r. 81 - Muran001 - 11-03-2018, 17:32:05
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 11-03-2018, 18:07:35


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 13:55:38
» Odpowiedzi: 18
» Wyświetleń: 3004
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 13:45:20
» Odpowiedzi: 13
» Wyświetleń: 188
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 741
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 119
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 518
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 557
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34546
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 83
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 134
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 376
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5209
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 179
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 360
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 372
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 782

Reklama