Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moje Wueski
Autor Wiadomość
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 231
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Moje Wueski
Hej
Z moich dwóch Wuesek została mi B3, Zetka od niedawna ma nowego właściciela i mam nadzieję że będzie mu dobrze służyła.W lipcu miałem długi trzytygodniowy urlop i w końcu miałem czas żeby pojeździć i pogrzebać przy motorkach.Postanowiłem zmienić tłok w Zetce na Aliena, zrobiłem szlif na 0,06 w oryginalnym żeliwniaku.Niestety podczas montażu tłoka niechcący uszkodziłem koszyczek łożyska igiełkowego w łbie korbowodu i co tu robić, za dwa dni wyjazd nad morze a zanim przyjdzie drugie łożysko to minie kilka dni i znów nic z jazdy.Wtedy pomyślałem żeby tłok i cylinder który miał iść do Z2 założyć do B3 która jak pisałem wcześniej była mułowata i słabo chodziła.Siedział w niej tłok RDI w aluminiowym Cxie po korekcie kanałów u magika z forum Wueski.Szybka podmianka góry i odpał, już po pierwszej jeździe odczułem ogromną różnicę motor miał moc i fajnie się zbierał pomimo że nie był dotarty.Zrobiłem 45 km i niestety trzeci bieg zaczął wypadać, niewiele myśląc zamówiłem sobie nowy tryb zdawczy ze Skuter Dębica i siedząc nad morzem nie mogłem się doczekać powrotu żeby pogrzebać (żona i synek ważniejsi więc nie marudziłem nad Bałtykiem że chce do garażuTongue)Rozpołowiłem silnik, wymieniłem tryb i mechanizm zmiany biegów z wałkiem, złożyłem i jest super skrzynia pracuje pięknie.Motor już dotarty dziś przyszedł nowy tłumik od Hartmana, do nerwicy doprowadza mnie oryginalny zapłon który pomimo oryginalnych części sprawia problemy, np. nie odpalał na ciepłym silniku po podmianie zapłonu od Z2 problem minął, albo iskra była a po złożeniu silnika zginęła winna była cewka z zapasów.Wszystko to sprawiło to że czekam teraz na CDI i mam nadzieje że nie będę musiał już zaglądać pod prawy dekiel.Zostanie jeszcze wymiana opon na nowe Mitasy, uszczelnienie G20 bo chyba się nie doczekam na ten regenerowany w Puszczykowie.Ogólnie motor jeździ teraz bardzo fajnie bez problemu we dwoje z żoną 15 sierpnia zrobiliśmy 150km z jednym przystankiem więc jestem zadowolonym tym bardziej że moja druga połówka już się wkręca w hobby i sama kieruje jak siedzę z tyłuBig Grin
Co do Z2, miała zostać na zawsze ale życie zmieniło plany, w końcu dostała tłok Aliena i poszła.Sprzedaży bardzo nie żałuję z synkiem mamy umowę że zrobimy drugą Wueskę z czerwonym siedzeniem.Będę polował na M06-64 albo zrobię składaka bo mam do takiej ramę tylko uszkodzoną i nie wiem co robić ale to dalekie plany w zimę trzeba skończyć Minska a tu jeszcze marzy mi się Dwuseta i Chart, będzie co robić, kiedyś.
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2017 19:26:37 przez Mixol.)
29-08-2017 19:21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Mixol za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Moje Wueski - Mixol - 03-06-2017, 23:08:55
RE: Moje Wueski - rafi555 - 03-06-2017, 23:23:29
RE: Moje Wueski - joozek - 03-06-2017, 23:31:10
RE: Moje Wueski - Odrestaurator - 04-06-2017, 00:07:53
RE: Moje Wueski - Emikel - 04-06-2017, 00:15:52
RE: Moje Wueski - Mixol - 04-06-2017, 01:13:10
RE: Moje Wueski - ARES - 04-06-2017, 19:07:58
RE: Moje Wueski - rafi555 - 04-06-2017, 22:16:48
RE: Moje Wueski - Mixol - 04-06-2017, 20:54:59
RE: Moje Wueski - Majerano - 04-06-2017, 22:01:01
RE: Moje Wueski - Mixol - 24-06-2017, 12:22:10
RE: Moje Wueski - skinder - 10-07-2017, 11:30:15
RE: Moje Wueski - Mixol - 10-07-2017, 16:12:52
RE: Moje Wueski - skinder - 10-07-2017, 16:24:57
RE: Moje Wueski - Mixol - 10-07-2017, 16:43:45
RE: Moje Wueski - skinder - 10-07-2017, 16:58:31
RE: Moje Wueski - Mixol - 10-07-2017, 17:05:16
RE: Moje Wueski - szymba - 10-07-2017, 17:53:33
RE: Moje Wueski - Mixol - 29-08-2017 19:21:41
RE: Moje Wueski - Mixol - 30-08-2017, 19:07:51
RE: Moje Wueski - Mixol - 21-09-2017, 16:58:34
RE: Moje Wueski - Mixol - 21-09-2017, 17:19:47


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 605
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 410

Reklama