Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jubilat 2 wprost spod śmietnika
Autor Wiadomość
Malanow Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Przemek
Skąd: Góra
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Jubilat 2 wprost spod śmietnika
Rower znaleziony pod kontenerem na śmieci. Na fotografiach poniżej już po umyciu z grubej warstwy kurzu.













Plan jest taki aby doprowadzić go do stanu umożliwiającego normalną jazdę oraz poprawienie estetyki pojazdu. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Jaki wzór/rodzaj błotników stosowany był w tych rocznikach i czy dobrze kojarzę, że były to prostokątne aluminiowe
2. Rodzaj oświetlenia (przednia lampa czarna kwadratowa czy czarna okrągła, i nie zapominajmy o dynamie)
3. Czy to siodełko to oryginał czy może coś dołożonego później
4. Czy te roczniki były wyposażone w pompkę/hamulec ręczny/lusterko/odblaski na kołach?
5. Skąd wyczarować takie naklejki jak te, które są na ramie.
6. Jaki to kolor (najlepiej w palecie RAL)
7. Czy z blokadą "zawiasu" jest wszystko w porządku (patrz przed ostatnie zdjęcie).
8. Jak, ewentualnie gdzie, odświeżyć koła/felgi (na zdjęciu nie widać, zostały one pomalowane szarą farbą).

Co do stanu technicznego to rama wygląda na prostą, nie widać na niej złamań ani śladów napraw spawalniczych. Bagażnik lekko powichrowany ale nie ma tragedii. Kierownica podobnie jak i sztyca ładnie się świeci, co prawda na obu elementach pojawiają się "piegi" ale jest ich mało. Lakier, tam gdzie nie jest chamsko zarysowany jest w całkiem dobrej kondycji. Naklejki trochę odłażą. Co do ogumienia to jedna opona jest stomilowska i wygląda jakby przejechała milion mil (druty na wierzchu) druga to jakaś Kenda, w całkiem dobrym stanie. Jedna dętka, marki Stomil, cała, powietrze trzyma, druga nieznanego producenta ma wyłażący słupek wentyla. Koła jajowate, piegowate i na dodatek pomalowane szarą farbą. Torpedo rozebrane, moczy się w ropie, do wymiany zębatka (straszne rekinie płetwy zamiast zębów), wałeczki, oraz oś (nie dość, że wygięta to jeszcze ma zjechane gwinty).

Czemu chcę odnowić ten rower? Bo mi się go szkoda zrobiło, że ktoś go wywalił na śmietnik. Nie mam jakoś wielkiego sentymentu do składaków. Miałem w życiu jednego, prezent komunijny, Roment Gil (wersja bez zawiasu), który nie zdążyłem się nacieszyć bo przejechał go Kamaz (na szczęście mnie za kierownicą nie było), potem były różnego rodzaju kolażówki, rowery mniej lub bardziej górskie a teraz wożę się miejskim Rometem RC 500 (stara wersja w białym malowaniu). A może jednak mam sentyment Smile. W każdym razie Jubilat poza zajęciem na zbliżające się długie jesienne i zimowe wieczory ma posłużyć jako rower zapasowy gdy pierwszy pojazd będzie niedomagał.

PS: Na śmietniku leżał jeszcze jego mniejszy kolega czyli Wigry 3, też rocznik 95 ale w trochę gorszym stanie (brak przedniego koła, widelca, kierownicy, tylnego błotnika)
28-08-2017 22:31:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jubilat 2 wprost spod śmietnika - Malanow - 28-08-2017 22:31:26




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
Dzisiaj 01:58:01
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 56559
Problem skrzynia Romet50t...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 01:50:24
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 58
Problem z działaniem lamp...
Ostatni post: Maciek2115
Wczoraj 23:40:25
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Kadet - problem po złożen...
Ostatni post: romek
Wczoraj 10:13:24
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 394
CDI Rakso - parametry, ak...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 03:44:38
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 677
Części do wigry 3 gdzie k...
Ostatni post: Miczix
Wczoraj 01:20:53
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Naklejki Wigry 3
Ostatni post: Miczix
Wczoraj 01:08:41
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Pytanie jakie kolaw W Ro...
Ostatni post: Andy1211
11-03-2026 14:02:42
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 74
Czym to zabezpieczyć
Ostatni post: romek
11-03-2026 00:15:58
» Odpowiedzi: 25
» Wyświetleń: 1376
Pony M2 - zawieszenie prz...
Ostatni post: Kuba.
10-03-2026 23:34:33
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 81
Zapłon iskrownik/cdi
Ostatni post: monumenta22
10-03-2026 19:45:11
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 903
Romet Chart 210
Ostatni post: romek
10-03-2026 16:53:26
» Odpowiedzi: 422
» Wyświetleń: 230034
Sprzęgło nie działa - pow...
Ostatni post: DrewMet
10-03-2026 14:57:01
» Odpowiedzi: 29
» Wyświetleń: 15020
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: Bob_Harley
10-03-2026 12:41:39
» Odpowiedzi: 145
» Wyświetleń: 23156
Komar zagrzeje się i prze...
Ostatni post: Leczyk_Junior
10-03-2026 12:30:51
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 754

Reklama