Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50 T-1 by Dziadek
Autor Wiadomość
Dziadek Offline
Usprawniator
*


Liczba postów: 8
Imię: Daniel
Skąd: BydgoszczWelshpool
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #59
Romet 50 T-1 by Dziadek
Dzień dobry cześć i czołem. Projekt zmienił nieco koncepcję do rzeczy:
Kumpel który ma zabrać się za krociec stwierdził, że dobrze byłoby przymierzyć wstępnie bing do cylindra. Jako iż romet jest zagracony spytałem się kolegi Bresia czy przypadkiem by nie udostępnił swojego rometa. Ten bez wahania się zgodził. Smile. Z relacji kumpla i Bresia wyszło, że dobrze byłoby poszerzyć krociec w cylindrze. I tu się nasunelo pytanie czy jest sens ingerować w seryjny cylinder skoro chce mieć furtkę do oryginału. Przeglądałem z Bresiem dobre kilka godzin i padł pomysł zrobienia 50/4. Na moje szczęście na allegro trafił się funkier nówka cylinder z tłokiem zmd.
Postanowiłem: Cylinder który siedzi aktualnie w romecie będzie przechowany w komplecie z tłokiem i głowica na "czarna godzine". A zakupiony cylinder będzie poddany modyfikacji 50/4. Zdaję sobie sprawę, że mogą się pojawić komentarze typu szkoda nowego cylindra. Nie chciałem almota czy innego rodzaju chinszczyzny. A i tak drugi seryjny cylinder wraz z dwoma tłokami będę mieć w zapasie i ten cylinder zostanie seryjny.
Przerobke cylindra zleciłem Lagoonowi. Wykona on następujące modyfikację:
- 50/4
- szlif cylindra
- tłok meteor wedle rekomendacji lagoona
- Splanowanie glowicy.
Bardzo chciałbym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli Smile za pomoc i radę w realizacji projektu.
Smile

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mój Romet 50-T-1 - Projekt usprawniający maszynę Kliknij tutaj!
28-03-2017 01:41:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Dziadek za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 21-01-2017, 02:06:17
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 21-01-2017, 02:19:01
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Emikel - 21-01-2017, 03:13:22
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Modzik79 - 21-01-2017, 14:09:08
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 22-01-2017, 14:10:01
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 22-01-2017, 15:38:19
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 22-01-2017, 15:46:11
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Majerano - 22-01-2017, 16:47:44
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Petronas - 22-01-2017, 21:27:56
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 22-01-2017, 22:36:35
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Texas Ranger - 23-01-2017, 00:51:59
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 23-01-2017, 01:16:18
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 23-01-2017, 09:45:13
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 23-01-2017, 11:19:17
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 23-01-2017, 21:01:52
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 23-01-2017, 23:42:16
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 23-01-2017, 23:50:59
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 24-01-2017, 00:12:37
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Rafku - 24-01-2017, 00:09:19
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - joozek - 24-01-2017, 00:27:48
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 24-01-2017, 00:44:54
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 24-01-2017, 01:08:40
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Kami7577 - 25-01-2017, 17:22:35
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-01-2017, 13:32:56
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-01-2017, 19:02:08
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-01-2017, 19:57:59
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-01-2017, 22:18:03
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 03-02-2017, 00:27:41
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - charper - 03-02-2017, 01:38:56
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 03-02-2017, 01:30:35
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 11-02-2017, 14:21:55
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 11-02-2017, 19:21:32
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 11-02-2017, 19:37:51
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 11-02-2017, 23:04:04
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 12-02-2017, 03:27:46
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 12-02-2017, 17:28:46
Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 12-03-2017, 14:00:01
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 12-03-2017, 14:09:50
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Rafku - 12-03-2017, 15:36:15
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 12-03-2017, 18:23:01
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Tomasz-pr110 - 13-03-2017, 15:07:58
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 14-03-2017, 01:56:40
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 14-03-2017, 10:23:26
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 14-03-2017, 02:12:00
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 14-03-2017, 21:36:41
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Rafku - 14-03-2017, 22:51:07
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 14-03-2017, 23:07:32
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 14-03-2017, 23:44:19
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 15-03-2017, 16:32:26
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - tramwajarz - 15-03-2017, 21:49:08
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 17-03-2017, 18:17:05
Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 19-03-2017, 21:55:35
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 25-03-2017, 02:04:52
Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-03-2017 01:41:06
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 28-04-2017, 22:22:18
Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 10-05-2017, 23:32:34
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 11-05-2017, 14:54:37
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 11-05-2017, 15:02:08
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 11-05-2017, 15:13:31
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - rafi555 - 11-05-2017, 15:21:53
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 11-05-2017, 21:17:33
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 11-05-2017, 22:38:53
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 12-05-2017, 00:34:17
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 14-05-2017, 19:30:11
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 14-05-2017, 20:58:46
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 14-05-2017, 22:38:20
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 16-05-2017, 20:57:50
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Modzik79 - 17-05-2017, 19:18:14
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Majerano - 17-05-2017, 22:28:50
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 17-05-2017, 22:30:18
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 17-05-2017, 23:18:49
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 17-05-2017, 23:25:59
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 17-05-2017, 23:35:24
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Quake96 - 17-05-2017, 23:44:14
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Dziadek - 03-06-2017, 23:03:02
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - komarinho - 04-06-2017, 18:19:08
RE: Romet 50 T-1 by Dziadek - Jorginsson - 28-06-2019, 12:29:13


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2879
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 49
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Dzisiaj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 118
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:07:41
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 337
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Wczoraj 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5165
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 147
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 398
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 271
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 299
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 584
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 219
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6376
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19909
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96864

Reklama