Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Ankieta: Które zestawienie kolorystyczne jest najciekawsze?
1. Ktm Orange Połysk Rama + Matowy Brąz
Złota Połysk Rama + British Racing Green Połysk
Oczoj**ny Green Pastel Rama + Matowy Brąz
Pistacjowa Rama Połysk + Chrom Proszkowy Reszta
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
Mini Motorynka
Autor Wiadomość
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #14
RE: Mini Motorynka
Ja już adaptacje zawieszeń mam przetestowaną na motocyklach. Są dwie opcje, tańsza szybsza nieodwracalna - cięcie.
Droższa lepsza - przeróbka sztycy.

Opcja druga przeróbka sztycy:
1. W zależności od stosunku długości sztycy do główki bywają za długie główki ramy, lub za długie sztyce dolnej półki. Tą drogą robiłem w moim customiku MZ.
2. Wyjmujesz pierścień osadczysztycy w dolnej półce, wyprasowujesz z niej sztycę.
3. Dorabiasz nową o wymiarze pasującym do główki ramy. Tu masz komfort bo przy dorabianiu, możesz nawet szerokość dostosować sobie pod łożyska takie jak w ramie stosowano oryginalnie.
4. Wprasowujesz ją w miejsce za krótkiej.
5. Zakładasz pierścień osadczy i koniec zabawy.
6. Skręcasz jak było oryginalnie.

Z racji, że nie muszę mieć możliwości powrotu do oryginału w tej ramie motorynki, przetestowałem tańszą obcję i szybszą.
Opcja nr 2. Cięcie. Na przykładzie Rama motorynki - Zawiecha Loncin 125:
1. Demontaż rometowskiej zawiechy.
2. Pomiar na sucho z założonymi miskami łożyskami itp. ile brakuje. (pamiętać trzeba, że wianki mają swoją grubość i je trzeba uwzględnić, by nie uciąż za dużo.
3. Upitolenie główki ramy z góry i z dołu po trochę. Chyba 1,4 cm i 1,2 cm z tego co pamiętam ale mogę kłamać bo nie zostawiłem sobie notatek.
4. Miski w ramie motorynkowe zostają, wianki trzeba dać te loncinowskie, wymiar podobny kulki dużo grubsze, wyżej odsadza bieżnie zewnętrzne i nic o siebie nie trze.
5. Dorobienie najlepiej mosiężnych pierścieni osadczych bieżni zewnętrznych. Bierznie loncinowskie są bardzo źle spasowane ze sztycą, wszystko lata w palcach nawet. Ja u tokarza dorobiłem pierścionki je dokładnie osadzające na sztycy.
6. Składamy wszystko razem.

Czyli licząc od dołu: dolna półka, bieznia loncinowska (ta fabrycznie ciasno siedzi) , wianki loncinowskie, bieżnia ramy motorynkowa, upitolona z obu stron po trochę główka, bieżnia ramy motorynkowa, wianek loncinowski, bieżnia loncinowska, osłonka plastikowa noncinowska, nakrętka, półka, nakrętka.

Tak to wygląda. Koszt 20 zł, nowy zestaw nakrętek z wiankami loncinowskimi bo ja miałem zawiechę bez tych rzeczy.

Ale, polecam patent z przeróbką sztycy. Ja nie chciałem się w to bawić bo w loncinie dziwnie od dołu wyglada to jej osadzenie. Bałem się że chlaśnie przy wyprasowywaniu (to jakichś tandet znal nie alu).

Ale wyjąć rurę sztycy, dorobić o szerokości motorynkowej i długości odpowiedniej. Tylko musi wówczas być zwężana na dole, by wprasować w półkę i na górze by nałożyć górną. Tokarz mi do motocykla taką dorobił za 30 zł.Więc do motorynki pewnie taniej. I składamy wszystko na rometa podzespołach, jedynie nakrętki loncinowskie.

P.s. Półka loncinowska też luźno siedzi na sztycy loncinowskiej, na odpierdziel żółtki to wszystko pasują, ja sobie też to poprawiłem.

A co do wymiaru, wiesz mi chodzi by ona pozostała w miarę uniwersalna jak oryginalne motorynki, a nie tylko na obecny wiek:-)
17-01-2017 10:18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo hvil za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mini Motorynka - hvil - 16-01-2017, 16:13:13
RE: Mini Motorynka - nie_mientki - 16-01-2017, 17:03:14
RE: Mini Motorynka - hvil - 16-01-2017, 17:28:25
RE: Mini Motorynka - kacperszkudlarek - 16-01-2017, 17:28:50
RE: Mini Motorynka - Motorowerzystka - 16-01-2017, 17:42:19
RE: Mini Motorynka - nie_mientki - 16-01-2017, 17:46:08
RE: Mini Motorynka - Dawdzio - 16-01-2017, 18:35:42
RE: Mini Motorynka - Emikel - 16-01-2017, 19:05:19
RE: Mini Motorynka - komarinho - 16-01-2017, 20:35:46
RE: Mini Motorynka - MiG2202 - 16-01-2017, 22:25:42
RE: Mini Motorynka - Jaro5 - 16-01-2017, 23:15:06
RE: Mini Motorynka - hvil - 16-01-2017, 23:18:46
RE: Mini Motorynka - MiG2202 - 16-01-2017, 23:39:41
RE: Mini Motorynka - hvil - 17-01-2017 10:18:55


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 605
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 410

Reklama