Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Problem z rejestracją
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,663
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Problem z rejestracją
Proponuję włączyć komputer, Google i poszukać co zrobić w takiej sytuacji. Albo może usiądź i się zastanów, ale ja na twoim miejscu bym zamknął się w pokoju, wyżalił się misiowi i zaczął płakać w poduszkę Big Grin

A tak na serio to w sumie dokumentów nie masz wcale. Chyba jedyna zgodna z prawem metoda wyjścia z tego problemu to rejestracja na zabytek. Na twoim miejscu na pewno NIE pisałbym umowy ze wcześniejszą datą (kiedy właściciel z umowy żył), tak samo NIE kupowałbym papierów i NIE przebijał numerów ramy, bo to nielegalne. Może kup całą ramę z papierami?

Albo jak ci się nie śpieszy to może zasiedzenie?
Cytat:Sprawy o zasiedzenie toczą się w trybie nieprocesowym. Wynika z tego, że właściwym w sprawie, będzie sąd rejonowy. Miejscowo właściwy jest sąd położenia rzeczy. Wpis sądowy od wniosku o stwierdzenie własności przez zasiedzenie wynosi 200 zł (w przypadku nieruchomości 2000 zł). Pamiętajmy jednak, że rzecz ruchomą można zasiedzieć jedynie w dobrej wierze po upływie lat trzech. W dobrej wierze, czyli musimy faktycznie czuć się właścicielami pojazdu i dołożyć wszelkich starań w odnalezieniu poprzedniego właściciela. Nie możemy zasiedzieć np. samochodu, który pożyczyliśmy z wypożyczali i nie oddaliśmy w terminie. Po 3 latach wcale nie stanie się naszą własnością.
Wnieść o stwierdzenie zasiedzenia może wnieść osoba zainteresowana. We wniosku trzeba podać wszystkich zainteresowanych. Jeżeli jedyną osobą zainteresowaną jest wnioskodawca, czyni się to w drodze ogłoszenia. Jeżeli nikt zainteresowany nie zgłosi się w ciągu 3 miesięcy, a my udowodnimy, że samochód czy motocykl jest w naszym posiadaniu minimum trzy lata, sąd stwierdzi zasiedzenie.
Jeżeli więc motocykl, po zmarłym wiele lat temu dziadku jest w naszej piwnicy, to sąd powinien nam przyznać własność nad nim. Wezwie jednak wszelkie możliwe zainteresowane strony.
Na szczęście nie musimy udowadniać naszej "dobrej wiary", gdyż ustawodawca wprowadził domniemanie "dobrej wiary".
http://oldtimery.com/index.php?option=co...Itemid=714
01-02-2016 18:00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problem z rejestracją - hurkis - 01-02-2016, 17:04:41
RE: Problem z rejestracją - Quake96 - 01-02-2016, 17:52:02
RE: Problem z rejestracją - Dawdzio - 01-02-2016 18:00:37
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 01-02-2016, 18:57:36
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 01-02-2016, 19:33:31
RE: Problem z rejestracją - Rafku - 01-02-2016, 20:02:50
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 01-02-2016, 22:13:44
RE: Problem z rejestracją - Rafku - 01-02-2016, 23:16:57
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 01-02-2016, 23:33:37
RE: Problem z rejestracją - Rafku - 02-02-2016, 01:22:21
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 01:13:42
RE: Problem z rejestracją - Tomasso94 - 02-02-2016, 01:56:36
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 13:03:39
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 02-02-2016, 13:30:49
RE: Problem z rejestracją - simi81 - 02-02-2016, 15:22:00
RE: Problem z rejestracją - Rafku - 02-02-2016, 16:34:07
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 18:19:49
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 18:32:17
RE: Problem z rejestracją - Quake96 - 02-02-2016, 18:44:43
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 18:45:33
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 02-02-2016, 18:58:07
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 03-02-2016, 13:46:59
RE: Problem z rejestracją - simi81 - 03-02-2016, 14:01:12
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 03-02-2016, 14:07:46
RE: Problem z rejestracją - simi81 - 03-02-2016, 15:31:59
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 03-02-2016, 17:29:42
RE: Problem z rejestracją - simi81 - 03-02-2016, 17:57:55
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 03-02-2016, 18:20:44
RE: Problem z rejestracją - Semmao - 03-02-2016, 18:33:35
RE: Problem z rejestracją - hurkis - 03-02-2016, 18:37:48


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 488
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34425
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2972
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5179
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 704
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama