Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Ogar 200 i inne zabaweczki
Autor Wiadomość
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki
Mała aktualizacja:
W końcu moto odpaliło na moim Bvf'ie. Czyszczenie go i regulacja sprawiły, że moto chodzi tak:
https://youtu.be/lgW1XO12cEY

Jak wam się podoba? Coś widzicie, słyszycie, co wymaga pochylenia się nad problemem?

Bardzo wdzięczny będę za uwagi i konstruktywną krytykę.

Gaźnik daje sobie regulować zarówno skład mieszanki (zmiana koloru świecy i jej wilgotności w zależności od mej zabawy oraz bieg jałowy). Ustawiłem sobie takie przy, których chodzi równiutko, ale jeszcze będzie można z nich zejść trochę w dół. Gaźnik wymaga jedynie nowej uszczelki komory pływakowej, bo stara niestety poszła strajkować z rolnikami, górnikami, kierowcami i każdą inną oportunistyczną nacją...

A teraz rzeczy nie do końca idealne:
1. Na filmie zrobiłem zbliżenie kontrolki ładowania, jak widać ładnie gaśnie....ale przy bardzo głośnych obrotach czy jak kto woli wysokich... Muszę poszukać przyczyny.. regulator mam czarny polski elektronik. Jakieś pomysły?

2. Irytuje mnie wypadanie korpusu linki gazu z mocowania.... czy Wy też macie z tym problem? No ja wiem, że rozwiązanie musi być jakieś mega proste...ale dumam dumam i nic.... help!!! Weny, weny, weny dajcie a jak nie to...*&*^& :sciana:

Linka przy gaźniku tak ustawiona, że nie ma zbędnego luzu, wypada jak się za szybko puści gaz. Czy może jakąś szybciej ściągającą, mocniejszą sprężynę na przepustnicy zastosować??



A na koniec chciałem się pochwalić moim mini zbiornikiem. Miałem dość jazdy na butelkę, wieczne jej obkręcanie i wylewanie się przez dziurkę będącą odpowietrznikiem.
Za 11 zł nowy zbiornik płynu od jakiegoś ursusa:

Pochył idealny, że wszystko zlatuje i nie zostaje w zbiorniczku, odpowietrznik w korku. Schludne, ładne i praktyczne...za 11 zł.
03-04-2015 20:51:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 31-10-2014, 11:08:11
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 02-11-2014, 10:45:45
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 10-11-2014, 17:40:45
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 16:10:03
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 18:01:06
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 22:04:54
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 22-12-2014, 16:40:25
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-01-2015, 12:28:23
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-01-2015, 22:03:28
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 10-01-2015, 22:55:23
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 24-03-2015, 13:49:19
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 24-03-2015, 22:58:48
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 03-04-2015 20:51:03
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 04-04-2015, 00:02:39
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 04-04-2015, 21:47:26
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 06-04-2015, 23:25:16
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 13-04-2015, 23:11:14
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 12-05-2015, 14:14:26
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 12-05-2015, 23:31:14
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 13-05-2015, 01:11:48
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 08-06-2015, 13:33:20
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 08-06-2015, 23:44:16
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-06-2015, 09:08:47
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 02-07-2015, 09:54:38
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 07-08-2015, 10:04:12
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 07-08-2015, 22:38:24
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 29-03-2016, 00:12:46
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 29-03-2016, 12:52:51
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 05-10-2016, 10:49:07


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 474
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 498
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34495
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2975
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 57
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 97
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5190
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 167
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 328
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 352
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 740
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6512

Reklama