Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 3
Autor Wiadomość
mjurzak Offline
Pasjonat
*


Liczba postów: 57
Imię: Michał
Skąd: Bielsko Biała
Pojazd: Romet Komar
Post: #38
RE: Komar 3
(22-12-2014 01:35:00)joozek napisał(a):  Podesłałem link do mojego przypadku. Pomimo rocznika 1984 (stary dowód i umowy K/S) diagnosta zapisał w pozycji; inne; "na podstawie nr vin i tabliczki znamionowej, ustalono rok produkcji 1974". Moja tabliczka to obecna replika, zresztą nie właściwa, to mój i diagnosty "fortel". Obydwaj wiedzieliśmy, że to ja ją nabiłem. Nr ramy zgadzały się, tylko ta jedna cyferka "8" różniła się w dowodzie. Żadnej kasy nie płaciłem dodatkowo, diagnosta sam mi podpowiedział, że może tak w protokole zapisać. Tak samo jak i model 2350, dopuszczalne naciski itp (to co jest teraz wymagane w nowych DR). Podpowiadam Ci taką drogę, a nie przebijanie nr jak to niektórzy robią. Jak nie masz znajomego diagnosty, to poszukaj takiego Big Grin mi się udało. Zresztą z Kadetem, też miałem podobną sytuację, w dowodzie było 1983 jako rok produkcji i data pierwszej rej, a na ramie dwie pierwsze cyfry to 81. No to co ... nie przebijałem ramy (oryginał), a zamówiłem replikę tabliczki Romet-a i nabiłem; model 780 i rok 1981. Potem tak samo jak z Komarem ... diagnosta, pisemko ..."na podstawie tabliczki i nr vin .... itd. Wyprostowałem, dało się Big Grin tyle, że mój Kadet ma teraz wspomnianą tabliczkę.

Dzięki za wskazówki, na pewno się przyda Smile

Komar parę dni temu otrzymał nowy bagażnik oraz siedzenie. Następnie wszystkie części ramy zostały złożone w celu spasowania przed oddaniem do piaskowania i malowania.







Do poprawki jest jeszcze błotnik tylny, ponieważ jest trochę krzywy. Początkiem stycznia rozłożony komarek powinien być u lakiernika.
Biorąc pod uwagę, że za niedługo mija miesiąc odkąd zacząłem go remontować, spędziłem w garażu ponad 20 parę godzin to jestem zadowolony postępem prac Smile Mam już skompletowane wszystkie części "metalowe", dopasowane, pospawane, a z formy w jakiej Romecik do mnie przyjechał jak widzicie została tylko rama i bak, reszta jest z innych egzemplarzy, bo nie nadawała się do użytku.. Po oddaniu ramy do innych "fachowców" biorę się za silnik, patrząc na to co przeszedł ten komar, boje się co tam zobaczę Huh ale trzeba myśleć pozytywnie Wink

Komar 2350 75'
Romet 50 T-1 79'
Ogar 205 '87
25-12-2014 22:53:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo mjurzak za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Komar 3 - mjurzak - 16-12-2014, 01:12:16
RE: Komar 3 - ZaliXon19 - 16-12-2014, 13:18:41
RE: Komar 3 - dawid639 - 16-12-2014, 13:57:44
RE: Komar 3 - Jakub - 16-12-2014, 17:17:55
RE: Komar 3 - 3DVirus - 16-12-2014, 17:42:04
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 16-12-2014, 18:11:43
RE: Komar 3 - arecki16 - 17-12-2014, 00:15:07
RE: Komar 3 - mjurzak - 17-12-2014, 01:31:00
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 17-12-2014, 18:26:30
RE: Komar 3 - mjurzak - 17-12-2014, 20:07:34
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 17-12-2014, 20:20:23
RE: Komar 3 - mjurzak - 19-12-2014, 00:18:22
RE: Komar 3 - mjurzak - 19-12-2014, 21:08:30
RE: Komar 3 - joozek - 20-12-2014, 00:31:43
RE: Komar 3 - Quake96 - 20-12-2014, 00:43:43
RE: Komar 3 - joozek - 20-12-2014, 00:52:43
RE: Komar 3 - mjurzak - 20-12-2014, 00:55:12
RE: Komar 3 - joozek - 20-12-2014, 00:56:18
RE: Komar 3 - Jakub - 20-12-2014, 01:13:20
RE: Komar 3 - joozek - 20-12-2014, 01:16:28
RE: Komar 3 - Quake96 - 20-12-2014, 01:24:30
RE: Komar 3 - joozek - 20-12-2014, 01:37:32
RE: Komar 3 - mjurzak - 20-12-2014, 11:43:21
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 20-12-2014, 10:57:04
RE: Komar 3 - Jakub - 20-12-2014, 19:02:56
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 21-12-2014, 10:39:58
RE: Komar 3 - mjurzak - 21-12-2014, 15:51:10
RE: Komar 3 - joozek - 21-12-2014, 20:12:26
RE: Komar 3 - romek - 21-12-2014, 20:27:05
RE: Komar 3 - joozek - 21-12-2014, 20:32:57
RE: Komar 3 - mjurzak - 21-12-2014, 22:43:49
RE: Komar 3 - Semmao - 21-12-2014, 23:29:20
RE: Komar 3 - mjurzak - 22-12-2014, 00:03:24
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 21-12-2014, 23:43:48
RE: Komar 3 - Suwmiarka - 22-12-2014, 00:06:43
RE: Komar 3 - Semmao - 22-12-2014, 00:25:17
RE: Komar 3 - joozek - 22-12-2014, 01:35:00
RE: Komar 3 - mjurzak - 25-12-2014 22:53:20
RE: Komar 3 - mjurzak - 03-01-2015, 20:23:28
RE: Komar 3 - romek - 03-01-2015, 20:45:34
RE: Komar 3 - mjurzak - 03-01-2015, 21:32:21
RE: Komar 3 - mjurzak - 12-01-2015, 20:50:21
RE: Komar 3 - Przemi998 - 12-01-2015, 21:17:17
RE: Komar 3 - mjurzak - 14-01-2015, 00:25:17
RE: Komar 3 - Przemi998 - 14-01-2015, 19:02:45
RE: Komar 3 - mjurzak - 14-01-2015, 21:32:48
RE: Komar 3 - mjurzak - 17-01-2015, 16:59:24
RE: Komar 3 - rommel - 17-01-2015, 19:02:20
RE: Komar 3 - mjurzak - 18-01-2015, 16:18:57
RE: Komar 3 - mjurzak - 08-02-2015, 17:08:31
RE: Komar 3 - Przemi998 - 08-02-2015, 22:15:47
RE: Komar 3 - mjurzak - 18-02-2015, 00:47:34
RE: Komar 3 - joozek - 19-02-2015, 00:24:42
RE: Komar 3 - mjurzak - 14-03-2015, 17:14:02
RE: Komar 3 - mjurzak - 22-03-2015, 23:32:15
RE: Komar 3 - joozek - 23-03-2015, 23:36:20
RE: Komar 3 - mjurzak - 24-03-2015, 01:06:51
RE: Komar 3 - mjurzak - 26-03-2015, 22:40:11
RE: Komar 3 - mjurzak - 28-03-2015, 00:12:14
RE: Komar 3 - joozek - 28-03-2015, 00:44:27
RE: Komar 3 - mjurzak - 28-03-2015, 01:36:53
RE: Komar 3 - didek01 - 28-03-2015, 00:54:44
RE: Komar 3 - 175mateusz - 28-03-2015, 09:39:03
RE: Komar 3 - komarinho - 28-03-2015, 15:12:12
RE: Komar 3 - mjurzak - 28-03-2015, 22:58:38
RE: Komar 3 - mjurzak - 15-04-2015, 01:04:20
RE: Komar 3 - przemekm - 15-04-2015, 14:45:18
RE: Komar 3 - komarinho - 15-04-2015, 18:36:46
RE: Komar 3 - joozek - 16-04-2015, 00:15:08
RE: Komar 3 - Semmao - 16-04-2015, 00:24:29
RE: Komar 3 - mjurzak - 16-04-2015, 12:36:04
RE: Komar 3 - komarinho - 16-04-2015, 22:19:29
RE: Komar 3 - mjurzak - 19-04-2015, 10:43:28
RE: Komar 3 - joozek - 19-04-2015, 19:37:07
RE: Komar 3 - Błażej - 19-04-2015, 21:51:30
RE: Komar 3 - romek - 19-04-2015, 23:59:31
RE: Komar 3 - mjurzak - 20-04-2015, 19:48:08
RE: Komar 3 - joozek - 20-04-2015, 23:47:37
RE: Komar 3 - mjurzak - 21-04-2015, 21:39:01


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34277
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2923
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 184
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:07:41
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 393
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5172
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 151
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 414
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 286
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 306
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 617
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 226
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6384
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19924

Reklama