Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Problem z Laptopem
Autor Wiadomość
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,305
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #10
RE: Problem z Laptopem
(22-12-2014 20:22:50)sebon30 napisał(a):  Witam, od 3 lat jestem posiadaczem laptopa HP Pavilion G6 1125sw.
Nie sprawiał on żadnych problemów, do września tego roku. Otóż zaczęło się od niewinnego bluescreena, nie przejmowałem się, bo wyskakiwał gdzieś co dwa tygodnie, także zbytnio się nie martwiłem. W październiku częściej wyskakiwał bluescreen, pod koniec października nie dało rady na nim pracować. W Laptopie bluescreen załącza się podczas pracy grafiki, tj. oglądanie filmów na Youtube oraz grania. Ze względu na to iż obsługa laptopa przez te 3 lata ograniczała się do "przedmuchania" wentylacji sprężonym powietrzem, mimo tego był gorący, więc pomyślałem że to wina wyschniętej pasty termoprzewodzącej. Dałem laptopa do znajomego, wyczyścił mi go dokładnie oraz dodatkowo zmienił pastę termoprzewodzącą. Mówił on, że wyskakujące Bluescreeny mogą być winą uszkodzonej grafiki, jednak ze względu na to, iż studiuje i wyjeżdża do Krakowa, nie miał czasu na szczegółową diagnozę. Nie mam sił już do tego laptopa. Gdy siedzę i przeglądam internet, mogę cały dzień siedzieć i nic się nie stanie, dopiero jak oglądam dłużej filmy na yt (ok 20 minut) i podczas grania (po ok 5 minutach) się wyłącza. Czy mógłby ktoś spróbować mi pomóc i powiedzieć co może siedzieć w moim laptopie? i ile by kosztowała ewentualna naprawa? dodam iż temperatury utrzymują się w zakresie do 65 stopni podczas obciążenia.

Przegrzewa Ci się układ, blue-screen to zwiastun najgorszego, jeśli masz takie objawy, czyli przegrzewanie się i wyłączanie - padniętego BGA. W Twoim wypadku, może dojść do "padnięcia" grafiki. Jak używałeś laptopa? Czy zawsze miał dostateczne chłodzenie? Czyściłeś go tylko z kurzu? Zmieniałeś pastę termoprzewodzącą, tudzież termopady? Na razie przeczyść dokładnie lapka z kurzu, zajrzyj do środka, zmień pastę termo, na grafice (układ nieco większy od procesora - zazwyczaj, choć na procesorze również możesz tę pastę zmienić). Po tych zabiegach uruchom jakąś aplikację 3D, jeśli objawy ustały, lapek się nie przegrzewa - ciesz się Wink Natomiast, jeśli znowu zaczął sypać blue-screenami, to sorry, ale będzie Cie czekała kosztowna wymiana układu BGA, sam układ nowy (nie tzw: refubrished, czyli regenerowany), to koszta od 200-300 zł + do tego należy doliczyć robociznę serwisanta, czyli jakieś 150-200 zł No niestety, ale takie są koszta, gdy o sprzęt się nie dba Wink Ostatecznie w przypadku, gdy układu nowego nie dostaniesz, serwis prawdopodobnie zaproponuje Ci reballing... Taaa, w dobrym serwisie walną Ci prosto z mostu, że to długo nie pociągnie i mogą spróbować, ale nie gwarantują sukcesu. Natomiast w "złym" serwisie, może się skończyć na wygrzaniu układu...opalarką. Oczywiście serwis pieniążki skasuje, Ty ze świadomością działającego lapka wrócisz do domu, a lapek może Ci paść po 15 minutach, 3 dniach, albo w najlepszym przypadku 3-4 miesiącach. Tak więc rozejrzyj się za dobrym serwisem, bo wątpię, aby lapek był jeszcze na gwarancji Wink Jak znajdziesz dobry serwis, to zazwyczaj dają gwarancję na takie coś, minimum 6 miesięcy, co znaczy, że układ został poddany reballingowi, natomiast 12 miesięcy, jeśli układ wymieni na nowy. Jeśli trafisz do "złego" serwisu, w momencie gdy zapytasz o gwarancję, a serwisant odpowie, że udzielają 3-miesięcznej gwarancji, lepiej poszukaj innego serwisu Wink



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2014 23:12:38 przez Damian4570.)
22-12-2014 23:10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problem z Laptopem - sebon30 - 22-12-2014, 20:22:50
RE: Problem z Laptopem - Petronas - 22-12-2014, 20:36:13
RE: Problem z Laptopem - sebastian214 - 22-12-2014, 21:03:19
RE: Problem z Laptopem - amin - 22-12-2014, 21:06:43
RE: Problem z Laptopem - sebastian214 - 22-12-2014, 21:11:37
RE: Problem z Laptopem - amin - 22-12-2014, 21:12:48
RE: Problem z Laptopem - sebastian214 - 22-12-2014, 21:16:51
RE: Problem z Laptopem - amin - 22-12-2014, 21:23:16
RE: Problem z Laptopem - sebastian214 - 22-12-2014, 21:25:35
RE: Problem z Laptopem - Damian4570 - 22-12-2014 23:10:16
RE: Problem z Laptopem - Simon - 22-12-2014, 23:45:58
RE: Problem z Laptopem - Taśma - 23-12-2014, 01:08:20
RE: Problem z Laptopem - sebon30 - 24-12-2014, 01:25:54
RE: Problem z Laptopem - sebon30 - 26-12-2014, 14:44:05
RE: Problem z Laptopem - amin - 26-12-2014, 14:52:18
RE: Problem z Laptopem - Damian4570 - 26-12-2014, 15:27:27
RE: Problem z Laptopem - amin - 26-12-2014, 15:35:11
RE: Problem z Laptopem - Błażej - 26-12-2014, 15:55:45
RE: Problem z Laptopem - sebon30 - 28-12-2014, 23:14:04
Odp: RE: Problem z Laptopem - Damian4570 - 29-12-2014, 01:44:54


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 369
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3128
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 172
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 546
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 606
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34654
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 99
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 159
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 446
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5230
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 383
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 396
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 820

Reklama