Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Ogar 200 i inne zabaweczki
Autor Wiadomość
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Mój Ogar 200 i inne zabaweczki
Siema,
Na to forum trafiłem przypadkiem, szukając potwierdzenie, że kolor mojego Rometa to z palety RAL 2004. Dotychczas używałem innego forum o jawkach i rometach 200. Od kilku lat moim hobby jest odrestaurowywanie wszelakiej maści pojazdów spalinowych.

Rok temu drogą przypadku wpadł mi w ręce Ogar 200 w stanie dziewiczym, zarejestrowany opłacany cały czas pomimo, że jego pierwszy właściciel w 94 roku wstawił go pod kocyk i olał to płacił namiętnie OC.
Tak wyglądał dnia odebrania od Kolegi:


Po przywiezieniu na działkę i umyciu prezentował się już tak:



Przystąpiono do prac serwisowych:
-zrzucenie cylindra ujawniło, że pomimo prawie 20 lat nie palenia, moto zalane olejem, cylinder wał i tłok również, stan ładny.
-o dziwo po tylu latach bez żadnych regulacji iskra była i zalany na świecę palił, gaźnik martwy
-jeśli chodzi o oryginalność to wygląda na dziewicę o przebiegu 2000km z hakiem, jedyne modyfikacje to:
*tylne amorki od nie wiem czego ale ładnie pracują zostawiam
*puszka MacGayvera w schowku

Przystąpiłem do analizy why on nie pali z gaźnika. Okazało się, że gaźnik nie został opróżniony przy odstawianiu ogara i pływak zawalony jest zielonym szlamem, iglice podobnie, zestaw za 17 zł allegrowy chiński i ustawienie poziomu pływaka metodą prób i błędów, ożywiły silnik.

Ogar stał się w pełni sprawnym pojazdem i o dziwo zawsze pali i zawsze dojeżdża do celu.

W ogarze do tej pory wymieniłem:
-zestaw naprawczy gaźnika (chińskie allegro)
-dolny pierścień (pękła mi przy próbie zdjęcia, w sumie nie wiem poco to chciałem zrobić) Ale w reklamóweczce z ogarem były nowe oryginały to założyłem.
-kolanko chrom nowe allegro bo tamto brzydkie było.

Motorkiem już trochę polatałem i z niedomagań nadal:
-coś nie halo z mieszanką, jeżdżę na najbogatszej mieszance bo jak obniżam iglicę to mi strasznie dymi, ale to znowu powoduje że jest zmulony trochę, na zakręconym kraniku to szatan podług tego jak jest na odkręconym, znowu jak obniżę iglicę to może żwawszy jest, ale strasznie dymi i gorzej z paleniem na zimno. NIE WIEM JAK TO ROZWIĄZAĆ I GDZIE LEŻY PRZYCZYNA
tu fotka świecy, kolor chyba w miarę?


-do wymiany tulejki przedniego zawieszenia, rozbierałem czyściłem, ale po 1 jeździe znowu wewnętrzne przesunęły się na sam dół.... mam kupione już nowe w wolnej chwili założę.
Poniżej fotki:
[img][/img]


A teraz najciekawsze, odkryłem w nim takie coś:


Od razu zasięgnąłem u źródła coto i poco, ziomek stwierdził:
"Jest to jego roboty wzmacniacz zapłonu jeszcze z czasó PRL. Podobno dzięki temu iskra jest dużo mocniejsza i nie padają cewki, tylko trzeba energiczniej niż normalnie kopnąć bo inaczej iskry nie ma"
Z moich obserwacji ma on rację jak się za wolno kopnie, świeca martwa, ale z racji że po prawie 20 latach stania moto od razu bez żadnej ingerencji w układ zapłonowy odpaliło, stwierdzam, że to działa. :-)
SPOTKAŁ SIĘ KTOŚ KIEDYŚ Z CZYMŚ TAKIM??

I fotki tych amorków zmienionych:


To by było na tyle, z racji tego, że do stycznia skończę wszystkie aktualnie robione maszyny, plan jest rozebrać ogara i odmalować i odchromować co potrzeba. A poza tym to nic nie stwierdzono, no poza ułamaną ostatnio stopką centralną.

A poniżej kilka fotek z moejj "stajni"
Mazda mx-3 aktualnie, odbudowana od gołej karoserii na nowo, oryginalnie 1.6 B6 tam był, potem KL-ZE a teraz 1.8 T z mazdy Mx-5 z turbinką, którą wyjąłem z mojego rovera czyli t22 a zmieniłem w roverze na GT 32.



Rover 75 1.8T, po swapie na Garreta GT 32 z chłodzeniem cieczą, czymś na codzień trzeba jeździć:


Moja jaskółka, fotka przed i po remoncie:

[img][/img]

Mój Custom 2T, z resztek garażowych, właśnie kończy się robić, silnik MZ z tłokiem trabanta, na nowo tulejowany:





UFFF to by było na tyleSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2014 11:13:54 przez hvil.)
31-10-2014 11:08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 31-10-2014 11:08:11
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 02-11-2014, 10:45:45
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 10-11-2014, 17:40:45
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 16:10:03
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 18:01:06
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 27-11-2014, 22:04:54
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 22-12-2014, 16:40:25
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-01-2015, 12:28:23
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-01-2015, 22:03:28
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 10-01-2015, 22:55:23
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 24-03-2015, 13:49:19
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 24-03-2015, 22:58:48
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 03-04-2015, 20:51:03
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 04-04-2015, 00:02:39
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 04-04-2015, 21:47:26
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 06-04-2015, 23:25:16
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 13-04-2015, 23:11:14
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 12-05-2015, 14:14:26
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 12-05-2015, 23:31:14
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 13-05-2015, 01:11:48
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 08-06-2015, 13:33:20
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 08-06-2015, 23:44:16
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 09-06-2015, 09:08:47
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 02-07-2015, 09:54:38
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 07-08-2015, 10:04:12
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 07-08-2015, 22:38:24
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 29-03-2016, 00:12:46
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 29-03-2016, 12:52:51
RE: Mój Ogar 200 i inne zabaweczki - hvil - 05-10-2016, 10:49:07


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 474
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 498
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34495
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2975
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 57
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 97
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5190
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 167
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 328
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 352
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 740
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6512

Reklama