Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
[FAQ] Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko.
Autor Wiadomość
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko.
(15-06-2014 12:58:32)sebastianm napisał(a):  Nie mogę doczekać się tego tematu:

Brak dowodu i tablicy:

Tu zaczynają się schody, sytuacja ta zostanie opisana później lub w innym wątku.


(15-06-2014 13:41:44)Blusik napisał(a):  No właśnie tez czekam na temat brak tablicy i dowodu

no to jedziemy Smile
ROZPORZADZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 22 lipca 2002 r.
w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Rozdział 2
Rejestracja pojazdów
§ 2. 1.|
ust. 11. W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego
lub karty pojazdu przed ponownym zarejestrowaniem
pojazdu właściciel pojazdu dołącza do wniosku
o rejestracj´ zaświadczenie, o którym mowa
w art. 72 ust. 4 ustawy, wystawione przez organ rejestrujàcy
właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji,
potwierdzajàce dane zawarte w zagubionym
dokumencie, niezb´dne do rejestracji pojazdu.

§ 10. 1. W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego
pojazdu organ rejestrujàcy na wniosek właściciela
pojazdu wydaje wtórnik dowodu rejestracyjnego
po:
1) przedstawieniu karty pojazdu, jeśeli była wydana;
2) przedstawieniu tablic rejestracyjnych;
3) przedstawieniu wyciàgu z rejestru badań technicznych
pojazdów prowadzonego przez stację kontroli
pojazdów, określajàcego termin następnego
badania technicznego pojazdu;
4) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia
pod odpowiedzialnoscià karnà za składanie
fałszywych zeznań.
2. W przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego
pojazdu w stopniu powodujàcym jego nieczytelnośç
organ rejestrujàcy na wniosek właściciela pojazdu
wydaje wtórnik dowodu rejestracyjnego po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego;
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeśeli była wydana;
3) przedstawieniu tablic rejestracyjnych;
4) przedstawieniu wyciàgu z rejestru badań technicznych
pojazdów, prowadzonego przez stacj´ kontroli
pojazdów, jeśeli termin następnych badań
technicznych pojazdu nie jest moźliwy do odczytania
z dowodu rejestracyjnego.



§ 12. 1. W przypadku kradzieży tablic (tablicy) rejestracyjnych
organ rejestrujàcy na wniosek właściciela
pojazdu wydaje nowy dowód rejestracyjny i zalegalizowane
tablice (tablic´) rejestracyjne z nowym numerem
rejestracyjnym oraz nalepkę kontrolnà po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego;
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeśli była wydana;
3) przedstawieniu zaświadczenia wydanego przez
właściwy organ Policji potwierdzajàcego zgłoszenie
kradzieży tablic (tablicy) rejestracyjnych.
2. W przypadku zgubienia tablic (tablicy) rejestracyjnych
organ rejestrujàcy na wniosek właściciela pojazdu
wydaje nowy dowód rejestracyjny pojazdu i zalegalizowane
tablice (tablic´) rejestracyjne z nowym
numerem rejestracyjnym oraz nalepkę kontrolnà po:

1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego;
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeśeli była wydana;
3) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia
pod odpowiedzialnościà karnà za składanie fałszywych zeznań.





(14-06-2014 16:18:51)Tomasso94 napisał(a):  Dowód rejestracyjny 56-76 AB-12-34

Czyli potocznie dwuliterówki. Taka forma dowodu świadczy o tym że pojazd jest zarejestrowany, na takim dowodzie nie możemy się poruszać po drodze, jest on jak najbardziej ważny i możemy na niego spisać umowę kupna sprzedaży, również na taki papierek możemy wykupić polisę OC. Przerejestrowanie z kompletem umów i przeglądem (na kartce) nie stanowi problemu.


Czy mogę zachować starą (zieloną) tablicę rejestracyjną?

Teoretycznie musisz taką tablicę zwrócić. W praktyce możesz po prostu postąpić jak w przypadku braku tablicy rejestracyjnej, a zielony kawałek blachy lub plastiku zachować na pamiątkę. Schowaj ją tylko głęboko, i broń boże nie przykręcaj jej do motoroweru jeżdżącego po ulicy Wink

"dwuliterówki" pojazd wyrejestrowany z urzędu rozp z 83 roku -gwoli scisłosci- ale zarejestrować sie na taki kwit da na takiej samej zasadzie, jak na kwit z obciętym rogiem.

co do chowania zielonej tablicy - dwuliterowa jest zdelegalizowana w 83 roku, trzyliterowe są ważne nadal

kiedys kopalismy długo z Motonitą i nieznaleźlismy podstawy za ukaranie za jazde z NIEWAŻNĄ tablica /oczywiscie zakładam ze mamy ważna reszte kwitów przy sobie i jedziemy na zlot grzecznie w kolumnie nie powinno byc afery/

mi ukradli blachy z warbolota na dwa dni przed zlotem wiec zalozylem stare niewazne jajka przewozowe z RFN i udałem sie w trase z kwitem o zgłoszeniu kradzierzy.

PS. nie wykluczam mozliwosci wyłapania mandatu za taki wybryk, tylko pod żadnym pozorem nie probować jazdy na WAZNYCH blachach z innego pojazdu, prokurator i kropka



(23-06-2014 19:31:18)aniolekdami napisał(a):  A no widzisz sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu wyszedłem z WK Tongue Ty znasz jakieś podstawy prawne, paragrafy itp, ja się na tym nie znam iwęc co miałem powiedzieć. I co pójdę do wydziału komunikacji, powiem proszę mi zarejestrować motorower bez dokumentow, ona lub on powie, że nie można a ja co ? Można bo tak czytałem albo że w innym WK można? To mi powie idź se do innego WK gdzie można Tongue

nie ogarniam tej kuwety Angry
masz ochote udowadniać nam ze jesteś takim tumanem co nie potrafi sie nauczyc ważniejszych kawałków jednego rozporządzenia Huh


LINKA DLA BARDZO DOCIEKLIWYCH
zbior wszystkich aktów

jeśli gdzies mozna sie odwołac do innej ustwy rozpozadzenia wykonawczego czy coś są podane namiary na ustawe wystarczy wklepac dane aktu do wyszukiwarki ustaw
i przeczytać ze zrozumieniem czytaj co bedzie niechybnie najtrudniejszą cześcia tego procesu rozjebany

bawiliśmy sie tak z Motonita i teraz nam zadne WK nie podskoczyczolk


dobranoc

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2014 13:53:28 przez Semmao.)
16-08-2014 02:15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wszystko o rejestracji pojazdu i nie tylko. - Zweitakter - 16-08-2014 02:15:57


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 473
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 496
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34479
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2974
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 56
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5190
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 325
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 352
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 736
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6509

Reklama