Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Autor Wiadomość
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #86
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Jako ze byłem umówiony na dziś (niedziela) na jazde ze szwagrem i bratem to trzeba juz było przygotować Ogara na dziś. Co prawda wciaz nie ma świateł , czesci instalacji, hamulce ma tylko z przodu ale chodzi i mozna było jezdzić. Do soboty udało się go w większości złożyć u wyregulowac. Głownie sprzegło i gaźnik.



Tak więc w niedziele juz zrobilismy sobie przejazdzkę. Wpadło troche ponad 50km. Licznik wskazał 154 km ale to w pewnym momencie przesunał sie tryb i sto kilometrów w przebiegu wskoczyło gratis Tongue

Ogolnie cały dzien własciwie bezawaryjny z wyjatkiem sprzegłą - wciąz ciągneło i nie szło wyregulowac. Ostatecznie doszedłem do tego ze wina jest czegos przy tarczkach i zajme sie tym po powrocie i jezdziłem tak jak jest. Ogarek palił ładnie, bardzo czesto od kopa i w większości chodził rowno na obrotach. Ogolnie sprawuje sie coraz lepiej. Duzo gorzej wypadli jego kompani - motorynka szwagra i Ogar 200 mojego brata, wciaz gubili iskre, ustawiali zapłon, a w motorynce pod koniec dnia spadl łąncuch i do tego zablokował sie pod pokrywa i wracała na holu mojego brata Tongue



A właściwie cześciej wygladało to tak:



Po drodze natrafilismy na zeremia bobrów.Taką tame zrobiły na rzece:


Był też mały wyścig z Ogarem mojego brata. Wygrany bezapelacyjnie przeze mnie mimo ze miałem opozniony start przez sprzegło - po wbicu jedynki musiałem sie odpychac by ruszyc z miejsca Tongue

Ponizej filmik z wyścigu Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=oKfrm6cKZ50

Po powrocie do domu zajałem sie sprzegłem - okozało sie ze jeden bolec w koszyczku sprzegła był krzywy i delikatnie luzny, wyprostowałem, pospawałem i oszlifowałem. Sprzegło juz złozone. Przy okzaji wymiana olej ale to jutro zalany, silikon musi troche złapac. Mimo ze poprzedni olej miał przejechane niewiele ale juz miałw sonie sporo opiłkow itp, wiec widac ze silnik sporo sie dociera.

Aby tyle nie zachwalać pora na minusy - wyciek przy kopce:



W srodku powinien byc jakis oring? Nie wiedziałm o tym i nic nie dałem. Ale to jedyny wyciek z silnika.

Jeden amortyztor puścił olej, czyli znowu simeringi, Ale kolejny raz nie bede regenerował, o ile drugi będzie szczelny



Ogolnie bardzo komfortowo sie jezdzi na tych amortyztorach. Nie odbijają gwałtownie po wpadnieciu w dziure. Zaś przednie zawieszenie masakra - w ogole nie pracuje - ale to nie wiina tulejek które ostatecznie rozwiercałę ma coś z przednim zawieszeniem. Juz na etapie skłądania tego motorku przez tulejki laga przechodziłą a gdzies w głebi były problemy z montazem - nie chdziało wskoczyć w swoje miejsce i sie wkrecić.

Takze jakies nowe cele w tym motorze sie pojawiaja, ale to juz na przyszło rok Wink

_____________________________________________________
Co nieco o moim Ogarze 200:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.ph...025&page=1
27-04-2014 22:22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Pompuś - 10-03-2014, 21:14:23
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - seba9 - 12-03-2014, 00:12:02
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 12-03-2014, 18:36:10
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 12-03-2014, 18:42:36
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - MrF4k - 12-03-2014, 21:52:10
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 13-03-2014, 21:12:57
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 21:52:43
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - fosa - 13-03-2014, 21:59:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Mysiu - 13-03-2014, 22:08:25
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 22:20:31
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 22:25:08
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 14-03-2014, 09:54:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Max97 - 16-03-2014, 12:49:51
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 16-03-2014, 12:53:37
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Max97 - 16-03-2014, 12:56:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 21-03-2014, 22:56:34
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 21-04-2014, 20:06:30
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - KacU - 22-04-2014, 12:40:47
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 22-04-2014, 17:46:34
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Pompuś - 23-04-2014, 19:24:54
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Legwan1989 - 27-04-2014 22:22:50
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - MrF4k - 29-04-2014, 22:48:21
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 29-04-2014, 22:49:16


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 359
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3110
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 167
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 544
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 604
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34654
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 98
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 158
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 443
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5228
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 187
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 382
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 395
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 818

Reklama