Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Uniwersal Wigry -
Autor Wiadomość
MikeKilo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 24
Imię: Maciek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Romet Uniwersal Wigry -
Witajcie na wiosnę Smile Ostatnio po zimowej przerwie wyciągnąłem zdobytego jakiś czas temu wiekowego składaka, odkurzyłem i zrobiłem pierwsze kilka fotek, aby się nimi z Wami podzielić. Oto i mój skarb (zdjęcia robione niestety smarkfonem):
           

Rowerek jest chyba spod szczęśliwej gwiazdy, bo u poprzedniego właściciela sądząc po pierwotnym stanie musiał dłuuugo stać w kącie i się kurzyć, ale jednak był pod dachem i nie ucierpiał trwale z tego powodu. A gdy ktoś uznał go za zbędny odpad i postanowił zakończyć jego karierę na złomie tudzież wysypisku, udało mi się go uratować przed tak przykrym losem za symboliczne pieniądze. W każdym razie jakiś czas temu trafił do mnie solidnie zabrudzony, zakurzony, z paroma uszczerbkami i na flakach. Na ten moment został z grubsza wyczyszczony i wypróbowany - po dokręceniu paru śrub i napompowaniu kół prezentuje się już znośnie, a co najważniejsze - jedzie, nawet przerzutka i dynamo działają.

Pierwsze, co teraz planuję, to go serio porządnie wypucować - lakier jest dobrze zachowany i w pięknym kolorze (taki rudy metalic). Do tego przednie koło traci powietrze-muszę sprawdzić, czy to wentyl czy dętka i usunąć usterkę. Przy tylnym do podregulowania hamulec, bo nie łapie prawie-jak to zrobić? Tylna lampka jest rozwalona, a przednia ma paskudne trwałe zabrudzenia, mam jednak inne na zmianę, nawet ładniejsze. Osłona łańcucha z przodu jest potrzaskana, widziałem na Allegro czarne - zakupię i wymienię, w sumie nawet powinna lepiej pasować do siodełka itd. No i bagażnik zaginął w akcji - w takim kolorze pewnie nie zdobędę, więc pozostaje kupić chromowany, też powinien ładnie wyglądać.

Dawno temu z wielką przyjemnością jeździłem podobnym składakiem, a później długo żałowałem, że zamieniłem go na "górala". Dlatego ten egzemplarz zamierzam wspólnie z ojcem maksymalnie przywrócić do pierwotnej kondycji, aby cieszył oko. I liczę na Wasze wsparcie merytoryczne w tej kwestii Wink W Bydgoszczy po halach Rometu pozostały gruzy, więc niech choć jak najwięcej ich wyrobów przetrwa Smile

Moje pytania do Was:
1. Rower wydaje się być niemal identyczny z prezentowanym na forum kolegi Polmosa: http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7622 - gdzie mogę znaleźć numer seryjny, aby określić rocznik? Szukałem od dołu, ale nic nie znalazłem Sad
2. Jaki dobrać bagażnik, na Allegro tego multum jest.
3. Narzędzia ze schowka w ramie zaginęły w mrokach dziejów - jaki komplet był dołączany fabrycznie? Bo mam kilka starych kluczy uniwersalnych od Rometów i chętnie bym sobie takie jak dawali pierwotnie dopasował Smile
4. Czy jeżdżenie na nim przeze mnie, czyli chłopa 100 kilo żywej wagi jest bezpieczne dla mnie i tego zabytku? Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2014 21:18:10 przez MikeKilo.)
26-04-2014 21:10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 26-04-2014 21:10:33
RE: Romet Uniwersal Wigry - - simi81 - 26-04-2014, 21:16:01
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 26-04-2014, 21:19:00
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Wigrus - 26-04-2014, 21:28:36
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 26-04-2014, 22:05:36
RE: Romet Uniwersal Wigry - - misiql - 26-04-2014, 21:38:28
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Wigrus - 26-04-2014, 22:27:46
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Sołtys - 27-04-2014, 12:56:15
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Wojski - 27-04-2014, 12:56:44
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 27-04-2014, 15:30:03
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Przemi998 - 27-04-2014, 16:00:27
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 21-03-2015, 21:39:25
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 22-03-2015, 19:17:06
RE: Romet Uniwersal Wigry - - xsaman - 22-03-2015, 19:28:36
RE: Romet Uniwersal Wigry - - Sołtys - 22-03-2015, 19:52:53
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 22-03-2015, 20:06:12
RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 24-03-2015, 23:24:08


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 447
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34331
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2961
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 89
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 227
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 162
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 424
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 305
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 327
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 648
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 233
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6504

Reklama